متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

FCC و راه اندازی سایتی برای امنیت بیشتر دارندگان دستگاه های هوشمند

12345 (بدون نظر)
Loading...
84

FCC مخفف Federal Communications Commission میباشد که یک آژانس دولتی است . این آژانس به طور مستقیم با کنگره آمریکا در ارتباط است و درسال ۱۹۳۴ تاسیس شده و عهده دار تنظیم و منظم سازی امواج و ارتباطات رادیو ، تلویزیونی ، ماهواره ای و کابلی ایالات مختلف امریکا و بین المللی و جلوگیری از تداخل آنهاست .

اکنون این آژانس دولتی اقدام به راه اندازی سایتی با نامه esecurityplanet.com کرده است . در این سایت تلاش شده است تا امنیت کاربران دستگاه های دیجیتالی مختلف ارتقا داده شود . در این سایت می توانید لیستی از سیستم عامل ها را مشاهده کنید و نکات امنیتی مربوط به هر کدام را مطالعه نمایید . همچنین توضیحاتی که در این بخش ها ارائه می گردد در تمامی دستگاه ها نیز قابل اجرا می باشند .

FCC می گوید که در چند سال اخیر حملاتی که به گوشی های هوشمند شده است تا به میزان چشمگیری افزایش یافته است . نه تنها گوشی های هوشمند بلکه تبلت ها نیز از این حملات مصون نمانده اند . در واقع دلیل آن هم این است که اکثر گوشی های هوشمند و تبلت ها از یک سیستم عامل استفاده می کنند . دو سیستم عامل هستند که بازار تبلت ها و گوشی های هوشمند را تحت سیطره خود دارند . اولی آندروید شرکت گوگل می باشد که بیشترین سهم بازار ( در مجموع تبلت ها و گوشی های هوشمند ) را در اختیار دارد . مورد دوم نیز iOS شرکت اپل است که تنها در دستگاه های ساخت همین شرکت استفاده می شوند . اما به دلیل محبوبیت بالایی که بین کاربران دارند ، سیستم عامل iOS نیز به درصد زیادی از بازار گجت ها را به خود اختصاص داده است . همچنین نباید از سیستم عامل ویندوز شرکت مایکروسافت نیز غافل شد . گرچه هنوز در مقابل آندروید و iOS سهم بسیار کمتری دارد ، ولی در سال های آینده به یکی از سیستم عامل های پرطرفدار تبدیل خواهد شد .

در هر صورت باید بدانید که هکرها به تدریج هدف خود را از سیستم عامل های مخصوص کامپیوترها به سمت سیستم عامل های مخصوص تبلت ها و گوشی های هوشمند تغییر داده اند . تقریبا با این دو گجت ساده و کاربردی می توان هر کاری کرد . از تراکنش های مالی گرفته تا خرید از سایت های اینترنتی و یا سایر عملیات تجاری که همه این موارد جزو عملیات حساس به حساب می آیند و باید کاملا مراقب امنیت آنها بود .

متاسفانه اکثر کاربران نیز به امنیت دستگاه خود توجه کافی را ندارند و فکر می کنند که با نصب یک آنتی ویروس کاملا امن هستند . در صورتی که این طرز فکر کاملا اشتباه است . در واقع هدف FCC از راه اندازی این سایت ، یاد دادن روش های آسان برای امنیت بیشتر است . شاید برخی اقدامات ذکر شده در این سایت ابتدایی و پیش پا افتاده به نظر برسند اما باید بدانیم که شاید برخی کاربران همین نکات ساده را هم ندانند . از طریق لینک زیر نیز می توانید به چک لیست امنیتی وبسایت escurityplanet دسترسی پیدا کنید .

چک لیست امنیتی آندروید از وبسایت esecurityplanet.com

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

FCC مخفف Federal Communications Commission میباشد كه يك آژانس دولتي است . اين آژانس به طور مستقيم با كنگره آمريكا در ارتباط است و درسال 1934 تاسيس شده و عهده دار تنظيم و منظم سازي امواج و ارتباطات راديو ، تلويزيوني ، ماهواره اي و كابلي ايالات مختلف امريكا و بين المللي و جلوگيري از تداخل آنهاست .