چگونگی دسترسی به فهرست گزینه های توسعه دهنده و فعال کردن اشکال زدائی USB در اندروید 4.2

چگونگی دسترسی به فهرست گزینه های توسعه دهنده و فعال کردن اشکال زدائی USB در اندروید 4.2
  • 1391/10/20
  • مژگان فنائی
  • 28

در اندروید 4.2 ، فهرست گزینه های توسعه دهنده (Developer Options) و گزینه اشکال زدائی USB Debugging) USB) پنهان شده اند. چنانچه نیاز به فعال سازی اشکال زدائی USB داشته باشید، می توانید به فهرست گزینه های توسعه دهنده با یک ترفند سریع دسترسی یابید.

گزینه های توسعه دهنده تنها به وسیله توسعه دهندگان مورد استفاده قرار نمی گیرند. اشکال زدائی USBمورد نیاز پل اشکال زدائی اندروید (adb) است، که برای روت کردن یک دستگاه اندرویدی، پشتیبان گیری از آن، نصب یک ROM سفارشی، گرفتن تصاویری از یک رایانه، یا انجام بسیاری امور دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

دسترسی به فهرست گزینه های توسعه دهنده

برای فعال کردن گزینه های توسعه دهنده (Developer Options)، صفحه تنظیمات را باز کنید، پیمایش را رو به پایین انجام دهید، و بر روی در مورد تلفن (About phone) یا در مورد تبلت (About tablet) بزنید.

پیمایش را به سمت پایین صفحه در مورد (About) انجام دهید و زمینه شماره ساخت (Build number) را پیدا کنید.

روی زمینه شماره ساخت  هفت باز بزنید تا گزینه های توسعه دهنده فعال شود. با چند بار زدن، شمارش معکوسی را مشاهده خواهید کرد که می خواند “شما اینک 4 مرحله از توسعه دهنده بودن فاصله دارید.”

پس از انجام این کار، پیامی با این مضمون مشاهده خواهید کرد “اینک شما یک توسعه دهنده هستید!”.

با زدن روی دکمه بازگشت (Back)، فهرست گزینه های توسعه دهنده را در زیر سیستم روی صفحه تنظیمات تان مشاهده خواهید کرد. این فهرست هم اکنون بر روی دستگاه تان فعال است؛ هنگامی که می خواهید دوباره به فهرست دست یابید، مجبور نخواهید بود این روند را تکرار کنید.

فعال کردن اشکال زدائی USB

در حقیقت برای فعال کردن  اشکال زدائی USB Debugging) USB)، شما می بایست وارد فهرست گزینه های توسعه دهنده شوید، پیمایش را به بخش اشکال زدایی (Debugging) انجام دهید، و روی جعبه انتخاب اشکال زدائی USBبزنید.

توجه داشته باشید که اشکال زدائی USBتنها هنگامی که به آن نیاز دارید می بایست فعال شود. این یک احتمال خطر امنیتی است که بخواهید آن را تمام وقت به صورت فعال رها سازید. به عنوان مثال، چنانچه تلفن اندروید تان را به یک درگاه شارژ USB در یک مکان عمومی متصل سازید، درگاه می تواند با استفاده از دسترسی USB به تلفن تان به داده ها بر روی تلفن تان دسترسی یابد یا نرم افزار مخربی را نصب کند. این تنها در صورتی امکان پذیر است که اشکال زدائی USBفعال باشد. چنانچه اشکال زدائی USBغیر فعال باشد، رایانه هایی که اندروید تان را به آنها متصل می کنید، چنین دسترسی سطح پایینی را به آن دریافت نخواهند کرد.

برای غیر فعال کردن اشکال زدائی USB و دیگر گزینه های توسعه دهنده هنگامی که به آنها نیازی ندارید، گزینه موجود در بالای صفحه را به خاموش (Off) تغییر دهید.

دیگر گزینه های توسعه دهنده

این صفحه نیز شامل گزینه های دیگری است، اگرچه بیشتر آنها تنها برای توسعه دهندگان برنامه اندروید سودمند خواهند بود. شما نباید به هیچ یک از این گزینه ها دست بزنید مگر اینکه بدانید به دلایلی به آنها نیاز دارید.

در اندروید 4.2 ، جالب ترین گزینه جدید برای غیر توسعه دهندگان شاید گزینه ” Force 4x MSAA” در زیر طراحی (Drawing) باشد. همچون همان گزینه در نرم افزار درایور کارت های گرافیک در رایانه، این 4 برابر الگو های هموار کردن ناصافی ها (multisample anti-aliasing) را موجب می شود. این سخت افزار گرافیکی دستگاه اندروید تان را وا می دارد تا صحنه های سه بعدی را در بالاترین وضوح و تفکیک پذیری (resolution) بیش از آنچه که یک صفحه نمایش می تواند ارائه کند، پردازش نماید و کاهش نرخ نمونه برداری (downsampling) آنها پیش از آنکه بازدهی در پایین ترین وضوح صفحه نمایش تان ارائه گردد را انجام دهد. این از توان گرافیکی فوق العاده زیادی بهره می برد – و بسیاری از دستگاه ها ممکن است قادر به کنترل و اداره آن نباشند – اما این روشی برای کاهش ناهمواری ها (لبه های ناهموار) در بازی ها است چنانچه اندروید تان به اندازه کافی از سخت افزار گرافیکی قدرتمندی برخوردار باشد.

دسترسی به گزینه های توسعه دهنده،بار نخستی که به اندروید 4.2 به روز رسانی را انجام می دهید ممکن است اندکی گیج کننده باشد، اما یکبار که این ترفند را یاد بگیرید آسان می شود. این مانع کاربران متوسط از لغزش در میان گزینه های توسعه دهنده و سردرگمی می شود.

منبع: HowToGeek

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 28 دیدگاه
  1. سلام
    چجوری میشه این گزینه رو مثل اول محو کنم از منو تنظیمات؟؟؟؟کسی جوابگو هست؟

  2. برای غیر فعال کردن این گزینه برید به تنظیمات گزینه ‏Apps‏ روبزنید ازلیست برنامه ‏Setting‏ روپیداکنیدو گزینه ‏Clear Data‏ روبزنید تمام.

  3. سلام
    من یه گوشی سونی اکسپریا دارم . مدل c2305 هر کاری میکنم هیچ هلتر شکن*ی روش کار نمیکنه اصلا وصل نمیشه ! هوشمند و س*سکو و ….. و حتی رایگان هایی که هست مثل ل*ن*ترن ولی هیچ کدوم کار نمیکنه ! حتی و*پی*ا*ن خود گوشی pp*tp اصلا کار نمیکنه … یه جا خوندم که باید روت بشه .روت هم کردم و با یه اپ دیگه چک شد که روت شده هست . ولی بازم مشکل حل نشد .این قسمت هم فعال کردم .باز هم کار نمیکنه .به نظرتون باید چکار کنم ! مشکل از کجاست ! همچین چیزی خودم تو هیچ گوشی ای ندیده بودم ! حتی قدیمی تر از این هم تست کردم.این مشکل رو نداشته !!! ممنون میشم راهنمایی کنید ♥

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *