متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

اندروید حاکم بلامنازع دنیای گوشی‌های هوشمند

12345 (بدون نظر)
Loading...
46

سیستم عامل گوگل یعنی اندروید۴ توانسته ۷۲ درصد بازار گوشی‌های هوشمند را قبضه کند. اگر چه تعداد فروش گوشی در ۳ ماهه سوم سال ۲۰۱۲ در سراسر دنیا کاهش یافته ولی فروش گوشی‌های هوشمند در همین دوره افزایش داشته که با پیشتازی اندروید همراه بوده است. بیش از ۴۳۷ میلیون گوشی در این دوره ۳ ماهه به فروش رسیده که حدود ۳ درصد کمتر از همین دوره در سال ۲۰۱۱ است.

ولی کمی بیش از میزان فروش در ۳ ماهه دوم سال ۲۰۱۲ یعنی حدود ۴۱۹ میلیون بوده است. اما داستان گوشی‌های هوشمند متفاوت است. حدود ۱۶۹ میلیون گوشی هوشمند در این دوره ۳ ماهه به فروش رسیده که حدود ۴۷ درصد بیش از میزان فروش در همین دوره در سال ۲۰۱۱ روی داده است.این میزان رشد بسیار متحیر کننده است. موفق‌ترین برندها در این دوره ۳ ماهه به ترتیب سامسونگ، اپل و نوکیا هستند. نوکیا که روزگاری حاکم بلامنازع بازار گوشی بود حالا هر روز سهمش کمتر می‌شود. سهم نوکیا در این دوره ۳ ماهه ۱۹/۲ درصد است در حالی که در سال گذشته حدود ۲۳/۹ درصد بوده. اما اندروید گوگل پادشاهی می کند. اندروید با ۷۲/۴ درصد بالاترین سهم را در میان تمامی سیستم عامل‌های گوشی‌های هوشمند دارد. سهم اندروید در سال گذشته در همین مدت حدود ۵۲/۵ درصد بوده. سیستم عامل IOS اپل هم با ۱۳/۹ درصد با اختلاف بسیار فاحشی در مقام دوم قرار دارد. مایکروسافت هم به سختی تقلا می‌‌کند و با ۲/۴ درصد عملا سهمی از بازار ندارد!

http://www.icatcher.com/

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیستم عامل گوگل یعنی اندروید4 توانسته 72 درصد بازار گوشی‌های هوشمند را قبضه کند. اگر چه تعداد فروش گوشی در 3 ماهه سوم سال 2012 در سراسر دنیا کاهش یافته ولی فروش گوشی‌های هوشمند در همین دوره افزایش داشته که با پیشتازی اندروید همراه بوده است. بیش از 437 میلیون گوشی در این دوره 3 ماهه به فروش رسیده که حدود 3 درصد کمتر از همین دوره در سال 2011 است.