Screencast Capture Lite، یک ابزار رایگان ضبط صحنه برای ویندوز

Screencast Capture Lite، یک ابزار رایگان ضبط صحنه برای ویندوز
  • 1391/11/4
  • سعید رمضانپور
  • 1

ما اپلیکیشنهای ضبط ویدئویی از صحنه بسیاری را مطرح نموده ایم که به شما امکان دستیابی به ضبط صحنه با کیفیت خوب را می دهند، و هر یک از آنها مجموعه متفاوتی از گزینه ها برای انتخاب را در اختیارتان قرار می دهند. برخی از آنها به شما امکان تغییر نرخ فریم برای ضبط صحنه ویدئویی را می دهند و برخی دیگر امکان انتخاب رزولوشنهای مختلف برای ویدئو را فراهم می آورند. در تمام این حالات، هر ابزار نقاط مثبت و منفی خودش را دارد و، تعیین اینکه چه ابزاری با انها بیشترین انطباق را دارد بر عهده کاربران است. اگر خود را در محاصره گزینه های پیکربندی می بینید و به دنبال یک اپلیکیشن ضبط صحنه ویدئویی رایگان هستید، نگاهی به Screencast Capture Lite برای ویندوز بیاندازید. این یک اپلیکیشن ساده است که به شما امکان خلق صحنه‌های صبط شده ویدئویی باکیفیت خوب چه برای کل صحنه و چه برای یک ناحیه منتخب را، بدون سردرگم کردن شما با هیچ یک از گزینه های پیکربندی، می دهند. اطلاعات بیشتر در این زمینه را ادامه می خوانید.

رابط کاربری اصلی آن بسیار ساده است. وقتی این ابزار را اجرا می کنید، یک پنجره خالی با چند دکمه، از جمله Primary Screen، پوشه Storage، و یک دکمه اجرا و یک دکمه Start Recording در بالا نمایان می شود. به منظور مشخص سازی جایی که می خواهید فایلهای اسکرینکست شما به محض گرفته شدن ذخیره شوند روی دکمه پیشنمای Screen کلیک کنید. دکمه اجرا به شما امکان دریافت پیشنمایی از ضبط صحنه را می دهد، تا پنجره هایتان و تمام عناصر دیگری که می خواهید بدون نیاز به آغاز ضبط از ابتدا ثبت نمائید را تنظیم کنید.

 Screencast-Capture-Lite

همانطور که در ابتدا بیان شد، این اپلیکیشن به شما امکان کپچر گرفتن از صحنه تان با استفاده از دو روش را می دهد. روش Primary Screen به شما امکان کپچر گرفتن از هرآنچه بر روی نمایشگر اصلیتان رخ می دهد را می دهد، در حالی که گزینه Fixed Region یک باکس قابل تغییر اندازه را در اختیار شما قرار می دهد که به هر طرف کشیده شود و به هر دو صورت افقی و عمودی تغییر سایز دهد، که به شما امکان کپچر گرفتن از هر ناحیه ای از صفحه تان را می دهد. یک گزینه سوم هم برای کپچر گرفتن از اسکرینکستهای هر پنجره ای که مد نظرتان باشد وجود دارد، ولی در تستهای من جواب نداد و هر بار که برای استفاده از ان تلاش کردم ارور داد.

 Screencast-Capture-Region

سوای این مساله در روش Single Window، این اپلیکیشن برای هر دو حالت اسکرینکستهای صفحهکامل و همچنین منطقه خاصی از صفحه خوب عمل می کند. نتایج حاصله از آن کیفیت مناسبی دارند، و فقدان هرگونه گزینه شخصی سازی آن را به انتخابی ایده آل حتی در میان تازه کارترین افراد تبدیل می کند.

Screencast Capture Lite بر روی هر دو ورژن 32 بیتی و 64 بیتی ویندوز XP، ویندوز ویستا، ویندوز 7 و ویندوز 8 کار می کند.

دانلود Screencast Capture Lite

منبع: addictivetips.com

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. سلام
    ببخشید،pc setting در سیستم من غیرفعال هست،با وجود اینکه ویندوز اکتیو هست
    ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایین
    http://2daneshjoo.ir/img/setting.jpg

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *