متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

آیا Apple TV از رقبا شکست خواهدخورد؟

12345 (بدون نظر)
Loading...
51

تلویزیون شرکت اپل یا به اختصار Apple TV یکی از مهم ترین شایعات چند سال گذشته میباشد. در بیشتر مصاحبه هایی که با تیم کوک از طرف رسانه ها میشود همیشه این سوالات مطرح است که آیا اپل این محصول را عرضه خواهد کرد؟ ویژگی های آن چیست؟ و پرسش هایی از این قبیل که کاربران تمایل دارند درباره این تلویزیون بدانند ولی تاکنون اطلاعات معتبری درباره آن منتشر نشده است.

apple_television_mock-up

هم چنین بسیاری از شایعات درباره این محصول اشاره به تاریخ عرضه آن در اواخر امسال و یا سال ۲۰۱۴ دارند که در بازار فناوری و محصولات دیجیتال زمان زیادی محسوب میشود. طبق گفته های حامیان تلویزیون اپل ، این دستگاه محصولی است که کاربران چندین سال منتظر آن بوده اند که دارای قابلیت های فراوان نرم افزاری و کیفیت بالا میباشد. آن طور که شایعات درباره این تلویزیون خبر میدهند میتواند یک انقلاب عظیم در صنعت تلویزیون ایجاد نماید. ولی آیا ممکن است این گفته ها حقیقت نداشته باشند؟

اگر اپل به طور واقعی بر روی پروژه ساخت تلویزیون خود کار میکند پس باید جوانب بسیاری را در نظر بگیرد. در بازار مربوط به این محصول ، پلاسما ها کیفیت فوق العاده ای را فراهم میکنند و فروش آنها در سطح جهان بسیار است. LCD ها و LED ها نیز کارایی مناسبی دارند اما به نظر میرسد در حال از دست دادن تاثیر خود هستند. اما همانند آن چه که امسال در همایش CES 2013 شاهد بودیم عرصه اصلی رقابت به زودی در اختیار تلویزیون های OLED و هم چنین محصولات دارای رزولوشن ۴K (اولترا HD) خواهد بود.

البته فناوری های OLED و ۴K نیز دارای معایب مخصوص به خود هستند و بزرگترین آنها قیمت بسیار بالای این دستگاه ها میباشد. در حال حاضر محصولاتی با رزولوشن تصویر اولترا HD دارای قیمت ۱۰.۰۰۰ دلاری در بازار هستند. OLED ها نیز به مراتب گران تر از انواع دیگر میباشند به طوری که کاربران اندکی توانایی بهره گیری از این فناوری را دارند.

با این حال بسیاری از صاحب نظران و افراد شاغل در صنعت تلویزیون معتقد هستند که تا اواخر سال ۲۰۱۴ این قیمت ها شاهد کاهش خواهد بود به صورتی که کاربران عادی نیز توان خرید آنها را داشته باشند. هم چنین به نظر میرسد قیمت اولترا HD ها کمتر از OLED ها باشد زیرا ساخت پنل های OLED دشوارتر و گران تر تمام میشود.

مواردی که در بالا ذکر کردیم یک مسئله مهم را برای شرکت اپل به وجود میاورد. اگر این شرکت قصد داشته باشد که Apple TV را با رزولوشن تصویر ۱۰۸۰p و پنل LED-backlit وارد بازار نماید فقط مدت زمان کمی در کانون توجه خواهد بود و به زودی یک محصول منسوخ شده میشود. در سوی دیگر اگر بخواهد تا سال ۲۰۱۵ صبر نماید تا یک تلویزیون با شرایط ذکر شده در بالا عرضه نماید سودی بسیاری را در طی این چند سال از دست میدهد.

این مشکل شاید برای اپل بسیار جدی به نظر برسد و راه حل اساسی نیز برای آن وجود ندارد اما به یاد داشته باشید که محصول این شرکت میتواند از نظر نرم افزاری به صدر بازار فروش دست پیدا کند. هم چنین اپل ممکن است پتانسیل لازم برای موفقیت را داشته باشد اما بازار تلویزیون بسیار رقابتی عمل میکند و این بازار به دلیل برخی حاشیه ها و تفاوت ها بد نام است و اگر نتواند محصولی مناسب با قیمت قابل قبول را عرضه کند  عرصه را از دست میدهد.

تیم کوک و تیم مدیریت اپل باید متوجه شوند که سال های ۲۰۱۳ یا ۲۰۱۴ زمان مناسبی برای وارد شدن به بازار تلویزیون نیست چرا که زمان این کار در سال ۲۰۱۲ بود. به هر حال به این دلیل اپل در حال از دست دادن فرصت های بسیاری در این زمینه است.

منبع : Slashgear.com

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
۱ دیدگاه
  1. mehr می‌گوید

    سلام سید
    واقعاً دستت درد نکنه
    شیوه آموزش بسیار ساده و روانی رو ارائه می کنید .انشاء الله که ادامه داشته باشه و تا مراحل پیشرفته برنامه نویسی سی شارپ رو آموزش بدهید .
    متشکرم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلویزیون شرکت اپل یا به اختصار Apple TV یکی از مهم ترین شایعات چند سال گذشته میباشد. در بیشتر مصاحبه هایی که با تیم کوک از طرف رسانه ها میشود همیشه این سوالات مطرح است که آیا اپل این محصول را عرضه خواهد کرد؟ ویژگی های آن چیست؟ و پرسش هایی از این قبیل که کاربران تمایل دارند درباره این تلویزیون بدانند ولی تاکنون اطلاعات معتبری درباره آن منتشر نشده است.