حذف ویروس “System Care Antivirus” (راهنمای حذف و پاکسازی)

حذف ویروس “System Care Antivirus” (راهنمای حذف و پاکسازی)
 • 1392/2/4
 • مژگان فنائی
 • 58

“System Care Antivirus” ویروس رایانه ای (Rogue.WinWebSec) است، که وانمود می کند یک برنامه آنتی ویروس قانونی است و مدعی است که نرم افزارهای مخربی را روی رایانه تان شناسایی کرده است، سپس اظهار می کند که برای ثبت نرم افزار به منظور حذف این تهدیدهای ناموجود، نیاز به پرداخت پول دارید. این ویروس با نام های دیگری همچون AVASoft Antivirus نیز منتشر شده است.

System Care Antivirus-virus

“System Care Antivirus” از طریق وبگاه های هک شده یا آلوده شده توزیع و پراکنده می شود، که شما را با پنجره کشویی جعلی که نمایانگر این است که رایانه تان آلوده شده یا اینکه رایانه تان نیازمند به روز رسانی نرم افزاری است مواجه می سازد. از سوی دیگر، ممکن است رایانه تان از طریق یک پیوست یا ضمیمه ایمیل آلوده یا برنامه های خودگردان (drive-by-downloads) که در نگارش های قدیمی تر جاوا یا نرم افزار ادوبی از آسیب پذیری موجود بهره برداری می کنند، به “System Care Antivirus” آلوده شود.

پس از نصب، “System Care Antivirus” یک نام فایل تصادفی را در یک پوشه تصادفی تحت C:Documents and SettingsAll UsersApplication Data در  XP، یا C:ProgramData در ویندوز ویستا، ویندوز 7، و ویندوز 8 رها خواهد ساخت. System Care Antivirus سپس پیکربندی خواهد شد تا به صورت خودکار در هنگام ورود شما به رایانه تان، آغاز به کار کند.

“System Care Antivirus” هشدارهای امنیتی جعلی را نمایش خواهد داد که به گونه ای طراحی شده اند تا فکر کنید داده هایتان در معرض خطر قرار گرفته است یا رایانه تان به شدت آلوده شده است. این پیام ها از این قرارند:

نظارت و بازبینی امنیتی: هشدار!

توجه! سیستم یک خطر بالقوه (TrojanSPM/LX) بر روی رایانه تان شناسایی کرده است که ممکن است فایل های اجرایی را آلوده سازد. اطالاعات شخصی و خصوصی و امنیت رایانه تان در معرض خطر است.

برای رهایی از نرم افزارهای جاسوسی ناخواسته و ایمن نگهداشتن رایانه تان، نیاز دارید تا برنامه امنیتی کنونی تان را به روز رسانی نمایید.

روی Yes کلیک کنید تا سیستم شناسایی نفوذ رسمی را دانلود نمایید (نرم افزار IDS).

فعالیت Spyware.IEMonster  شناسایی شده است. این یک نرم افزار جاسوسی است که تلاش می کند گذرواژه هایتان از اینترنت اکسپلورر، موزیلا فایرفاکس، اوت لوک و برنامه های دیگر را به سرقت برد.

اینجا کلیک کرده تا بی درنگ با System Care Antivirus آن را حذف کنید.

هشدار دیواره آتش System Care Antivirus

دیواره آتش System Care Antivirus دسترسی برنامه ای به اینترنت را مسدود کرده است. مرورگر اینترنتی اینترنت اکسپلورر به کرم SVCHOST.Stealth.Keyloger آلوده شده است. این کرم در تلاش برای ارسال جزئیات کارت اعتباری با استفاده از مرورگر اینترنتی اینترنت اکسپلورر برای اتصال به میزبان راه دور است.

هشدار System Care Antivirus

برخی فایل های سیستمی مهم و حیاتی رایانه تان به وسیله برنامه مخرب تغییر کرده است. این ممکن است موجب بی ثباتی و ناپایداری سیستم و از دست رفتن داده ها گردد.

اینجا کلیک کرده تا تغییر غیرمجاز با از میان بردن تهدیدها مسدود شود (توصیه می شود).

هشدار System Care Antivirus

رایانه تان هنوز هم آلوده به ویروس های خطرناک است. حفاظت آنتی ویروس را برای جلوگیری از از دست رفتن داده ها و توقف سرقت جزئیات کارت اعتباری تان فعال سازید.

هشدار System Care Antivirus

برنامه های نفوذی که ممکن است حریم خصوصی تان را به مخاطره بیندازند و به سیستم تان آسیب برسانند، بر روی رایانه تان شناسایی شده اند.

اینجا کلیک کرده تا بی درنگ با System Care Antivirus آنها را حذف کنید.

چنانچه رایانه تان به ویروس System Care Antivirus آلوده شده باشد، پس شاهد صفحه های ارائه شده در پایین خواهید بود:

System Care Antivirus

System Care Antivirus Firewall Alert

System Care Antivirus-Warning

System Care Antivirus یک کلاهبرداری و فریب (scam) است، و شما می بایست هر گونه هشداری که این نرم افزار مخرب ممکن است ایجاد کند را نادیده بگیرید.

تحت هیچ شرایطی نبایست System Care Antivirus را خریداری کنید از آنجا که می تواند منجر به سرقت هویتی گردد، و چنانچه این کار را کرده اید، می بایست با بانک خود تماس بگیرید و در مورد وضعیت این پرداخت گفتگو کنید و ابراز نمایید که این برنامه یک کلاهبرداری و ویروس رایانه ای است.

کدهای ثبت برای System Care Antivirus

به عنوان یک مرحله اختیاری، می توانید از هر یک از کلیدهای مجوز زیر برای ثبت System Care Antivirus و توقف هشدارهای جعلی استفاده نمایید.

 System Care Antivirus : AA39754E-715219CE کد فعال سازی

لطفا به یاد داشته باشید که وارد نمودن کد ثبت بالا System Care Antivirus را از رایانه تان حذف نخواهد کرد، بجای آن تنها هشدارهای جعلی متوقف خواهد شد به طوری که شما قادر خواهید بود با آسودگی بیشتری راهنمای حذف ما را به اتمام رسانید.

System Care Antivirus – راهنمای حذف ویروس

گام 1 : رایانه تان را در حالت ایمن با شبکه (Safe Mode with Networking) راه اندازی کنید.

1. تمامی دیسک های فلاپی، CDها، DVDها را از رایانه تان خارج کرده، و سپس رایانه تان را دوباره راه اندازی کنید.

2. از زمانی که رایانه تان دوباره راه اندازی می شود، کلید F8 را فشار داده و نگه دارید. لطفا به یاد داشته باشید شما می بایست کلید F8 را پیش از نمایان شدن آرم (لوگو) راه اندازی ویندوز فشار دهید.

توجه: با برخی رایانه ها، چنانچه از زمان راه اندازی (بوت) رایانه کلیدی را فشار داده و نگهدارید، پیام کلید گیر کرده یا ثابت را دریافت خواهید کرد. چنانچه این اتفاق افتاد، بجای فشردن و نگهداشتن “کلید F8” ، به طور پیوسته روی “کلید F8” بزنید تا با صفحه گزینه های بوت پیشرفته (Advanced Boot Options) مواجه شوید.

3. در صفحه گزینه های بوت پیشرفته، از کلیدهای جهت دار برای مشخص و انتخاب کردن Safe Mode with Networking استفاده کنید، و سپس ENTER را بفشارید.

Safe Mode with Networking

گام 2 : اجرای RKill برای پایان بخشیدن به فرایندهای مخرب مرتبط با System Care Antivirus

RKill برنامه ای است که تلاش خواهد کرد تا به فرایندهای مخرب مرتبط با System Care Antivirus پایان دهد، به طوری که ما قادر خواهیم بود تا گام بعدی را بدون وقفه و مزاحمت این نرم افزار مخرب اجرا کنیم.

چرا که این ابزار تنها فرایند اجرای System Care Antivirus را متوقف خواهد کرد، و هیچ گونه فایلی را حذف نمی کند، پس از اجرای آن شما نبایست رایانه تان را دوباره راه اندازی کنید از آنجا که فرایندهای مخربی که برای شروع خودکار پیکربندی شده اند در همان دم دوباره آغاز خواهند شد.

1. در حالی که رایانه تان در حالت Safe Mode with Networking است، لطفا آخرین نگارش رسمی RKill را دانلود کنید. لطفا توجه نمایید که ما از یک نگارش تغییر نام یافته RKILL استفاده خواهیم کرد به طوری که System Care Antivirus اجرای این ابزار را متوقف نخواهد ساخت.

پیوند دانلود RKILL (از این پیوند به طور خودکار RKILL تغییر نام یافته به iExplore.exe دانلود خواهد شد.)

2. روی iExplore.exe دو بار کلیک کنید تا RKill راه اندازی شود و هر گونه فرایند مرتبط با System Care Antivirus را متوقف سازد.

RKill-Run as Admin

3. RKill اینک شروع به کار در پس زمینه خواهد کرد، لطفا تا زمانی که برنامه به دنبال برنامه های مخرب گوناگون و تلاش برای پایان بخشیدن به آنهاست شکیبا باشید.

RKill Program

چنانچه با شروع یا اجرای RKill با مشکلاتی مواجه هستید، می توانید هر یک از دیگر نگارش های تغییر نام یافته RKill را از اینجا دانلود کنید.

4. هنگامی که Rkill به کار خود پایان داد، یک گزارش (log) ایجاد خواهد کرد. سپس می توانید باقی راهنما را دنبال نمایید.

RKill-Report

هشدار: پس از اجرای RKill رایانه تان را دوباره راه اندازی (reboot) نکنید از آنجا که فرایند نرم افزارهای مخرب دوباره شروع شده، و مانع شما برای اجرای درست گام بعدی خواهدشد.

گام 3: حذف فایل های مخرب System Care Antivirus با نگارش رایگان Malwarebytes Anti-Malware

Malwarebytes Anti-Malware یک بررسی کننده و اسکنر بر مبنای خواست و تقاضا (on-demand) قدرتمندی است که فایل های مخرب System Care Antivirus را از رایانه تان حذف خواهد کرد.

1. شما می توانید نگارش رایگان Malwarebytes Anti-Malware را از پیوند پایین دانلود کنید، سپس روی آن دو بار کلیک کنید تا این برنامه نصب شود.

پیوند دانلود MALWAREBYTES ANTI-MALWARE (این پیوند صفحه دانلودی را در پنجره جدیدی باز خواهد کرد که می توانید نگارش رایگان Malwarebytes Anti-Malware را از آنجا دانلود کنید)

2. هنگامی که نصب آغاز می شود، به منظور ادامه  فرایند نصب و راه اندازی، مراقب توصیه های زیر باشید.

هیچ گونه تغییری در تنظیمات پیش فرض ایجاد نکنید و هنگامی که برنامه فرایند نصب را به پایان رساند، حواستان باشد که تیک کنار هم به روز رسانی Malwarebytes’ Anti-Malware و هم راه اندازی Malwarebytes’ Anti-Malware را بردارید، سپس روی دکمه پایان (Finish) کلیک کنید.

Malwarebytes-Installation

3. در زبانه بررسی کننده (Scanner)، اجرای بررسی و اسکن سریع (Perform quick scan) را انتخاب کرده و سپس روی دکمه اسکن (Scan) برای شروع بررسی و اسکن رایانه تان کلیک کنید.

Malwarebytes-Quick Scan

4. Malwarebytes’ Anti-Malware اینک شروع به بررسی و اسکن رایانه تان برای فایل های مخرب System Care Antivirus همان گونه که در پایین نشان داده شده است خواهد کرد.

Malwarebytes-Scan

5. هنگامی که بررسی و اسکن Malwarebytes به پایان رسید، روی نمایش نتایج (Show Results) کلیک کنید.

Malwarebytes-Scan Results

6. اکنون صفحه ای به شما ارائه خواهد شد که نشان دهنده تأثیر و آلودگی های مخربی که به وسیله Malwarebytes’ Anti-Malware شناسایی شده اند می باشد. لطفا توجه داشته باشید که آلودگی های یافت شده ممکن است متفاوت از آن چیزی باشند که در تصویر نشان داده شده است. حواستان باشد که همه آنها تیک زده شده باشند و روی دکمه حذف انتخاب شده ها (Remove Selected) کلیک کنید.

Malwarebytes-Virus Removal

7. پس از آنکه رایانه تان در حالت معمول (Normal mode) راه اندازی شد، Malwarebytes Anti-Malware را باز کنید، و یک بررسی و اسکن کامل سیستم به منظور بازبینی اینکه دیگر تهدیدی باقی نمانده باشد را اجرا کنید.

گام 4 : حذف روت کیت System Care Antivirus با HitmanPro

در برخی موارد، System Care Antivirus یک rootkit نیز بر روی رایانه قربانی نصب خواهد کرد. برای حذف این  rootkit از HitmanPro استفاده خواهیم کرد.

1. HitmanPro را از پیوند پایین دانلود کرده، سپس روی آن دو بار کلیک کنید تا این برنامه شروع و راه اندازی شود.

پیوند دانلود HITMANPRO (این پیوند پنجره وب جدیدی را باز خواهد که می توانید HitmanPro را از آنجا دانلود کنید)

2. چنانچه در حال تلاش برای راه اندازی HitmanPro به مشکلاتی برخوردید، می توانید از حالت Force Breach استفاده کنید. برای شروع HitmanPro در حالت Force Breach، کلید CTRL سمت چپ را پایین نگهدارید هنگامی که HitmanPro را راه اندازی می کنید و تمامی فرایندهای غیر ضروری، شامل فرایند نرم افزارهای مخرب پایان می یابد. (چگونگی شروع و راه اندازی HitmanPro در حالت Force Breach – ویدئو)

3. HitmanPro شروع و راه اندازی خواهد شد و شما می بایست اعلان ها و توصیه ها را دنبال کنید (با کلیک بر روی دکمه بعد) تا یک بررسی و اسکن سیستم با این برنامه شروع شود.

HitmanPro-Install

HitmanPro-Start Scan

4. HitmanPro شروع به بررسی و اسکن رایانه تان برای فایل های مخرب System Care Antivirus همان گونه که در تصویر پایین مشاهده می شود خواهد کرد.

HitmanPro-Scan

5. هنگامی که اسکن به پایان رسید، شاهد صفحه ای خواهید بود که تمامی فایل های آلوده ای که این ابزار شناسایی کرده است را نشان خواهد داد، و شما می بایست برای حذف این فایل های مخرب روی بعد (Next) کلیک کنید.

HitmanPro-Scan Results

6. روی فعال سازی مجوز رایگان کلیک کنید تا نگارش آزمایشی رایگان 30 روزه آغاز شود و تمامی فایل های مخرب را از روی رایانه تان حذف کند.

HitmanPro-Activation

چنانچه هنوز هم در حال تلاش برای حذف System Care Antivirus از دستگاه تان با مشکلاتی مواجه هستید، لطفا یک موضوع تازه را در انجمن کمک به حذف نرم افزارهای مخرب (Malware Removal Assistance) ما آغاز کنید.

منبع: MalwareTips

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 58 دیدگاه
 1. سلام مژگان خانوم ممنون از مطالب مفید سرکار .بینهایت سپاسگذارم.موفق باشید

 2. سلام
  راحت ترين راه براي پاك كردن اين ويروس!
  1 دقيقه وقت بيشتر نميخواد
  خيلي راحت و مطمئن
  به آدرس زير برويد:

  http://kheimeh-neshin.blog.ir/1392/01/%D8%AD%D8%B0%D9%81-%D9%88%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B3-AVASoft-Professional-Antivirus

 3. سلام
  واقعا دمت گرم
  با اینکه لطفتون بیشتر از این حرفاست ارزشش ولی من هر مبلغی واسه کمک به انجمنتون بفرمایید حاضرم تقبل کنم
  خیلی کلافه شده بودم ۳ روزه بخاطر این ویروس
  واقعآ ممنون
  من کارم مهندسی معکوس الکترونیک هر کاری داشتید در خدمتم

 4. سلام ویندوز لب تاب من XP هست که متاسفانه آلوده به این ویروس شد من پوشه ایی که ظاهرا ویروس در اون بود رو پاک کردم اما بعدفهمیدم این ویروسه و هنوز فعاله ..حالا با زدن کلید f8 رفتم تو حالت سیف مد کانکشن اما نمیتونم به اینترنت اتصال پیدا کنم که نرم افزاری دانلود کنم برای پاک کردنش ..تو درایو C هم با اینکه تمام پوشه های مخفی شده رو نمایان کردم اما فایلی به عنوان PROGRAM DATA پیدا نکردم..از سرچ همه جاو هم نگاه کردم چی کار کنم حالا لطفا راهنمایی کنید تمام کارام لنگ مونده..ممنووووون

 5. کامپیوترم دچار این ویروس شد
  سیف مود کردم و بعد هم از برنامه ریکاوری و ری استور خود ویندوز 7 سیستم رو به چند روز برگردوندم
  درست شد

 6. واقعا دستتون درد نکنه خیلی بخاطر این یروس به مشکل بر خورده بودم اما با راهکارای شما همه چی درست شـــــــد. خسته نباشید

 7. این مشکل فقط برای یکی از user ام پیش اومده بود منم کلاَ اون usero پاک کردم .الانم ظاهراَ سیستمم مشکلی ندارم.
  می خواستم بدو نم با این کار کلاَ این ویروس پاک شده؟؟
  ممنون میشم اگه کمکم کنید

 8. واقعا خیلی ازتون ممنونم این ویروس کل سیستمم رو از کار انداخته بود به کمک راهنمایی های شما پاکش کردم بی نهایت سپاسگزارم خسته نباشید

 9. salam
  mamnun az rahnamaeia
  kheili khubo kamel tozih dadid
  ajaaab virusie haaaa
  man hame marahelo anjam dadam vali hanuz pushehaei ke be esme system care antiviruse tu systemam has yani bazam dardesar saze ya na?

 10. بسیار بسیار بابت این راهنمایی شما برای حذف ویروس ممنونم…
  آخه این درسته از یه سایت مذهبی این ویروسو بگیرم؟

 11. دوست عزیز لقمه رو دور سر دوستان نچرخون و یه ویروس کم آزار رو اینقدر بزرگ جلوه نده 😉 این ویروس در یک دقیقه از راه safe mode پاک میشه دوستان…
  به هرحال زحمتی که واسه رفتن این همه راه کشیدید جای خسته نباشید داره 😀 مایکروسافت به شما می باله 😀

 12. سلام خسته نباشين
  با تشكر فراوان خدمت شما دوست عزيز
  كل سيستم من با اين ويروس به هم ريخته بود با راهنمايي هاي جالب و نكته به نكته شما كامپيوترم جان تازه اي گرفت اميدوارم در هر مرحله از زندگي تان موفق و بدون مشكل باشين
  بازهم متشكرم .

 13. من این روش بسیار ساده را امتحان کردم و جواب گرفتم، در کمتر از یک دقیقه:
  سیستم خود را ری استارت کنید و آن را در حالت SafeMode اجرا کنید.(با زدن کلید F8 در هنگام بوت و انتخاب گزینه Safe Mode)

  – با بالا آمدن ویندوز، حال کافیست پوشه ای که این ویروس در آن قرار دارد را حذف کنید. ویروس avasoft در درایو ویندوز شما و در پوشه ProgramData قرار می گیرد. نام پوشه ای که در سیستم من این ویروس قرار داشت، پوشه 6B0161EC3B0865F300006B00F6EF6A19 بود که شاید در سیستم شما عنوان دیگری داشته باشد!
  التماس دعا

  برگرفته شده از وبلاگ خیمه نشین (kheimeh-neshin.blog.ir)

  1. دمت واقعا گرم ، حرف نداری
   فقط نام آن شاخه APPLICATION DATA می باشد
   مسعود

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *