متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

دبیان 7.0 به صورت رسمی عرضه شد

12345 (بدون نظر)
Loading...
64

debian 7

تیم توسعه دهنده دبیان به صورت رسمی نسخه 7.0 دبیان موسوم به Wheezy را منتشر کرد و هم اکنون می توانید آن را دریافت کرده و نصب کنید . این نسخه از کرنل لینوکس 3.2 ، X.org 7.7 استفاده می کند . دبیان 7.0 شامل بهبودهایی در نصاب ، پشتیبانی از Multiarch ، ابزارهای متنوع مولتی مدیا و کدک ها و چندین ابزار مختلف به منظور گسترش Private Clouds .

پشتیبانی از Multiarch یکی از اهداف انتشار نسخه Wheezy می باشد . این قابلیت به کاربران دبیان اجازه می دهد تا پکیج های نرم افزاری مربوط به چندین معماری را روی یک دستگاه نصب کنند . این بدان معناست که اکنون شما می توانید برای اولین بار ، اقدام به نصب نسخه 32 و 64 بیتی نرم افزارهای مختلف روی یک دستگاه کنید . تمامی وابستگی های مربوطه به صورت خودکار حل می شوند .

پروسه نصب نسخه 7.0 دبیان بسیار بهبود یافته است . به شکلی که می توان با استفاده از سیستم گفتار نرم افزاری ( Software speech ) مراحل نصب را پیش برد . این قابلیت برای افراد نابینایی مناسب خواهد بود که دستگاه های بریل دسترسی ندارند . این قابلیت جدید از 73 زبان پشتیبانی می کند .

همچنین دبیان 7.0 از به شما اجازه دسترسی به بیش از 36000 پکیج نرم افزاری آماده استفاده را می دهد که از نزدیک به 17500 سورس پکیج ساخته شده اند .

نسخه هفتم دبیان به صورت دی وی دی ایزو ایمیج های قابل نصب عرضه می شود و از معمارهای 32 و 64 بیتی پشتیبانی می کند . از دیگر معماری هایی که توسط این نسخه پشتیبانی می شوند می توان به موارد زیر اشاره کرد .

EABI ARM

PowerPC

Hard Float ABI ARM

SPARC

(kFreeBSD 64-bit PC (amd64

(kFreeBSD 32-bit PC (i386

Intel Itanium IA-64

(MIPS (little endian

(MIPS (big endian

IBM S/390

IBM System z

دریافت دبیان 7.0 از سافت پدیا

softpedia.com

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تیم توسعه دهنده دبیان به صورت رسمی نسخه 7.0 دبیان موسوم به Wheezy را منتشر کرد و هم اکنون می توانید آن را دریافت کرده […]