مروری بر سامسونگ گلکسی نوت 8

مروری بر سامسونگ گلکسی نوت 8
 • 1392/2/22
 • امين قاسمي‌زاده
 • 29

 

35618822-6953_610x435

تبلت چشمگیر با قیمت 400 دلاری.

نکات مثبت : تبلت سامسونگ 8 را به راحتی می‌توانید در دست بگیرد و حمل کنید و دارای بهترین صفحه نمایش کوچک تبلت است.

در هنگام نوشتن با قلم S احساس راحتی می‌کنید و بیشتر از تایپ کردن بر روی صفحه نمایش تبلت ترجیح می‌دهید. ذخیره سازی داده‌ها می‌تواند از طریق میکرو باشد.

نکات منفی :قیمت 399 دلار برای این تبلت کوچک بدون توجه به ویژگی‌های آن زیادی است. آن به نازکی آی پد مینی نیست، گاهی ممکن است هنگ کند.

نکات میانی : توجه داشته باشید سامسونگ گلکسی نوت 8 بسیار زیبا و با یک قلم واقعاً مفید است، اما در اصل ارزش 400 آن دلار نیست مگر اینکه شما یک هنرمند باشید یا یک قلم خاص را ترجیح دهید.

گلکسی نوت 8 که 8 اینچ است با قیمت 399 دلار ارزش گذاری شده است. در دنیایی که Nexus 7 با 7 اینچ دارای قیمت 200 دلار است و آی پد مینی 7.9 اینچی از 330 دلار یا کمتر شروع می‌شود. اگر شما به دنبال یک تبلت ساده و کوچک هستید Nexsus 7 و با حتی آیپد مینی از گلکسی نوت 8 بسیار ارزان‌تر است و نیاز شما را تأمین می‌کنند. نوت 8 هم اکنون بهترین تبلت سامسونگ است اما با توجه به تجربه خود از ارائه محصولات این شرکت، وزن آن به طرز چشمگیری متفاوت خواهد بود. اگر شما از قلم هوشمند سری‌های تبلت سامسونگ همانند قلمی که در نوت 10.1 شاهد بودیم، خوشتان آمده است باید به شما بگوییم که شما قادر خواهید بود به لطف برخی از ارتقاء نرم افزارها در تبلت 8 هم ادغام قلم یا قلم S، در بسته های کوچک‌تر با درزهای کمتر و صفحه نمایش که بیشتر چشمگیر شده است را کار کنید. با این حال، اگر شما یک هنرمند نیستید و هیچ علاقه ای در آینده نزدیک به یک قلم برای استفاده ندارید، بهتر است به سراغ یکی از گزینه های ارزان‌تر بروید.

300 دلار، این امر می‌تواند یک توصیه آسان باشد، با این حال، قیمت 400 دلار یعنی شما باید برای خودتان تصمیم می‌گیرید اگر گنجاندن قلم و سیستم عامل آن برای شما مهم است که ارزش آن ثابت خواهد شد.

35618822-6980_610x435

طراحی 

مانند آی پد مینی، تبلت 8 سامسونگ صفحه نمایش بزرگ‌تر از حد معمول دارد- حدود یک اینچ- بنابراین، با توجه به این که شما چگونه تبلت را در دست خود می‌گیرید ممکن است احساس کنید تنوع اندکی را می‌بینید. در تبلت 8 سامسونگ شما احساس می‌کنید به همان 10.1 ساخته شده است، با فلز کمی بیشتر در امتداد لبه های آن که با خاطر دوام در مقابل ضربه است . گوشه های آن به گرد، اما فربه تر سامسونگ 8 را تبدیل به یک دستگاه کمی سنگین‌تر از آیپد مینی کرده است، با این حال، شما احتمالا می خواهم که به بررسی هر دو اینتبلت ها بپردازید تا تفاوت را احساس کنید. طراحی نوت 8 ساده یا به زیبایی مینی نیست اما ابزارهای آن قابل مقایسه نیستند. در قسمت پایین سه دکمه مشاهده می‌شود: یک کلید منو، کلید خانه، و کلید Back است. سامسونگ نیز توانایی استفاده از قلم S با سه دکمه، چیزی که در نوت 2 گم شده بود را به این تبلت جدید خود اضافه کرده است.

دوربین 5 مگا پیکسلی به طور مستقیم در قسمت وسط بالای پشت صفحه قرار گرفته است، و اگر چه قرار دادن این امکان باعث احساس طبیعی بودن در هنگام نگه داشتن دوربین در حالت عمودی به شما می‌دهد.دکمه «بازگشت»به راحتی قابل لمس است. قلم S البته حساسیت یا سختی ندارد و در مقایسه با تبلت قبلی سامسونگ ( گلکسی نوت 10.1 ) در قسمت یادداشت زیاد دست و پا گیر نیست و کار کردن با آن آسان است. اگرچه طول این قلم در هر دو تبلت یکسان است ولی شعاع قلم کمی در تبلت 10.1 کمتر است . دکمه قلم شیاردار است که کمی کوچک‌تر شده است . دوربین رو به صورت در گوشه بالا و سمت راست در جلو هست. در لبه پایین دو بلندگو، یک پورت میکرو USB، و یک شکاف برای قلم S است. در لبه سمت راست شکاف کارت حافظه microSD با بلستر IR، کلید تنظیم صدا و دکمه روشن و خاموش در لبه سمت چپ نشسته است. لبه بالا دارای جای هدفون است.

35618822-6965_610x435

ویژگی های نرم افزار

از زمان عرضه تبلت 10.1 سامسونگ در حال کار کردن بر روی تقویت محصولات خود در خانواده نوت و تبلت های خود است مثل : اضافه کردن پیشرفت های نرم افزاری. نوت 8 توانسته نفع و خواسته های سامسونگ را درک کند . گلکسی نوت 8 با سیستم عامل Android 4.1.2 Jelly Bean شامل قبلیت TouchWiz می‌باشد . من شخصا مشکل با رنگارنگ بودن آن ندارم ، رابط کاربری آن عالی است ، اما اگر شما این تبلت پر زرق و برق را دوست نداشتید، هیچ چیز دیگری در اینجا وجود ندارد که شما ذهن خود را تغییر دهد. ویژگی چند پنجره سامسونگ، که اجازه می‌دهد تا برای دو برنامه به طور همزمان بر روی صفحه نمایش اجرا شوند ، خوشبختانه افزایش یافته است. یک استخر عمیق از برنامه های سازگار، از جمله توییتر، فیس‌بوک، و کروم، و هر پنجره که به راحتی می‌توان آن را تغییر اندازه داد ، ویندوز 8 سبک و راحت است.

S نوت 8 خوشبختانه پیشرفت‌های قابل توجه خوبی داشته است، احساس غریبگی با دستگاه بلافاصله پس از کار کردن با آن از بین می‌روند.رابط کاربر بهینه سازی شده است . آیکن ها در حال حاضر دارای وضوح بیشتری هستند و می‌تواند بیشتر با ویژگی‌های جدید AirView، که به کاربران امکان می‌دهد قلم S را برروی گزینه های منو شناور نگه دارید، که به نوبه خود قادر به نمایش یک حباب متن از عملکرد هر یک از گزینه انتخاب شده است.

تایپ در قسمتURL وب سایت، ساخت ایمیل، جستجو برای برنامه در Google Play، یا انجام تقریباً هر اقدامی که به طور معمول منجر به استفاده از صفحه کلید نرم افزار می‌شود بسیار راحت شده است و با قلم، شما به سادگی می‌توانید بنویسید و متن خود را به طور مستقیم به وارد کنید. با این حال، این ویژگی را باید در داخل هر برنامه با پایین نگه داشتن دکمه تنظیمات در نرم افزار صفحه کلید و انتخاب آیکون “T” فعال کنید. خواندن حالت منحصر به فرد است به تبصره 8 و به سادگی تغییر می‌دهد زمینه های صفحه در برنامه های کتاب‌هایالکترونیکی به نگاه بیشتر شبیه کاغذی به جای کامل، پس زمینه سفید. همچنین با استفاده از حسگر نور محیط برای تنظیم روشنایی به بهترین متناسب با محیط زیست شما در حال خواندن شوید.

در گلکسی نوت 8 توجه داشته باشید که یک کیفیت منحصر به فرد دارید و کیفیت تصویر به صورت عالی، HD است. در حالی که نرم افزار موجود بر روی دستگاه شده است، توجه داشته باشید نوت 8 به طور کامل سازگار با قلم S است توجه داشته باشید در هنگام خرید نوت 8، شما همچنین می‌توانید 50GB فضای آزاد در Dropbox داشته باشید. در گلکسی نوت8خواندن حالت منحصر به فردی است و به سادگی زمینه های صفحه را تغییر می‌دهد .همچنین با استفاده از حسگر نور محیط برای تنظیم روشنایی شما می توانید به بهترین وضع مناسب با محیط زیست شما از لحاظ روشنایی مشغول به مطالعه شوید.

35618822-7075_610x435

تماشا 

تماشا ویژگی جدید و همگانی و جهانی سامسونگ است که دارای مشخصه راه دور / تصویری است. این ویژگی شامل به اشتراک گذاری اجتماعی و معمولی این حرکت «من در حال تماشای این ویدیو هستم» است که به نظر می‌رسد مانند یک راهنمای تلویزیون بسیار موثر و دقیق است.

جستجو برای یک قطعه خاص از ویدئو به راحتی انجام می‌شود و شما می‌توانید بازده نتایج طبقه بندی شده‌اند توسط سیستم را مشاهده کنید. اگر از این فن آوری جدید سامسونگ استفاده کنید می‌توانید به راحتی یک لیست از خدمات تحویل ویدیویی مانند رسانه‌ها و فیلم‌های پرفروش فیلم را مشاهده کنید و بعد از آن شما از طریق خدمات اقدام به انتخاب فیلم کنید، و برنامه وظیفه ای را دارد که این سرویس را بر روی نوت شما راه اندازی کرده و شما را مستقیماً به صفحه فیلم انتخاب شده می‌برد و شما به راحتی می‌توانید فیلم را بخرید و یا اجاره کنید.

ویژگی های سخت افزاری

قلم S با قابلیت‌های مفید و خاص خود می‌تواند به راحتی از حرکت‌های میانبری استفاده کند که وظایف خاصی مانند ضبط صفحه نمایش، فراخوانی منوی برنامه، و رفتن به صفحه قبلی و استفاده از دکمه قلم و کشیدن یا ضربه زدن روی صفحه نمایش مناسب است. پس از استفاده از گلکسی نوت 8 برای چند روز، من به این نتیجه رسیدم که تایپ بر روی آن بسیار راحت است. برای من ایمیلی آمد و من پاسخ ایمیل را بسیار سریع توانستم وارد کنم و یا وارد کردن یک سوال برای پرس و جو و بررسی در دنیای اینترنت بسیار طبیعی و روان است. گلکسی نوت 8 دارای ویژگی‌هایی زیادی است همانند : چهار هسته ای 1.6GHz Exynos 2GB RAM و CPU و شامل پشتیبانی برای Wi-Fi، بلوتوث 4.0، GPS، به همچنین ژیروسکوپ، شتاب سنج، قطب نمای دیجیتال …

Clip_610x381

کارایی 

سامسونگ گلکسی نوت 8، صفحه نمایشی 8 اینچی دارد که 1280* 800 پیکسل وضوح تصویر صفحه نمایش دارد که وقتی با آی پد مینی مقایسه می‌کنیم می‌بینیم که آی پد مینی 189*163 پیکسل وضوح تصویر صفحه نمایش دارد و این تفاوت باعث شفافیت در گلکسی نوت 8 می‌شود بسیار چشمگیر است به خصوص در مورد فوت و قدرت مشاهده سه ایستگاه کنترل صفحه نمایش برای گلکسی نوت 8 وجود دارد : دینامیک، استاندارد و فیلم. که هر کدام از این گزینه‌ها برای کنتراست صفحه نمایش است. صفحه نمایش به سرعت پاسخ به درخواست ضربه تند و شدید زدن می‌دهد و قابلیت پشتیبانی 60 فریم در ثانیه، با این حال، طولانی، تأخیر پس از فشار دادن دکمه خانه قابل توجیه است. دوربین جلو 1.3 مگا پیکسلی با ویژگی‌های معمولی است که «تنها به اندازه کافی خوب برای ویدیو چت است». با این حال، دوربین 5 مگا پیکسلی رو به عقب است که نسبتاً قادر است به عنوان دوربین‌های قوی محاسبه شود. دیافراگم دوربین به نظر می‌رسد می‌تواند نسبتاً بالا تنظیم شود.

نتیجه

 تبلت گلکسی نوت 8 مسلماً جز بهترین های سامسونگ رتبه بندی می‌شود که دارای یک صفحه نمایش زیبا است و در پایان روز، من می‌خواهم به جای نوشتن از کاغذ و قلم با استفاده از یک قلم از نوع هوشمند بر روی صفحه نمایش تبلت نوت 8 استفاده کنم.

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 29 دیدگاه
 1. اوایل خوب بود اما جدیدا صفحه اش تند تند خاموش روشن میشه.شارژ زود تموم میکنه. و کلن قاط زده

 2. دوستان به طور کلی براتون عرض میکنم :
  این تبلت برای مطالعه، فیلم ،بازی افلاین،مرورگری،تماس،اس،وایبر،نقاشی،جزوه و…..مناسبه
  ولی برای بازی انلاین؛چون کلش و ……مشاهده فیلم های انلاین،اصلا منسب نیست
  در مورد مقایسه با لنوو اگه کار مورد نظر شما در حد مرورگری و کارهای روزمره باشه سری aلنوو همچون a3000،a3300،a3500،a5500،a5000،a7500و سری اسs600 0و… مناسبه ولی اگه واسه فیلم و عکس و موارد ذکر شده میخوای و میخواین یکم کلاس بزارین،این بهتره وگرنه انتخاب با خودتونه در ضمن بنده هم لنوو داشتم هم الان اینو دارم ولی لنوو به نسبت پولی که میدین درصد ارزشش از سامسونگ بهتره
  حالا برا اونایی که میخوان اینو بگیرن میگم :
  تبلتی سبک با صفحه نمایشی با روشنایی بالا و کیفیتی عالی، پردازنده های قوی که شاید فقط تو اسفالت یکم داغ کنه، دوربین ۵ اصل اصل ،رابط کاربری دلنشین ،طراحی خوب بدنه و کلا تبلت و اصل کار قلم S PEN

 3. سلام من یکساله ک این تبلتو دارم جدیدانم نرم افزارشو اپدیت کردم عااااالیه حرف نداره تکنولوژی یعنی نوت۸٫در ضمن دانشجو هستم واقعا قلمش بکارم میاد.

 4. من الان سه سال نوت۸ دارم واقعا عالی ناراضی نیستم ازش امیدوارم شماهم خردید نباشید

 5. نظرات ضد و نقیض برای این تبلت زیاد هست خصوصا در مورد هنگ کردن و خاموش روشن شدنش
  ک ادم رو تا منصرف شدن از خریدش میبره
  فقط یه چیزی رو هیچکس بهش اشاره نمیکنه

  این تبلت منو فارسی داره؟
  میشه باهاش فارسی تایپ کرد یا فارسی چت کرد؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *