چگونگی حذف SkyDrive Pro از فهرست زمینه راست کلیک تان

چگونگی حذف SkyDrive Pro از فهرست زمینه راست کلیک تان
  • 1392/2/26
  • مژگان فنائی
  • 1

SkyDrive Pro In Context Menu

با نصب مایکروسافت آفیس 2013 ممکن است شاهد گزینه خاکستری ” SkyDrive Pro” در فهرست زمینه (context menu) تان باشید. این گزینه هر زمان که روی یک فایل یا پوشه راست کلیک می کنید نمایان می شود، اما چنانچه از SharePoint استفاده نمی کنید این گزینه بی فایده است.

همان گونه که مایکروسافت توضیح داده است، SkyDrive Pro به منظور همگام سازی فایل ها با سرور نقطه اشتراک (SharePoint) مایکروسافت مورد استفاده قرار می گیرد. این از خدمات گیرنده (client) اسکای درایو متمرکز بر مشتری مایکروسافت متفاوت است و حذف این گزینه نبایست از عملکرد نرم افزار اسکای درایو معمولی جلوگیری نماید.

حذف SkyDrive Pro

هیچ شیوه آشکار و مشخصی برای غیر فعال کردن این گزینه در رابط کاربری آفیس 2013 وجود ندارد. ما مجبوریم تا آن را از رجیستری ویندوز حذف کنیم.

برای باز کردن ویرایشگر رجیستری، کلید ویندوز را بفشارید تا فهرست شروع (Start) باز شود، regedit را درون جعبه یا کادر جستجو در فهرست شروع بنویسید، و Enter را فشار دهید. (در ویندوز 8، کلید ویندوز را بفشارید، regedit را در صفحه شروع (Start screen) بنویسید، و Enter را فشار دهید.)

Open regedit From Start Menu

به سوی کلید زیر در پنجره سمت چپ ویرایشگر رجیستری حرکت کنید:

HKEY_CLASSES_ROOTAllFilesystemObjectsshell

AllFilesystemObjects-Shell key In Registry

کلید پوسته (shell) را گسترده یا باز کنید، یک کلید به نام SPFS.ContextMenu را مشاهده خواهید کرد. روی SPFS.ContextMenu راست کلیک کرده و حذف (Delete) را انتخاب کنید.

Remove SkyDrive Pro From Context Menu

پس از اینکه این کلید را حذف می کنید، بی درنگ گزینه SkyDrive Pro از فهرست زمینه ناپدید خواهد شد. شما حتا مجبور به راه اندازی دوباره رایانه تان و خروج و ورود دوباره به سیستم نخواهید بود.

حذف دیگر گزینه های فهرست زمینه

چنانچه فهرست های زمینه تان هنوز هم پس از حذف این گزینه درهم ریخته است، می توانید دیگر گزینه های بیفایده و غیر قابل استفاده را نیز حذف کنید. ما پاکسازی فهرست زمینه شلوغ و آشفته تان را با استفاده از هم رجیستری ویندوز و هم برنامه های رایگان یعنی ShellExView و ShellMenuView را پوشش داده ایم.

ShellExView

CCleaner نیز ار قابلیتی برای مدیریت گزینه هایی که در فهرست زمینه تان نمایان می شوند برخوردار است. متاسفانه، CCleaner همیشه همه چیز را نمی گیرد؛ این برنامه به من اجازه حذف گزینه SkyDrive Pro را در اینجا نداد.

CCleaner

شما ممکن است بخواهید حذف گزینه های فهرست زمینه با FileMenuTools را امتحان کنید، که به شما اجازه ایجاد گزینه های فهرست زمینه سفارشی خودتان را نیز می دهد.

چنانچه به دنبال چیزی هوشمندانه تر هستید، ما افزودن میانبرهای برنامه به فهرست زمینه با استفاده از رجیستری را نیز پوشش داده ایم.

Context Menu-Shortcuts-Header

منبع: HowToGeek

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. با اپدیت اخر ماکروسافت این گزینه خود به خود حذف شده مگر اینکه در خود نرم افزار فعلا شود و احتیاجی به دست کاری رجیستری نیست

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *