دانلود و همگام سازی فونت های گوگل توسط فونت هاي آسمان در دسکتاب شخصيتان

دانلود و همگام سازی فونت های گوگل توسط فونت هاي آسمان در دسکتاب شخصيتان
  • 1392/2/27
  • مینا عباسیان
  • 0

قبل ازوجود فونتهای وب در گوگل ، طراحان وب سایت مجبور بودند تا با مجموعه ایی محدود از فونت ها که به نام فونتهای “امن وب” شناخته شده بودند کارکنند. فونت های امن وب ، فونت هایی هستند که برای استفاده در وب مناسب هستند.امن بودن آنها بدين علت است كه آنها بر روی اکثر کامپیوترها بدون در نظر گرفتن سيستم عاملشان یافت می شود .فونت های وب تضمین میکند که وب سایت های ارائه دقیقا همانهايي است  که در مرورگر کاربر است .اما فونت های وب بدون خلاقیت، تکراری و خسته کننده است.

بعد از فونت هاي وب، راه جدید استفاده از انواع فونتها به نام CSS ابداع شد.تعدادی از طراحان شروع به ارائه فونت های جدید وب به صورت رایگان یا مشارکتی به تولید کنندگان كردند . اما این فونت وب گوگل بود که محبوبیت پیدا کرد.آنچه که به عنوان نسخه آزمایشی به نام دایکتوری وب فونت مجموعه پیشرو در فونتهای وب ارائه شده است.گوگل تقریبا در رقابت محو و نابود شد. هم اکنون یکی از تولید کنند های بزرگ Fonts.com با گوگل برای ارائه مجموعه ای آبرومند از 1100 فونت برای دسکتاپ با گوگل همکاری می کند.

آنها یک برنامه صفحه کار برای ویندوز و مک ارائه کردند که فونت های آسمان Sky Fonts  نامیده شد. این فونت ها به شما اجازه میدهد که فونت های وب گوگل را بروی کامپیوترتان دانلود کنید و فونت های نصب شده را به صورت خودکار دانلود کنید. برای مثال ،وقتی یک کاراکتر جدیدی به فونت ها اضافهشود ، به صورت خودکار بروی سیستم شما قابل دستیابی است. با استفاده از فونت های نصب شده به صورت محلی، وب سایت های در حال فونت های وب سریع تر خواهد بود، از انجا که مرورگر نمی خواد وقت خود رو صرف فونتهای گیرنده بکند.

برای دانلود فونت ها، ابتدافونت آسمان Sky Fonts را دانلود می کنید،زمانيكه Sky Fonts روی سیستم شما در حال اجرا است به www.fonts.com/web-fonts/google می روید در مرورگرتون برروی دکمه مرورگر فونت ها کلیک می کنید ،اسامی را از این طریق انتخاب میکنید .وقتی شما یک فونت فانتزی را دریافت میکنید برروی دکمه اسکای فونت کلیک میکنید و به مرحله بعد می روید اینها دانلود شده و فونت بروی سیستم شما نصب میشود. همه فونت های دانلود شده تا زمانی که برنامه در پیش زمینه در حال اجرا است با برنامه رابط مدیریت میشود.این فونت شما را در همگام سازی با فونت های وب گوگل هدایت خواهد کرد. برای حذف یک فونت از مجموعه به سادگی فونت را از پایین پوشه باز کرده و آن را از روی کامپیوتر حذف می کنید.

skyfonts-1[2]

skyfonts-2[2]

منبع: instantfundas

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *