متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

رایانه دست ساز Apple 1 با قیمت ۷۰۰ هزار دلار به فروش رفت

12345 (بدون نظر)
Loading...
137

وقتی به ۳۷ سال پیش باز میگردیم متوجه خواهیم شد که صنعت رایانه مثل امروزه جالب و هیجان انگیز نبوده است مخصوصا این که رایانه ها به جای استفاده از فناوری های پیچیده به صورت دستی ساخته می شدند. اما همین رایانه های دست ساز و به ظاهر ناکارآمد با قیمت های بسیار هنگفتی به فروش میرسند. یکی از جدیدترین این موارد رایانه دست ساز Apple 1 میباشد که به نفع یک بنیاد خیریه با قیمت ۶۷۱.۰۰۰ دلار به فروش رسیده است.

apple_1-580x326

این رایانه در سال ۱۹۷۶ ساخته شده است و یکی از اولین محصولات از خانواده خود میباشد. شاید بتوان Apple 1 را یک قطعه از تاریخ فناوری دانست که هم اکنون فردی خوش شانس توانسته است آن را در یک حراجی آلمانی تصاحب کند. جالب است بدانید طبق برخی از ادعاها این رایانه توسط خود استیو جابز و استیو وزنیاک در گاراژ اولیه آنها که حکم کارگاه را داشته ، ساخته شده است.

رکورد قبلی در زمینه فروش رایانه های قدیمی مربوط به یک رایانه Apple 1 دیگر بود که در حراجی مشابه با قیمت ۶۴۰.۰۰۰ دلار به فروش رفت. اپل که زمانی به یک گاراژ محدود شده بود حدود ۲۰۰ عدد از این رایانه های را تولید کرد که هم اکنون ۵۰ عدد از آنها در دسترس هستند و فقط ۶ عدد توانایی کار را دارند. به همین دلیل است که این اجناس بسیار با ارزش و مهم جلوه میدهد. فردی که این رایانه را خریداری کرده است درخواست داشته که ناشناس باقی بماند اما گفته میشود وی شخصی ثروتمند از خاور دور است.

+ منبع

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وقتی به ۳۷ سال پیش باز میگردیم متوجه خواهیم شد که صنعت رایانه مثل امروزه جالب و هیجان انگیز نبوده است مخصوصا این که رایانه […]