Sidebar دیگر راه انداز برنامه اندرویدی به سبک ابونتو با تنظیمات سیستمی است

Sidebar دیگر راه انداز برنامه اندرویدی به سبک ابونتو با تنظیمات سیستمی است
  • 1392/3/21
  • مژگان فنائی
  • 2

کنونیکال (Canonical) پیش نمایش گسترش دهنده لمسی ابونتو (Ubuntu Touch Developer Preview) برای تعدادی از دستگاه های نکسوس های برگزیده  را منتشر کرد؛ که به بسیاری از کاربران علاقه مند همانند من اجازه می دهد تا به حس و حالی از این سیستم عامل مبتنی بر لینوکس بر روی گوشی های هوشمند و تبلت هایمان دست یابیم. همانند بسیاری جنبه های این سیستم عامل، فهرست تغییر برنامه های عمودی تعاملی آن بسیار ستودنی است، از آنجا که به شما اجازه می دهد تا به سرعت هر برنامه ای را از هرکجا در سیستم عامل با کمترین تلاش راه اندازی کنید. به نظر می رسد این کاربرد راحت و آسان از بسیاری از گسترش دهنگان (developers) اندروید الهام گرفته شده باشد تا راهکار چند کاره همسانی را درون برنامه های ارائه شده خودشان آمیخته و ترکیب سازند همچون Unity Launcher و Glovebox، و آخرین ورودی به این فهرست Sidebar است که به وسیله یک عضو XDA یعنی Mohammad_Adib ارائه شده است. همانند بیشتر راهکارهای مشابهی که پیشتر دیده ایم، Sidebar شماری از سفارشی سازی ها را برای شخصی سازی نوار کناری ارائه می دهد. هرچند، فایده اصلی این برنامه، توانایی و قابلیت آن برای چسباندن یا سنجاق کردن (pin) تنظیمات سیستم به نوار کناری (sidebar)، افزون بر برنامه های مورد علاقه تان نیز هست.

همان گونه که از نام برنامه پیداست، یک “نوار کناری” اختصاصی را در امتداد لبه صفحه سمت چپ دستگاه اندروید تان، که شامل برنامه های منتخب و تنظیمات سیستم تان است را می افزاید. این فهرست  سوییچ یا قابل تعویض با پیمایش عمودی، قابل تنظیم و سفارشی سازی است و می تواند از هرکجا در سیستم عامل تان با استفاده از حرکت جارویی به سمت داخل از لبه سمت چپ فراخوانی شود.

Sidebar-Android-Items

Sidebar-Android-Sample1

شما می توانید به آسانی به سوی هر یک از برنامه های سنجاق شده حرکت کرده یا یک ویژگی سیستم را با استفاده از تنها ضربه زدن روی نماد (آیکون) آن راه اندازی کنید. فشردن طولانی یک آیتم به شما اجازه می دهد تا آن را از فهرست، حذف کرده یا آن را با آیتمی دیگر جایگزین کنید. در هنگام افزودن اقلام یا آیتم های جدید، فهرست جامعی از تمامی برنامه هایتان و تنظیمات سیستمی مختلف به شما ارائه می شود. یک روش به نسبت ساده برای حذف یک آیتم ناخواسته از فهرست، جارو کردن نماد آن به سمت راست از فهرست قابل تعویض خودش است.

Sidebar-Android-Sample3

برای پیکربندی طرح و ترکیب بندی و رفتار برنامه، مجبورید تا روی نماد Sidebar از پنجره پایین رو اطلاع رسانی بزنید. بر روی صفحه ای که در پی این کار می آید، می توانید خدمات برنامه را فعال/ غیرفعال کنید، برنامه را برای شروع خودکار در هنگام راه اندازی سیستم تنظیم کنید، انیمیشن ها را فعال/ غیرفعال کنید، و پهنای نوار کناری، تیرگی، رنگ، حساسیت، ارتفاع و موقعیت را تنظیم کنید.

Sidebar-Android-Sample2

Sidebar-Android-Settings

Sidebar در Play Store با هر دو نگارش یعنی با ویژگی های محدود و نگارشی با قابلیت های کامل به قیمت 1.99 دلار موجود است. نگارش رایگان از نظر شمار برنامه ها و تنظیمات سیستمی که به فهرست سوئیچ یا تعویض افزوده می شوند محدودیت ایجاد می کند، و دسترسی به سفارشی سازی های خاص درون برنامه را نیز محدود می سازد. از سوی دیگر نگارش کامل یا پولی، فاقد هر گونه محدودیت است. پیوندهای دانلود برای هر دو نگارش در پایین ارائه شده است.

Download Sidebar Lite For Android

Download Sidebar Pro For Android

نوشته ای از A. Rehman

منبع: AddictiveTips

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *