متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

امکان اتصال به اینترنت از طریق بالون های گوگل

12345 (بدون نظر)
Loading...
104

پروژه Loon که چند وقت گذشته سر و صدای زیادی به پا کرد یکی از مهم ترین پروژه های گوگل می باشد.  طبق اخباری که در گذشته منتشر شد این شرکت قصد دارد از طریق بالون های مخابراتی امواج را به مکان هایی که به شبکه متصل نیستند ، فراهم کند. در ابتدا به نظر می رسید که این پروژه در حد یک خبر باقی می ماند اما حالا شاهد این هستیم که گوگل به طور جدی قصد عملی کردن آن را دارد.

011-580x386

به گفته گوگل ، از میان هر سه نفر بر روی کره زمین ، دو نفر به اینترنت دسترسی ندارند یا این که اتصال آنها از نظر سرعت و هزینه مناسب نیست. بسیاری افراد ممکن است به خاطر همین قیمت های بالا اشتراک اینترنت خود را لغو کنند و در این جاست که گوگل به کمک آنها خواهد آمد.

این بالون ها در فواصلی از سطح زمین قرار می گیرند که امکان برخورد هواپیما های تجاری به آنها وجود نداشته باشد. پس از آن می توانند از همان فاصله امواج را برای کاربران مخابره نمایند. به نظر بسیاری از افراد چنین پروژه ای غیر قابل اجرا است و برای ساخت آن باید هزینه بسیاری صرف شود. اما گوگل ادعا دارد که این سیستم را بر روی برخی از نواحی اجرا کرده است. بالون ها شکل زنگ مانند دارند و حداقل می توانند سرعت ۳G را فراهم کنند. این فناوری برای مکان هایی که به دلیل مخاطرات طبیعی مورد آسیب قرار گرفته اند نیز مناسب می باشد. هم چنین بر روی آنها تجهیزاتی نصب شده است تا بتوانند در هوا به جهات مختلف حرکت کنند.

+ منبع

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
۱ دیدگاه
  1. قیمت گوشی موبایل می‌گوید

    ممنون از سایت خوبتون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه Loon که چند وقت گذشته سر و صدای زیادی به پا کرد یکی از مهم ترین پروژه های گوگل می باشد.  طبق اخباری که […]