متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

درس دوم-حریم خصوصی و راهنمای کامل تنظیمات در فیس بوک

12345 (4 نظر - میانگین: 1٫75 از 5)
Loading...
7,790

با توجه به استقبال بسیار زیاد خوانندگان از آموزش های مختلف در زمینه شبکه اجتماعی فیس بوک، سری مقالات آموزشی در باره فیس بوک آماده و منتشر کرده ایم که می توانید از طریق لینک های زیر به آنها دسترسی داشته و آنها را مطالعه و استفاده نمایید.

uprivacy_intro_image

درس اول : درباره فیس بوک ، آموزش ورود و ساخت اکانت ، معرفی صفحات و بخش های مختلف ، انجام تنظیمات اولیه ( لینک به مطلب )

درس دوم : درباره حریم خصوصی ، اصول اولیه حریم شخصی در فیس بوک ، اپلیکیشن ها و بازی ها ، راهنمای عملی تنظیمات حریم خصوصی ، تگ ها چگونه کار می کنند؟ ( لینک به مطلب )

درس سوم : تنظیمات حریم خصوصی برای تبلیغات ، استفاده از لیست ها برای سفارشی سازی حریم شخصی ، بلاک کردن اشخاص و اپلیکیشن ها در فیس بوک ( لینک به مطلب )

درس چهارم : اضافه کردن اطلاعات به پروفایل ، کنترل پروفایل از دید دیگر کاربران ، درک مفهوم لایک و علاقمندی ها ( لینک به مطلب )

درس پنجم : یافتن دوستان در فیس بوک ( لینک به مطلب )

درس ششم : اشتراک مطالب در فیس بوک ، ارسال پست استاتوس ، اشتراک گذاری برروی تایم لاین دوستان ، انواع دیگر مطالب در فیس بوک ، تایم لاین ، ارسال رخدادهای گذشته به تایم لاین ، Activity Log  ، اشتراک گذاری توسط اپلیکیشن ها و پلاگین های اجتماعی ( لینک به مطلب )

درس هفتم : آشنایی با News Feed ، مدیریت نیوز فید ، اشتراک و لغو اشتراک مطالب مختلف ، لایک ها و نیوز فید ( لینک به مطلب )

درس هشتم : نکاتی درباره اشتراک گذاری تصاویر و ویدئو در فیس بوک ، آپلود تصویر در فیس بوک ، ساخت آلبوم تصاویر جدید ، ویرایش آلبوم ، آپلود ویدئو ، حذف تصاویر، ویدئوها و آلبوم تصاویر ( لینک به مطلب )

درس نهم : چت در فیس بوک ، نحوه آفلاین کردن خود ، حذف چت های انجام شده ، ویدئو چت ( لینک به مطلب )

درس دهم : ارسال پیام ، خواندن پیام های دریافتی ، امکانات بخش پیام ها ، معرفی بخش های مختلف اینباکس ( لینک به مطلب )

درس یازدهم : گروه ها ، ایجاد گروه جدید ، معرفی بخش های مختلف گروه ها ( لینک به مطلب )

برای حفظ ایمنی و امنیت خودتان همیشه باید نگاهی به تنظیمات حریم خصوصی در سایت هایی که در آنها عضو هستید داشته باشید. یکی از جنجالی ترین بخش های فیس بوک بخش تنظیمات حریم خصوصی آن است که از نظر بسیاری از کاربران پیچیده بوده و چندان کاربر پسند نیست. موضوع اشتراک گذاری اطلاعات در اینترنت موضوع بسیار مهمی است که هر کاربر باید با درنظر گرفتن اهداف خود از استفاده از اینترنت برای آن برنامه ریزی کند، پس حتما باید بخش تنظیمات حریم شخصی در فیس بوک را مرور کرده و تنظیمات دلخواه خودتان را برروی آن اعمال نمایید.

در مطالب ارائه شده این پست شما اطلاعاتی درباره اصول اولیه حریم خصوصی در فیس بوک، انتخاب نوع انتشار و اشتراک گذاری مطالب و اطلاعات شما در این شبکه اجتماعی، اطلاعاتی که در کنترل شما خواهد بود و اینکه فیس بوک اطلاعات شما را چطور در بستر وب نمایش می دهد خواهید آموخت.

آنچه شما در باره تنظیمات حریم خصوصی فیس بوک نیاز به دانستن دارید

حتما درباره مسائل مربوط به حریم شخصی در فیس بوک شنیده اید. این تنظیمات مربوط به طیف عظیمی از مسائل شخصی و عمومی است، از تصاویر مستهجن تا تصاویر خصوصی افراد، حتی نظرات کاربرانی که به خاطر اظهار نظرشان در فیس بوک از کار اخراج شده اند! شما تقریبا همیشه می توانید از بروز چنین مشکلاتی با استفاده صحیح از تنظیمات، و مراقبت از اشتراک گذاری های خودتان جلوگیری کنید. این تنظیمات به شما امکان می دهد تا دقیقا مشخص کنید که چه کسانی می توانند از اشتراک گذاری های شما استفاده کنند و چه کسانی این امکان را نخواهند داشت که پست ها و تصاویر شما را مشاهده کنند. متاسفانه بسیاری از کاربران ایرانی به این تنظیمات اهمیتی نداده و با درباره آنها اطلاعاتی ندارند.

در زیر به موارد مهمی که باید در باره تنظیمات حریم خصوصی در فیس بوک بدانید اشاره کرده ایم:

 • بطور پیش فرض اطلاعاتی که در فیس بوک قرار می دهید برای عموم قابل مشاهده است. به بیانی دیگر اگر هیچگاه به سراغ تنظیمات فیس بوک نرفته باشید، تمامی اطلاعات، تصاویر، متن ها و نظرات شما عمومی بوده و هر کاربری در فیس بوک و یا کل وب قادر به مرور فعالیت های شما خواهد بود!
 • برخی از اطلاعات پروفایل شما بدون توجه به تنظیمات انجام شده همیشه عمومی خواهد بود. این اطلاعات شامل نام شما، تصویر پروفایلتان، جنسیت شما، تصویر کاور و شبکه ای که آن را انتخاب کرده اید. اگر این اطلاعات برای شما شخصی بوده و علاقه به انتشار آنها ندارید آنها را وارد نکنید.
 • زمانی که به یک وب سایت یا اپلیکیشن اجازه استفاده از پروفایل فیس بوکتان را می دهید، برخی از اطلاعات خود را در اختیار آنها قرار داده و حتی به آنها اجازه فعالیت با برخی از امکانات پروفایلتان را می دهید. به صدور اجازه برای اپلیکیشن های تحت وب بسیار دقت کنید و درصورتی که اطلاعاتی بیش از نیازشان درخواست کرده و یا اعتمادی به اپلیکیشنی نداشتید از صدور اجازه خودداری نمایید.
 • اسپانسرها و آگهی دهندگان در فیس بوک از علاقمندی های عمومی شما برای نمایش تنلیغات به شما کمک می گیرند. فیس بوک بدون اجازه شما اطلاعاتی از پروفایلتان را منتشر نمی کند. اما ممکن است با کلیک برروی تبلیغات درج شده در فیس بوک کوکی هایی در سیستم شما منتقل شوند که علاقمندی های شما را زیر نظر بگیرند.
 • فیس بوک با استفاده از فناوری تشخیص چهره به شناسایی چهره ها می پردازد. فیس بوک قادر است با استفاده از تگ های شما در تصاویر و داشتن تصاویر چهره شما به شناسایی چهره شما در تصاویر بپردازد. در حال حاضر این امکان برای تگ زدن تصاویر در فیس بوک مورد استفاده قرار می گیرند.

آشنایی با اصول اولیه حریم خصوصی در فیس بوک

زمانی که شما در فیس بوک ثبت نام می کنید، تنظیمات حریم خصوصی شما بطور پیش فرض برروی Public یا عمومی قرار دارد. عمومی شامل هرکسی که در فیس بوک بوده و یا به دنبال نام شما در جستجوگر فیس بوک درحال جستجوی نام شماست. اگر دوست دارید برخی از اطلاعات، تصاویر، فعالیت ها و پست های خود را در فیس بوک از حالت عمومی درآورید توصیه ما به شما شخصی سازی تنظیمات فیس بوک است. اما ابتدا باید با این تنظیمات آشنا شوید.

در هنگام ارسال پست های متنی، تصویری یا لینک، و همچنین اشتراک گذاری مطالب دیگران در فیس بوک علامتی مانند علامت مشخص شده در تصویر زیر وجود دارد که به کمک آن می توانید مشخص کنید که این پست برای چه کسانی قابل رویت باشد و چه کسانی بتوانند آن را مشاهده کنند.

facebook-share-button-popup

شما می توانید از طریق این علامت اطلاعات و پست های خود را برای قابل رویت بودن برای گروه های مورد نظر شخصی سازی کنید. این علامت ممکن است در هر بخشی از فیس بوک باشد. برای مثال در قسمت درباره من پروفایل شما، برای هر بخش از اطلاعات شما دیده خواهد شد و از این طریق می توانید قسمت های مختلف را شخصی سازی کنید. تنها نیاز به کلیک برروی آن و انتخاب گروه مورد نظر را دارید.

این گروه ها شامل:

 • Public یا عمومی: با انتخاب این گزینه اطلاعات مورد نظر شما برای عموم قابل رویت خواهد بود. تمام کاربران، اپلیکیشن ها و آگهی دهندگان می توانند آن را مشاهده و استفاده نمایند. در حالی که این انتخاب انتخاب پیش فرض فیس بوک است، اما از نظر امنیتی بدترین گزینه برای انتخاب نیز همین است!
 • Friends یا دوستان: با انتخاب این گزینه تنها کاربرانی که به عنوان دوست قبول کرده و یا آنها را اضافه کرده اید قادر به دیدن اطلاعات خواهند بود. این انتخاب بهترین انتخاب از نظر امنیتی است.
 • Only Me یا فقط من: از این گزینه در زمانی که می خواهید دیگران قادر به مشاهده و استفاده از آن اطلاعات نباشند استفاده کنید. برای مثال شماره تلفن همراه خود را درون فیس بوک وارد کرده اید اما دوست ندارید کسی آن را مشاهده کند.
 • Custom یا سفارشی: این گزینه امکانات جالبی در اختیارتان می گذارد و توسط آن می توانید لیست های مختلفی برای مشاهده یا عدم مشاهده اطلاعات بسازید.
 • Lists یا لیست ها: لیست ها راه بسیار خوبی برای سامان دهی دوستان هستند. برای مثال لیستی برای همکاران، دوستان دوران دانشگاه، فامیل و… وقتی برای اشتراک گذاری از لیست ها انتخاب کنید، اطلاعات تنها برای لیست انتخابی شما قابل مشاهده خواهد بود.

استفاده از اپلیکیشن ها و بازی ها

زمانی که در فیس بوک فعالیتتان را شروع کنید درخواست های مختلفی برای استفاده از اپلیکیشن ها و بازی ها دریافت خواهید کرد. اپ ها و بازی ها برنامه هایی هستند که به طرق مختلف شما را با دوستانتان مرتبط می سازند. بیشتر این برنامه ها توسط طراحان خارج از فیس بوک ساخته شده و می شوند.

13_under_app_invite

درحالی که بسیاری از این اپلیکیشن ها رایگان هستند، آنها از طریق اشتراک گذاری اطلاعات شما به اهدافشان می رسند. برای استفاده از اپ ها یا بازی ها شما باید permission یا اجازه دسترسی به آنها بدهید. این اجازه می تواند در مورد دسترسی به اطلاعات پروفایل، ارسال پست به تایمل لاین شما و یا مشاهده اطلاعات دوستان شما باشد. زمانی که شما به برنامه ای اجازه دسترسی دهید، این اپ یا بازی برای اجرای فعالیت دیگر از شما اجازه دسترسی نخواهد پرسید. مثلا وقتی شما به برنامه ای اجازه ارسال پست به تایم لاینتان را بدهید این برنامه در هر زمان که بخواهد می تواند این کار را بدون نیاز به دریافت اجازه جدید انجام دهد.

13_under_app_request

همچنین شما نمی توانید هیچ برنامه ای را بدون دادن دسترسی درخواست شده نصب و استفاده کنید. بسیاری از اپلیکیشن ها تنظیماتی دارند که می توانید از طریق آنها برنامه را محدودتر نمایید.

زمانی که از اپ یا بازی استفاده می کنید به آنها اجازه استفاده از اطلاعات دوستانتان را نیز می دهید. این را به یاد داشته باشید که دوستانتان نیز با اجرای این برنامه های اجازه دسترسی به اطلاعات شما را صادر می کنند! خوشبختانه در فیس بوک تنظیماتی هست که می توان نوع و میزان این اطلاعات را تعیین نمود. با ما باشید.

حریم شخصی فیس بوک در وب و سایت های دیگر

ممکن است متوجه شده باشید که از طریق پلت فرم فیس بوک می توان توانایی های شبکه اجتماعی را در سراسر وب استفاده نمود و این تنها محدود به سایت فیس بوک نیست. پلت فرم فیس بوک ابزاری است که به سایت های دیگر اجازه می دهد تا با اکانت فیس بوک شما ارتباط برقرار سازد و از اطلاعات عمومی شما استفاده نماید. اگر تاکنون از عبارت Sign in With Facebook در سایتی برای عضویت در آن استفاده کرده باشید یعنی از پلت فرم فیس بوک استفاده کرده اید.

13_under_platform

بطور ساده، زمانی که شما از طریق پروفایل فیس بوک خود در سایتی عضو می شوید، تمام اطلاعاتی که بصورت عمومی هستند در سایت جدید استفاده می گردند. برای مثال نام و نام خانوادگی شما، تصویرتان، جنسیت و … سه راه برای ارتباط فیس بوک و سایت های دیگر وجود دارد که در زیر مرور می کنیم:

Instant Personalization

توسط Instant Personalization سایت های مختلف می توانند از داده های عمومی شما در فیس بوک استفاده و در نمایش ابزار و امکانات مختلف بهتر و بیشتر شما را یاری کنند. برای مثال اگر شما وارد سایتی درباره موزیک شوید و از طریق فیس بوک به استفاده از آن بپردازید، از طریق لیست دلخواه موزیکتان (در صورتی که عمومی بوده باشد) به شناسایی علاقمندی شما پرداخته و موزیک و هنرمندانی به شما معرفی خواهد کرد که مورد علاقه شما باشند.

yelp_ip

Social Plug-ins

Social Plug-ins یا پلاگین های اجتماعی ابزاری هستند که به شما اجازه می دهند تا به سادگی مطالب دیگر سایت ها را درون فیس بوک خود به اشتراک بگذارید. این پلاگین ها همچنین فعالیت های دوستانتان در این سایت و اشتراک گذاری مطالب این سایت را نیز به شما نشان خواهند داد.

01 copy

02 copy

Platform Apps

Platform Apps اپلیکیشن هایی هستند که از طریق آن فیس بوک خود را بطور کامل به سایتی بیرونی خواهید آورد. وقتی از پلت فرم اپ استفاده کنید می توانید از فیس بوک برای ورود به سایت مورد نظر استفاده نمایید. همچنین فعالیت های شما در آن سایت درون تایم لاین شما نیز نمایش داده خواهد شد. برای مثال با استفاده از پلت فرم اپ سایت Goodreads.com تمامی فعالیت های کتاب خوانی شما در این سایت به تایم لاین شما نیز منتقل خواهند شد. (پیشنهاد می کنم حتما از این سایت فوق العاده استفاده نمایید.)

برخی کاربران از این که بخواهند اطلاعاتشان را در جاهای مختلف به اشتراک بگذارند ناراحتند در حالی که کاربرانی هستند که از این کار لذت می برند. بسیاری از کاربران نیز چیزی در حد متوسط بین این دو گروه هستند. برای مثال ممکن است شما دوست داشته باشید از طریق اپ های مختلف لینک های مورد علاقه تان را به اشتراک بگذارید اما علاقه ای به پلت فرم اپ هایی که فعالیت های شما را بطور خودکار به تایم لاین میبرند نداشته باشید.

10-11_understand_yahooapp

راهنمای انجام تنظیمات حریم خصوصی در فیس بوک

ابتدا تصمیم بگیرید تا چه حد می خواهید اطلاعات مختلف در فیس بوک به اشتراک بگذارید. اگر دوست دارید تنها با خانواده و دوستان خود در ارتباط باشید، ترجیح خواهید داد دایره اشتراکات خود را با گروه محدودی از دوستانتان داشته باشید. و در صورتی که می خواهید استفاده بیشتر و جامع تری از فیس بوک داشته و از آن برای معرفی خود یا کارهایتان استفاده نمایید می توانید عمومی تر شده و تنظیمات خود را بیشتر برروی Public قرار دهید. پس در استفاده از فیس بوک انتخاب هدف شما برای حفظ حریم خصوصیتان مهم است.

در ادامه نحوه کنترل ارتباطات کاربران با خود را خواهید آموخت. همچنین درباره تنظیمات بازی ها و اپ ها و جلوگیری از تگ شدن شما در تصاویر بحث خواهیم کرد.

تنظیم کنترل حریم خصوصی

در فیس بوک دو راه کنترل حریم خصوصی وجود دارد. می توانید تنظیمات را برای اینکه چه کسانی می توانند با شما ارتباط برقرار کنند و چه اطلاعاتی را از شما مشاهده کنند انجام دهید و همچنین تنظیماتی برای پست ها و تصاویرتان انجام دهید و دایره مشاهده کننده پست ها را محدودتر کنید.

برای ورود به صفحه تنظیمات حریم خصوصی برروی چرخ دنده کلیک کنید. سپس از منوی باز شده Privacy Settings را انتخاب نمایید.

13_under_privacy_click

صفحه ای مانند تصویر زیر مشاهده خواهید نمود که هر قسمت را در ادامه توضیح می دهیم.

BACKGROUND4

در ستون سمت چپ منوی دسترسی به قسمت های مختلف تنظیمات وجود دارد و بطور پیش فرض صفحه باز شده Privacy خواهد بود.

Who Can see your future posts: از این قسمت می توانید مشخص کنید که پست های آینده شما اعم از متنی و تصاویر را چه کسانی می توانند مشاهده کنند؟ اگر علاقه ای به پابلیک بودن ندارید توصیه ما انتخاب Friends یا Custom است. شما همچنین در هنگام ارسال یا اشتراک گذاری پست هایتان می توانید این گزینه را تغییر دهید اما تعیین انتخاب پیش فرض صحیح،  شما را از انجام اشتباه در ارسال پست ها کمک خواهد کرد.

future3

Review all your posts and things your tagged in: از این بخش شما به Activity Log دسترسی خواهید داشت که به شما اجازه می دهد پست های ارسالی خود و پست های دوستانتان که تگ شما را در آن استفاده کرده اند را ببینید و تنظیمات دلخواه را روی آنها اعمال نمایید. این پست ها ممکن است متنی یا تصویری باشند.

activity

Limit the audience for posts you’ve shared with friends of friends or public: اگر مدتی از استفاده فیس بوکتان گذشته و پست های مختلفی در آن ارسال کرده اید، ممکن است بسیاری از پست هایتان عمومی بوده باشد. اگر دوست دارید مطالب گذشته خود را محدود به دوستانتان کنید، نیازی به ویرایش یک به یک آنها ندارید تنها کافی است برروی Limit Old Posts کلیک کنید.

limit2

Who can look you up using the email address or phone number you provided: کاربرانی که در لیست دوستان شما نیستند می توانند شما را از طریق اطلاعات شخصی تان جستجو کنند، این اطلاعات می تواند نام، ایمیل یا شماره تلفن شما باشد. از این بخش می توانید این دسترسی را محدود کنید اما توصیه ما انتخاب Everyone است تا از این طریق دوستان واقعی شما بتوانند به جستجوی شما در فیس بوک بپردازند.

who2

Do you want other search engines to link your timeline: اگر دوست ندارید اطلاعات و پست های شما در موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ در دسترس باشد مطمئن شوید این بخش برروی turned off باشد.

The Audience Selector یا انتخاب مخاطبان

شما همیشه در ارسال پست ها امکان اتخاب مخاطبانتان را بدون نیاز به رفتن به تنظیمات اصلی حریم خصوصی خواهید داشت. این گزینه به شما امکان می دهد تا انتخاب پیش فرض خودتان را در ارسال هایتان تغییر دهید و آنها را عمومی تر یا خصوصی تر سازید.

به یاد داشته باشید که تغییر در مخاطبان پست هایتان انتخاب پیش فرضتان در قسمت Who Can see your future posts را نیز تغییر خواهد داد پس همیشه چند بار قسمت انتخاب مخاطبین در ارسال پست ها را چک کنید.

۱- زمانی که آماده ارسال پستی در فیس بوک هستید برروی انتخاب مخاطبین کلیک کنید.

13_privacy_inline_friends2

۲- گروه مخاطبین مورد نظرتان را طبق گفته های قبل انتخاب کنید. برای مثال Friends

13_privacy_inline_callout3

۳- انتخاب شما برای نمایش به مخاطبان انتخابی اعمال خواهد شد و این انتخاب گزینه پیش فرض ارسال های بعدی نیز خواهد بود.

میانبرهای تنظیمات حریم خصوصی

در اواخر سال ۲۰۱۲، فیس بوک میانبرهای حریم خصوصی را برای دسترسی آسان تر به برخی تنظیمات اصلی بدون نیاز به ورود به تنظیمات اصلی به منوی بالای صفحه اضافه نمود.

برای دسترسی به این بخش برروی علامت میانبر حریم خصوصی کلیک کنید. تمام تغییرات انجام شده در این بخش در تنظیمات اصلی حریم خصوصی نیز اعمال خواهد شد.

13_privacy_shortcuts2

تگ ها چگونه کار می کنند؟

تگ یا برچسب راهی برای شناسایی افراد با ارسال نام و لینکی به پروفایل آنها در متن‌ها یا تصاویر فیس بوک است. دوستان شما می توانند شما را در تصاویر، ویدئوها، نظرات و متن ها تگ بزنند. هر کاربری که اجازه دسترسی به پست دوستانتان را داشته باشد می تواند تگ نام شما را ببنید و برروی نام شما کلیک کرده و به پروفایلتان وارد شود. پست تگ خورده همچنین در تایم لاین و فید اخبار شما نیز قابل مشاهده خواهد بود.

11-10_setprivacy_5_posts

تگ زدن نام ما توسط دیگران ممکن است ایجاد دردسر کند، برای مثال تگ های نا مناسب و بی دلیل برروی تصاویر مختلف که مربوط به ما نیست و یا انتشار تصاویر خصوصی بصورت عمومی و تگ زدن نام ما در این تصاویر و… یک راه برای جلوگیری از تگ زدن نام ما در پست های مختلف فیس بوک تنظیمات Timeline and Tagging در تنظیمات اصلی حریم خصوصی است. از این بخش می توانید Timeline Review را فعال کنید که باعث می شود بدون صدور اجازه شما تگ شما برروی تصاویر و متن های مختلف قرار نگیرد و از انتشار آن در تایم لاین شما جلوگیری شود. همچنین می توانید مشخص کنید چه کسانی امکان مشاهده پست های مختلف با تگ شما را دارند.

برای دسترسی به تنظیمات Timeline and Tagging با کلیک برروی چرخدنده به Privacy بروید و از ستون سمت چپ Timeline and Tagging را انتخاب کنید.

13_privacy_timeline_click

صفحه مورد نظر مانند تصویر زیر باز خواهد شد که هر بخش را بطور مجزا توضیح خواهیم داد:

BACKGROUND4

Who can post to your timeline: تایم لاین شما جزیی از پروفایل شماست که دیگران نیز می توانند درون آن به انتشار مطالب بپردازند. این امکان می تواند خوب و یا بد باشد. بطور پیش فرض تمام دوستان شما می توانند در تایم لاین پروفایلتان به ارسال مطالب بپردازند. برای جلوگیری از ارسال مطالب دیگران در تایم لاین شما این بخش را به Only Me تغییر دهید.

who_post

Rreview posts friends tag you in before they appear on your timeline: وقتی Timeline Review را فعال کنید، درصورتی که دوستانتان برچسب نام شما را در متن یا تصاویرشان استفاده کنند توسط ایمیل باخبر خواهید شد و سپس باید با انتخاب approve یا reject اجازه یا عدم اجازه برای استفاده از نامتان را اعلام نمایید. تنها پست هایی که شما اجازه تگ خوردن نامتان را به آنها داده باشید در تایم لاینتان دیده خواهند شد. توصیه می کنیم حتما این بخش را به Enabled تغییر دهید.

review_posts

Review what other people see on your timeline: برروی View As کلیک کنید تا ببینید کاربرانی که جز دوستان شما نیستند پروفایل شما را چگونه مشاهده می کنند. در مثال ما تنها نام و عکس پروفایل قابل مشاهده هست که بالاترین میزان حریم خصوصی رعایت شده است.

viewas6

Who can see posts you’ve been tagged in on your time line: بطور پیش فرض این بخش برروی Friends of Friends تنظیم شده است. یعنی شما، دوستانتان و دوستان دوستانتان قادر به دیدن پست هایی هستید که شما در آنها تگ شده اید. دوستان دوستانتان لزوما دوستان شما نیستند و مطمئنا بسیاری از افراد وجود دارند که شما آنها را نمی شناسید به همین دلیل توصیه ما این است که این بخش را به Friends تغییر دهید.

who_tagged2

Who can see what others post on your time line: بطور پیش فرض این بخش نیز برروی Friends of Friends تنظیم شده است، یعنی شما، دوستان شما و دوستان دوستان شما می توانند پست هایی را که دیگران برروی تایم لاین شما منتشر کرده اند را مشاهده کنند. توصیه ما تغییر آن به Friends است.

Review tags people add to your own posts before the tags appear on facebook: زمانی که دوستانتان برای پست های شما نظر ثبت می کنند می توانند از تگ ها نیز استفاده کرده و دوستانشان را تگ بزنند. Tag Review به شما اجازه می دهد تا قبل از انتشار تگ ها آنها را کنترل نموده و به آنها اجازه برچسب خوردن یا نخوردن دهید. زمانی که کسی در پست ها یا بخش نظرات تگ خورده باشد، خود آن شخص و دوستانش می توانند پست مورد نظر را مشاهده کنند، خواه دوستانشان دوستان شما بوده یا نباشند، خواه اجازه مشاهده پست به آنها داده شده یا نداده شده باشد. به همین منظور توصیه اکید می کنیم که این بخش را به Enabled تغییر دهید و در صدور اجازه برای تگ ها بسیار دقت کنید.

reivew_tags3

When youre tagged in a post, who do you want to add to the audience if they arent already in it: این بخش بطور پیش فرض برروی Friends قرار دارد. یعنی زمانی که شما درون پستی تگ می شوید شما و دوستانتان قادر به مشاهده آن پست خواهید بود، حتی اگر دوستان شما جز مخاطبین پست منتشر شده نباشند. برای مثال اگر یکی از دوستان شما عکسی را منتشر کرده و مخاطبان آن را دوستان خودش انتخاب کند، و شما را در تصویر تگ بزند، دوستان ایشان همچنین دوستان شما قادر به مشاهده آن پست خواهند بود.

Who sees tag suggestions when photos that look like you uploaded: زمانی که این امکان روشن باشد، فیس بوک به شناسایی چهره شما در تصاویر خواهد پرداخت و به دوستانتان توصیه خواهد کرد که چهره شما در تصاویرشان را تگ بزنند. هرچند این امکان بطور خودکار تصاویر شما را تگ نخواهد زد و تنها برای دوستان شما امکان شناسایی تصاویر شما وجود خواهد داشت اما با این حال برای امنیت بیشتر توصیه می کنیم که آن را با انتخاب no one خاموش کنید.

facial2

اگر زمان زیادی از فیس بوک استفاده کرده اید، احتمالا در تصاویر بسیاری تگ شده باشید. اگر بخواهید تگ های قبل را پاک کنید مجبور هستید این کار را یک به یک برروی تصاویر انجام دهید. برای اینکار تصویر ورد نظر را باز کرده و برروی Options کلیک کنید. سپس از منوی باز شده Remove Tag را انتخاب نمایید. اینکار باعث حذف تصویر نخواهد شد و تنها برچسب نام شما را از عکس پاک خواهد کرد.

13_privacy_tag_remove

تنظیمات حریم خصوصی برای استفاده از اپلیکیشن ها، بازی ها و وب سایت ها

بخش Apps در تنظیمات حریم خصوصی مربوط به تنظیمات اپلیکیشن ها، بازی ها و وب سایت های متصل به فیس بوک شماست. این تنظیمات به شما امکانات زیر را ارائه خواهد داد:

 • عدم اجازه به دوستانتان برای به اشتراک گذاری اطلاعات شما با اپ ها، بازی ها و وب سایت های مورد علاقه
 • امکان غیرفعال کردن Instant Personalization که اطلاعات عمومی شما را با وب سایت های مربوطه به اشتراک می گذارد
 • عدم دسترسی به اپلیکیشن هایپلت فرم و وب سایت ها

شما همچنین می توانید برای هر اپلیکیشن تنظیمات منحصربفرد انجام دهید. با اینکه تمام این تنظیمات که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت برای حفظ حریم شخصی شما موثر است اما درنظر داشته باشید که هر برنامه با اتصال به فیس بوک شما به اطلاعاتی از شما دسترسی خواهد داشت. بسیاری از اپ ها حتی دسترسی بیشتری به پروفایل شما می خواهند، پس در استفاده از هر برنامه، بازی یا وب سایتی به دقت مراقب حریم شخصی خود باشید.

برای دسترسی به تنظیمات برنامه ها و بازی به تنظیمات اصلی حریم خصوصی رفته و از منوی سمت چپ Apss را انتخاب کنید.

13_privacy_apps_click

با اینکار صفحه تنظیمات حریم خصوصی برای اپ ها، بازی ها و سایت ها باز خواهد شد که مانند تصویر زیر خواهد بود و در ادامه هر بخش را توضیح خواهیم داد.

BACKGROUND5

Apps you use: لیست اپلیکیشن هایی که استفاده می کنید در این بخش نمایش داده خواهد شد.

Use apps , plugins, games and websites on facebook and else where: اگر با ایده دسترسی اپ ها به داده های شما چندان راحت نیستید و می توانید از میلیون ها اپ، بازی و پلاگین فیس بوکی چشم پوشی کنید می توانید این امکان را بطور کامل خاموش کنید. غیرفعال کردن این امکان همچنین دسترسی تمامی اپلیکیشن ها و بازی هایی که قبلا به آنها اجازه دسترسی داده شده را نیز قطع خواهد نمود.

platform

Apps others use: حتی اگر از هیچ اپلیکیشنی استفاده نکنید، برنامه های دوستانتان می توانند از اطلاعات شخصی شما استفاده نمایند.در این بخش می توانید اطلاعاتی که اپلیکیشن های دوستانتان می توانند به آنها دسترسی داشته باشند را انتخاب کنید. توصیه ما برداشتن تیک همه بخش هاست تا با این کار اجازه دسترسی به هیچ کدام از بخش های اطلاعات خود را به برنامه های دوستانتان ندهید.

apps_others_use2

Instant Personalization: این امکان به سایت های دیگر امکان می دهد تا با استفاده از اطلاعات و خواسته های شما محیطی بهتر برای شما فراهم آورند. در آموزش های قبل توضیح دادیم و مثالی در این باره برای شما آوردیم. برای غیر فعال کردن این بخش تیک Enable را بردارید.

برای ویرایش تنظیمات هر برنامه برروی لینک edit در جلوی نام آنها کلیک کنید.

با کلیک برروی لینک ویرایش تنظیمات برنامه مورد نظر مانند تصویر زیر باز خواهد شد که هر بخش را توضیح خواهیم داد.

BACKGROUND6

Post on your behalf: برخی از اپ ها اجازه ارسال پست از طرف شما را دارند. از این بخش می توانید مخاطبان این پست ها را انتخاب نمایید.

This app needs: هر برنامه نیاز به برخی اطلاعات برای اجراست. در اینجا می توانید خواسته های هر برنامه را بطور دقیق مشاهده کنید.

This app also can: در این بخش فعالیت هایی که برنامه امکان انجام آنها را دارد و شما آنها را قبول کرده اید را مشاهده می کنید. می توانید برخی از فعالیت ها را با کلیک برروی X جلوی آن حذف و اجازه آن کار را به برنامه ندهید.

Last data access: در اینجا می توانید آخرین اطلاعاتی که از شما استفاده شده است را دیده و زمان آن را نیز مشاهده کنید. برروی See details کلیک کنید تا اطلاعات دقیق تری دریافت کنید.

info2

When to notify you: بطور پیش فرض اپ ها قادر به ارسال اطلاعیه برای شما هستند. برخی از برنامه ها هرگز اطلاعیه ای برای شما ارسال نمی کنند اما اگر اپلیکیشنی برای شما اطلاعیه های زیادی ارسال می کند می توانید این بخش را به Never تغییر داده و از دست اطلاعیه های آن راحت شوید.

Remove App: برای حذف یک اپ، بازی و… می توانید از این لینک استفاده کنید. برای جلوگیری از حذف فعالیت هایی که قبلا با این برنامه انجام داده اید تیک کادر مشخص شده را برداشته و سپس آن را حذف کنید.

remove_app2

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
94 دیدگاه
 1. مهدی می‌گوید

  لطفا آموزش کامل پلاس رو هم بزارین

  1. خدادادی طاقانکی می‌گوید

   چشم

 2. masoud می‌گوید

  Vaghean, Dasteton dard nakone, kheili jame bod…

 3. حمید می‌گوید

  سلام،دوست عزیز من هر عکس یا مطلبی که لایک مینم همه دوستام مطلع میشوند چگو نه میشه لایک کرد بدون اینکه کسی متوجه بشه؟

  1. خدادادی طاقانکی می‌گوید

   سلام
   لایک و کامنت برای مطالبی که دوستانتون هم می تونن مشاهده کنند (مثلا لایک یا کامنت برای مطالب یک فن پیج) برای همه قابل مشاهده است و نمی تونید اون رو مخفی کنید

 4. مدرنستان می‌گوید

  سلام!
  من یک پیج در فیس بوک دارم…
  میشه راهنمایی کنید وقتی به عنوان یک پیج در فیس بوک هستم چطور صفحاتی رو که لایک کردم(وقتی در حالت پیج بودن در حال گشت و گذار هستم) رو مخفی کنم؟

  مرسی

  1. خدادادی طاقانکی می‌گوید

   درود
   لایک ها چیزهایی عمومی هستند. همونطور که در درس چهارم توضیح داده خواهد شد نمی توان لایک ها را از دوستان مخفی کرد. مخصوصا فن پیج ها که برای استفاده های عمومی تر ساخته می شوند

  2. مدرنستان می‌گوید

   ممنون دوست عزیز بابت پاسخ گویی!
   با این حساب پس نمیتونم اون باکس رو از داخل پیج بردارم!؟
   منتظر آموزش سوم و چهارم هستیم…
   تشکر

 5. محسن می‌گوید

  چه طور لیست دوستان درست کنم؟

  1. خدادادی طاقانکی می‌گوید

   در دروس بعد کاملا توضیح داده خواهد شد

 6. محسن می‌گوید

  قبلا یه پیچ هایی رفتم الان هر وقت سرچ می خوام بکنم اول اونا می آن.چه کنیم این طور نباشه؟!
  ::::)))

  1. خدادادی طاقانکی می‌گوید

   این امکان وجود نداره. فیس بوک برای کمک به جستجوی بهتر این موارد رو زودتر نمایش میده

 7. محسن می‌گوید

  چه طور می تونیم follow رو برای صفحه خودمون فعال کنیم؟

  1. محسن می‌گوید

   می شه جواب بدید!

  2. خدادادی طاقانکی می‌گوید

   در درس های بعدی توضیح می دیم محسن جان

 8. poop می‌گوید

  عالی بود

 9. محمد می‌گوید

  با درود و سپاس،از مطالب شما خیلی استفاده کردم زحمت کشیدید ممنون.

 10. احسان می‌گوید

  با تشکر از مطالبتون خیلی عالی بودن.
  ببخشید من نمیدونم پروفایلم چجوری شده که هرکس منو تو فیسبوک سرچ میکنه پیدا نمیکنه!
  اسم پروفایل: ehsan ta
  لینک: https://www.facebook.com/ehsanTakro
  در ضمن هرکاری میکنم لینکما به https://www.facebook.com/ehsanTa تغییر بدم نمیشه.
  ممنون میشم راهنمایی کنین.

  1. خدادادی طاقانکی می‌گوید

   سلام
   شما سرچتون رو بستید. درس دوم رو کامل بخونید.
   لینکتون هم قابل تغییر نیست. البته قبلا تا یک بار موردی نداشت که فکر کنم اون یک بار رو هم استفاده کردید یا کلا قابل تغییر نیست جدیدا

 11. fahimeh می‌گوید

  سلام میخواستم بدونم آیا میشه کاری کرد که عکس های شخصی در فیس بوک قابل کپی کردن نباشه ؟

  1. خدادادی طاقانکی می‌گوید

   سلام
   اگه منظورتون از کپی ذخیره کردن روی کامپیوتر باشه نه خیر
   عکسها برای هرکس قابل مشاهده باشه امکان ذخیرش هم وجود داره. اگر دوست دارید نتونن ذخیرشون کنن باید محدودشون کنید که کلا نتونن تصویر رو مشاهده کنن

 12. مسعود می‌گوید

  با سلام خدمت شما

  چرا کسایی که دوستم نیستند نمیتونن مطالب منو لایک کنن…خواهشا کمکم کنید…با تشکر از شما

  1. خدادادی طاقانکی می‌گوید

   درود مسعودجان
   به خاطر اینه که مطالب شما عمومی نیست. اگر مطالبتون رو عمومی بگذارید هم امکان لایک دارن و هم می تونن برای این مطالب کامنت بگذارند. توصیه می کنم همه ۱۱ درس مارو مطالعه کنید تا به جواب هاتون برسید.

  2. مسعود می‌گوید

   عید شما مبارک باشه….

   مطالب من اول عمومی نبود…حالا که عمومی کردم باز هم لایکی…کامنتی…وجود نداره…
   درس های قبلی رو از کجا میتونم ببینم…با تشکر

  3. خدادادی طاقانکی می‌گوید

   در ابتدای متن لینک هر ۱۱ درس وجود داره

 13. mohsen می‌گوید

  سلام

  چه جوری میتونم افرادی رو که ادد میکنم تو فیس بوک
  از دوستانم مخفی کنم لطفا حتما جواب بدهید

 14. افسون م می‌گوید

  سلام ممنون میشم یه این سوالاتم پاسخ بدبد
  ۱- چور میتونم متنهای که برام میاد و توصفحم هست و لایکش می کنم یا نظر میدم برای دوستام پیغام نره که من چیکار کردم
  ۲- تگ چیه ؟
  ۳- برچسب چیه؟

 15. امید می‌گوید

  سلام و خسته نباشید
  ببخشید الان یه مشکل هایی به وجود اومده
  مثلا من توی یک پستی از دوستم لایک میکنم و کامنت میزارم و مشکل اینجا هست که برای تمام دوستام هم میره
  مثال میزنم:
  دوست من یک استاتوس گذاشته و من لایک میکنم و زیر اون کامنت میزارم بعدش کامنت دوستمم لایک میکنم حالا همین پستو که لایک کردم برای دوست های دیگر من میره !!!
  در صورتی که دوستهای من با این کسی که استاتوس گذاشته دوست نیست!
  ممنون میشم راهنمایی کنید که نره برای کسی
  یا کلا هر مطلب رو که لایک میکنم برای بقیه هم میره

 16. mehrnaz shams می‌گوید

  باعرض سلام وخسته نباشید
  مدتی است که من هیچ صفحه ای رانمی توانم لایک کنم و صفحات لایک شده قبلی ام نیر قابل مشاهده وویرایش نیست خودم فکر میکنم مربوط به قسمتی است در قسمت تنظیمات حریم خصوصی قسمت security یه قسمتی هست به نام feature restriction که نوشته liking pages وهیچ تغییری نمی توانم بدم لطفا راهنمایی ام کنید که چه کنم ممنون میشم

 17. dorsa می‌گوید

  گزینه پابلیک ندارم چیکار کنم

 18. پریسا ع می‌گوید

  سلام با تشکر از سایت خوبتون .
  من یک مشکلی برام پیش اومده جدیدآ تو صفحه ی فیسبوکم وقتی یه پستی رو share میکنم و بعد به قسمت home میرم میبینم اون پستی که share کردم به دوستام ارسال نشده و کسی اونو اصلا ندیده باید چیکار کنم ؟
  ممنون میشم کمکم کنید .

 19. سارا می‌گوید

  سلام
  میخوام عکسی رو پست کنم که این عکس به تایم لاین دوستام هم بره
  باید تگ کنم درسته؟ ولی چطوری
  وقتی با علامت @ اینکارو میکنم به تایم لاین اونا نمیره، یعنی فک کنم @ برا کامنت ها باشه
  با تگ دیس فتو هم چهره رو مشخص میکنه اخه! یا همینه؟
  توضیح بدین ممنون میشم

 20. امیر ارسلان می‌گوید

  سلام
  ببخشید یه سوال داشتم
  هیشکی نمیتونه برای من نظر بنویسه یا پیغام دوستی بفرسته ، فقط اپشن share روی پست های من فعال هست

  یعنی دقیقا موشگل و دوشواری از چیه؟!

 21. مهسا می‌گوید

  سلام. مرسی .
  کسانی که دوستم نیستند میتونن عکسهای من توی کاور فتو رو لایک کنن . میشه راهنمایی کنین چیکار کنم که جز دوستام کسی نتونه لایک کنه.
  مرسی

 22. nariman می‌گوید

  سلام
  میخوام یکاری کنم که اونایی که جز دوستام نیستم فقط بتونن لایک کنن و کامنت نزارن
  میتونین کمکم کنید
  هر جا میگردم پیدا نمیکنم

 23. f.g می‌گوید

  با سلام من چجوری میتونم قسمت smart list رو در فیس بوک حذف کنم؟

 24. دادار می‌گوید

  سلام.ممنون از اطلاعات خوبتون.یه سوال داشتم من قبلا یه مطلبی رو پست کرده بودم که بعد از اون چند نفر اونو شیر کردند.آیا می تونم کاری کنم که اون مطلب دیگه به نام من شیر نشه و یه جورایی حزفش کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

 25. سعید می‌گوید

  با سلام.مرسی از راهنمایی هاتون.چرا تو قسمت manage sections سه تا گزینه اول رو نمیشه تیکشو برداشت.آخه من می خوام برای غیر دوستام فقط اسم و عکس پروفیلم دیده بشه.به قول خودتون بالاترین حریم خصوصی.ولی هر کاری میکنم باز همه عکس های coverهای قبلی رو هم نشون میده و نمیشه از حالت poblic در آورد.لطفا راهنمایی کنید.

 26. naser می‌گوید

  سلام من ایمیل اولی که فیس بوک میفرسته رو پاک کردم چیکار کنم لطفا کمکم کنید اینم ایمیلم http://www.hotrespina@yahoo.com

 27. asal می‌گوید

  سلام
  تو پیج من اصلا لایک فعال نیست
  کسی بغیر خودم نمیتونه لایک کنه
  چطور میتونم فعالش کنم؟
  ممنون از راهنماییتون

 28. baran masih می‌گوید

  سلام وخسته نباشید
  من یه مشکلی واسم پیش اومده وقتی میخوام وارد
  فیس بوکم بشم یه کادری میاد که باید کد واردکنم
  هرچقد هم گزینه ی باز فرستادن پیامک رو میزنم هیچ پیامی
  به گوشیم نمیاد لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. خدادادی طاقانکی می‌گوید

   سلام
   شماره موبایل خودتون رو قبلا درست وارد کردید؟

 29. آرزو می‌گوید

  سلام خسته نباشد
  من یه مشکلی دارم که هیچکس نمیدونه چطوری حل میشه لطفا شما کمک کنید ممنون میشم.من تازه عضو فیس بوک شدم .من نه گزینه کامنت دارم نه لایک چراااا؟

  1. خدادادی طاقانکی می‌گوید

   درود
   به فعالیت هاتون توی فیسبوک ادامه بدید به زودی حل خواهد شد. مشکل معمولا فنی هست و بعد از چند وقت درست میشه

  2. akbar می‌گوید

   با درود

   چگونه می توانم مانع دریافت مسیج غیر از دوستانم شوم . به عبارتی مسیج هائی دریافت می کنم که مربوط به دوستانم نیست و مایلم غیر از دوستانم کسی برایم مسیج ارسال نکند ؟

   با احترام و سپاس

 30. مهسا می‌گوید

  بسیار عالی بود سپاس فراوان

 31. وحید می‌گوید

  سلام، ۲ تا سوال دارم:
  ۱) چطوری می تونم نگاره نمایه ام را بارگذاری کنم به طوری که کسی نتونه روش کلیک کنه؟ ( فقط یک پوسته ای از عکس قابل نمایش باشه و خود عکس باز نشه تا بشه روش کامنت و … گذاشت)
  ۲) آیا می شود لیست دوستان را از دید بقیه دوستان پنهان کرد تا حتی دوستان نزدیک هم نتوانند بقیه اد لیستم را ببینند؟

 32. الهام می‌گوید

  سلام وخسته نباشیدمن می خوام واردفیسبوک بشم اما نمی تونم find friendsمیزنم sian in google بازمیشه لطف کنید اینو توضیح بدین

 33. amir hossein می‌گوید

  دست شما درد نکنه. خیلی مفید بود. لطفا در مورد اتفاقهای ناجوری که ممکنه برای کاربرا ، در صورت رعایت نکردن بعضی موارد یا تنظیم نکردن بعضی چیزا بوجود بیاد بطور مشروح توضیح بدبد. واقعاً خیلیا اطلاع ندارن و ممکنه گرفتار بشن.

 34. akbar می‌گوید

  با سپاس از توضیحات بسیار مفید شما سوالی داشتم ، در قسمت :

  Review what other people see on your timeline به view as رفته و فهرست دوستان خود را نیز علاوه بر تصویر پروفایل دیدم ، چگونه نام فهرست دوستان من توسط دیگران دیده نخواهد شد .؟

  با سپاس فروان

 35. مریم می‌گوید

  سلام
  چجوری میشه توی فیس followed by رو از منوی about حذف کرد
  ممنون

 36. فرناز می‌گوید

  سلام من اصلا نمی تونم وارد فیس بوک بشم مشکلات لود داره خواهش می کنم کمکم کنید امکانش هست که بخاطر vp* باشه؟

  1. امیر امام جمعه می‌گوید

   بله ممکن است

 37. میترا می‌گوید

  سلام فیس بوک ازم شماره میخواد وارد میکنم برام کد نمیاد.قیلا شمارمو درسث زدم.

 38. ستاره می‌گوید

  سلام خسته نباشید.میخواستم بدونم چطوری میشه عکسهایی که از خودم میذارم تو فیس قابل دید برا همه باسه اما نتونن دانلودش کنن؟؟؟؟؟؟؟
  خواهش میکنم هرچه زودتر جواب بدید………
  ممنون!

 39. کسری می‌گوید

  سلام . من میخوام لایک ها وکامنت های که میذارم دیگران نتونن ببینن باید چی کار کنم ؟؟؟ لطفا راهنماییی کنید

 40. atena می‌گوید

  چطورى میتونم صفحه ى فیس بوکمو دو طرفه کنم؟؟؟ یعنى در هر دو طرف پیج پست بزرام؟؟

  متاسفانه براى من فقط یک طرفست و اون طرف دیگه لایک ها معلومه

 41. مائده می‌گوید

  سلام ممنون از پیج خوبتون .مشکل من : وقتی عکس یا مطلبی را از دوستام لایک یا کامنت میزارم بقیه دوستانم هم میتونن کامنت منو بخونن یا متوجه لایک کردن من میشن باید چکار کنم که نتونن دسترسی داشته باشن؟

 42. mojtaba می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  می خواستم بپرسم اگر یک صفحه را ملاقات کنیم دیگر دوستان متوجه این امر می شوند
  حال باید برای مخفی کردن این عمل چه عملی انجام داد؟
  ممنون

 43. mojtaba می‌گوید

  کسی جواب نمی ده

 44. امیر می‌گوید

  چطور می تونیم نمایش دوستان و غیره رو غیرفعال کنیم؟

 45. shabnam می‌گوید

  ba salam va khaste nabashid mamnon misham javab soalam ro bedid
  dar fc ozve goroh haye dosti shodam ke ax ya matlab dar goroh ha be eshterak migzaram motevejeh shodam afrade digar az ax haye man ba name khodeshan be eshterak migzarand baraye jelogiri che kar konam
  kheyli mamnon

 46. silvester می‌گوید

  az mataleb mofid shoma sepasgozaram

 47. روح الله می‌گوید

  سلام
  چطور می شود شماره تلفون خود را در فیس بوک ذخیره کنیم که وقتی دوستانمان پیام به فیس بوک گذاشت به شماره مبایلمان پیامشان بیاد

 48. شکیبا می‌گوید

  mn fb aslangozine tanzimat nadare

 49. شکیبا می‌گوید

  fb man tanzimat ro neshon nmida yani gozineye tanzimat nadare hera

 50. mohammad reza می‌گوید

  سلام چطوری میتونم جنسیت خودم را در فیس بوک تغییر بدم؟

 51. محمد می‌گوید

  خدا خیرتون بده.خیلی خیلی عالی بود

 52. محمدحسین می‌گوید

  آقا مرسی خسته نباشید خیلی کمک کرد مطلبتون.

 53. سعید می‌گوید

  چی کار کنم شماره تلفنمو رو فیس بوک هیچ کس نبینه

  1. نگاه می‌گوید

   واسه این که کسی شماره تلفن من رو تو فیس بوک نبینه ، باید چی کار کنم؟
   سپاس…..

 54. نسیم می‌گوید

  ببخشید اگه شماره تلفنتو به فیسبوک بدی بقیه میتونند اونو ببین یا با شماره پروفیل پیدا کنن

 55. علی می‌گوید

  بسیار عالی بود متشکر

 56. کمک می‌گوید

  با سلام
  ببخشید من تنظیمات موتور جستجو رو توی اکانتم روی on گذاشتم اما بازم گوگل نشونم نمیده.مشکل از کجاست؟ الان خیلی وقته ؟ یعنی مشکل کش گوگل هم نمیشه باشه.

 57. ايوب می‌گوید

  خیلی متشکرم عالی بود

 58. مسعود می‌گوید

  سلام
  وقتی زیر پست صفحه ای کامنت میزارم ، فیس بوک به دوستانم خبر میده که من فلان کامنت رو گزاشتم
  چجوری میشه مانع از این کار شد ؟

 59. علیرضا می‌گوید

  دمت گرم

 60. پردیس می‌گوید

  سلام خدمت شما
  من اصلا فرم ثبت نام و پیدا نمیکنم ب fb.comهم میرم ارور میده لطفاکمکم کنید کجا برم واسه ثبت نام؟

  1. mostafa می‌گوید

   باید از ف.ش استفاده کنی

 61. fate ati می‌گوید

  سلام.
  یه خواهشی دارم جـــــــــون عــــزیزت جواب بده.
  پیجم بلاک شد بهم عکس نشون میده و زیرشون چندتا اسم هس من همش دارم اشتباه میزنم هیشکودومم نمیشناسم.
  چطور رد کنم اینووووووووووووو.
  حنی تو اددلیست هرکی بودم از اددلیستش پاکم شدم.
  تورو خدا جواب بده

  1. سحر می‌گوید

   سلام من گزینه لایک یا همون پسند رو ندارم تو فیس لطفل بگید چطوری فعالش کنم متشکرم

 62. Reza Torkashvand می‌گوید

  واقعا از راهنمایی هاتون متشکرم

 63. نگاه می‌گوید

  سلام
  واسه اینکه کسی شماره همراه منو تو فیس بوک نبینه ، باید چی کار کنم.
  سپاس…..

 64. رستم علی پور می‌گوید

  واقعا از زحمات شما کمال تشکر و قدردوانی را دارم

 65. سحر می‌گوید

  یجم بلاک شد بهم عکس نشون میده و زیرشون چندتا اسم هس من همش دارم اشتباه میزنم هیشکودومم نمیشناسم.
  چطور رد کنم اینووووووووووووو.
  حنی تو اددلیست هرکی بودم از اددلیستش پاکم شدم.

 66. سحر می‌گوید

  سلام
  واسه اینکه کسی شماره همراه منو تو فیس بوک نبینه ، باید چی کار کنم.

 67. اسد می‌گوید

  سلام و متشکر ….سوالی داشتم خدمتتان من چون تازه عضو شدم و ناشنا هستم و وقت هم ندارم قصدم تنها انتشار مطلب برای شرکت است نه دوستی و دوست یابی و ارسال و پاسخ به کامنت و نظر که وقتگیر است….. برای همین ایا برای مطلبی که ارسال می کنم در عین حال که می خواهم همه مشاهده کنند و قابل سرچ هم باشد و دیده شد اما می خواهم کسی امکان ارسال نظر و کامنت را نداشته باشد چون واقعا فرصتش را ندارم …حال سوالم از شما عزیزان این است اصلا چنین امکانی در فیسبوک وجود دارد؟(غیرفعال کردن و بستن کامنت و نظرات) و اگر هست از کجا و چگونه؟ بسیار سپاسگذار می شوم اگر راهنمایی بفرمایید ممنون شما–سوال دومم اینکه ایا ایمیلی که با ان عضو شدم برای سایر افراد قابل دیدن است؟ چگونه؟ و چگونه می توان ان را غیرقابل دیدن کرد چون ایمیل شخصی است نه ایمیل شرکت

 68. با سلام می‌گوید

  لطفا روش حذف کامل و خروج از فیس بوک را میل بالا ارسال کنید

 69. حانیه می‌گوید

  سلام خسته نباشید از سایت خوبتون ممنونم فقط می خواستم بدونم چرا بعضی عکسا تو پیج کسای دیگه که میریم باز نمیشه و نمی تونیم همه ی عکساشو ببینیم؟

 70. مجیب الرحمان ایمان افغان می‌گوید

  ډیره مننه ژوندی اوسی ډیر په زړه پوری لیرنینګ وو، ډیر څه مو پکښې زړه کړل، یو هیله لرم که راته د فیس بوک پیج په اړه راته ټول لرنینګ وکړی مهربانی به دی وی.

  تشکر از لرنبنګ تان بسیار اعلی بود.

 71. ghilda می‌گوید

  سلام وعرض خسته نباشید.چه کار کنیم یک اشتراک از روی گاهنامه پاک شود؟ممنون

 72. سارا می‌گوید

  خیلی ممنون – بسیار مفید بود . واقعاً متشکرم

 73. سارا می‌گوید

  خیلی مفید و آموزنده بود – متشکرم

 74. GHasem می‌گوید

  tanks alot

دیدگاه‌ها بسته شده است.

با توجه به استقبال بسیار زیاد خوانندگان از آموزش های مختلف در زمینه شبکه اجتماعی فیس بوک، سری مقالات آموزشی در باره فیس بوک آماده […]