مرورگر کروم 28 منتشر شد

مرورگر کروم 28 منتشر شد
  • 1392/4/20
  • علیرضا
  • 0

Download-Google-Chrome-28-Stable

شرکت گوگل دیروز نسخه 28 مرورگر کروم را منتشر کرد و کاربرانی فعلی این مرورگر به صورت اتوماتیک بروزرسانی مربوطه را دریافت خواهند کرد. این نسخه برای سیستم عامل های ویندوز، مک و سیستم عامل کروم منتشر شده است.

بیشتر بهبودهای این نسخه مربوط به رفع آسیب پذیری های امنیتی می شوند. گرچه نسخه 11.8 فلش پلیر نیز به صورت مجزا در این مرورگر قرار داده شده است. در نسخه مخصوص ویندوز قابلیت دیگری که مربوط به پیام های اطلاع رسانی ( Richer Notification ) می باشد اضافه شده است. این قابلیت از اواخر ماه می تا کنون در کانال بتا قرار داشت. توسعه دهندگان کروم وعده داده اند که این قابلیت به زودی در نسخه مک نیز قرار خواهد گرفت.

قابلیت Richer Notifications به اپلیکیشن ها و افزونه های کروم این امکان را می دهد تا پیام های خود را خارج از پنجره مرورگر به کاربران نشان دهند. این قابلیت به اپلیکیشن یا افزونه مورد نظر این اطمینان را می دهد که کاربر پیام مورد نظر را دیده است. همچنین در این پیام ها از متون فرمت شده و تصاویر پشتیبانی خواهد شد و حتی کاربران می توانند به این پیام ها واکنش نشان دهند.

اما نگاهی داشته باشیم به بهبودهای امنیتی کروم در نسخه 28. این نسخه از نقطه نظر امنیتی بسیار پربار است. چون تعداد زیادی از آسیب پذیری های امنیتی برطرف شده اند.

یک آسیب پذیری امنیتی با درجه خطر بحرانی در این نسخه توسط آقای کالین پین کشف شده است که گوگل به منظور قدردانی، 6267 دلار به این متخصص امنیت تقدیم کرده است. مشکل امنیتی بعدی نیز که در بخش Sign-in و همسان سازی مرورگر کروم وجود داشت توسط آقای آندری لابونتس کشف شد. وی همچنین چندین حفره امنیتی با درجه خطر متوسط را نیز کشف کرد که گوگل 21500 دلار نیز به ایشان اهدا نمود. دو آسیب پذیری باقی مانده نیز توسط فردی به نام miaubiz کشف شد و مبلغ 3000 دلار نیز به ایشان تعلق گرفت.

حال باید ببنیم که گوگل با این همه هزینه ای که صرف تامین امنیت مرورگر خود می کند تا چه اندازه به هدف خود که حفاظت از کاربران است نزدیک می شود.

 

نسخه 28 مرورگر کروم را می توانید از وبسایت اصلی این مرورگر دریافت کنید.

منابع : 12

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *