پرسش های خود را در کینگ آی تی مطرح کنید

پرسش های خود را در کینگ آی تی مطرح کنید
 • 1392/4/27
 • علیرضا
 • 8

logo 1

یکی از مواردی که هر روزه یک کاربر وب با آن سروکار دارد، پرسش است. بی‌شک هر یک از ما در طی روز پرسش‌های فراوانی به ذهنمان می‌رسد که با مراجعه به گوگل یا (سایر موتورهای جستجو) و مشورت با افراد متخصص در آن زمینه، به پاسخ پرسش خود می‌رسیم. حال اگر پرسش ما کمی تخصصی‌تر باشد و فقط یک حوزه‌ی خاص را شامل شود چطور؟ شاید بگویید که باز هم می‌توان از گوگل استفاده کرد که البته در اکثر موارد درست است اما چه خوب می‌شد اگر می‌توانستیم پرسش خود را در شبکه‌ای متشکل از افراد متخصص مطرح کنیم یا به دنبال پاسخ آن باشیم این جاست که سامانه پرسش و پاسخ کینگ آی تی به کمک ما می آید.

Banner

سامانه پرسش و پاسخ کینگ آی تی یک جامعه کاربری با محوریت موضوعات مرتبط با فناوری اطلاعات، نرم افزار ، سخت افزار و سایر موضوعات مرتبط با این حوزه است و هدف اصلی آن پرسش و پاسخ و آشنایی بیشتر فارسی ‌زبانان با مقولات فوق و افزایش سطح علمی و فنی کاربران فارسی ‌زبان می‌باشد.
در این سامانه سوالاتی که خارج از حوزه‌ی فناوری اطلاعات باشند، مورد تایید نخواهند بود. و این به منظور ساماندهی محتوای پرسش های مرتبط با این حوزه می‌باشد، عضویت در سامانه پرسش و پاسخ کینگ آی تی آزاد و رایگان است و همیشه خواهد بود.

فرآیند کار سامانه پرسش و پاسخ کینگ آی تی :

کینگ آی تی  سایتی فراتر از یک انجمن گفت و گو است. در کینگ آی تی  بر خلاف انجمن‌های گفت و گو مباحث تنها پیرامون دو نوع محتوای پرسش و پاسخ شکل می‌گیرند و اگر نیاز به طرح مطلبی به جز پرسش یا پاسخ باشد در قالب نظر منتشر می‌شود.

هر گاه شخصی پرسشی را در سامانه پرسش و پاسخ کینگ آی تی مطرح کند  جامعه ی افراد آن سایت به بررسی آن پرسش پرداخته و به آن پاسخ و یا پیرامون آن نظر می دهند.

پاسخ ها توسط سایر اعضای جامعه کینگ آی تی  امتیاز دهی و رتبه بندی می شوند که این کار باعث می شود هرگاه کاربر به جست و جوی پرسش خود بپردازد همیشه با بهترین پاسخ روبه رو شود.

پرسش ها میتوانند توسط سایر اعضا ویرایش شوند مانند ویکی پدیا و این کار توسط افرادی صورت میگیرد که در سایت دارای عنوان و امتیاز بالایی باشند و مورد اعتماد جامعه ی کینگ آی تی محسوب می شوند و این کار باعث می‌شود مطالب موجود در سایت همیشه به روز نگه‌ داشته شوند حتی زمانی که نویسنده ‌ی اصلی آن حاضر نباشد.

از ویژگی‌های دیگر مهم کینگ آی تی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :
امکان رای دادن به سوال ها و جواب ها : به کمک این ویژگی سوال‌ها و همین‌طور جواب‌های مهم خیلی راحت‌تر پیدا می‌شوند و مشابه سایت‌های اشتراک گذاری لینک مبتنی بر رای کاربران نظیر digg ، می‌توانید سوالات و پاسخ‌ها را داغ کنید. کاربران با ورود به صفحه هر سوال می‌توانند پاسخ‌ها را به ترتیب رای ببینند و به این ترتیب در زمان کمتری پاسخ مورد نظر خود را پیدا کنند.
انتخاب بهترین جواب : برخلاف انجمن‌های گفت و گو که معمولاً برای پیدا کردن جواب یک سوال مطرح شده بایستی همه چندین و چند صفحه که شامل همه جواب‌ها و نظرات داده شده است را بخوانید، در کینگ آی تی  با کمک امکان انتخاب بهترین جواب، می‌توان علاوه بر تعیین سوالاتی که به پاسخ رسیده‌اند، به کاربران این امکان را داد که به محض باز کردن یک سوال، بهترین پاسخ داده شده به آن را هم مشاهده کنند.

تگ ها : به جای دسته بندی‌های غیرمنعطف انجمن‌های گفت و گو سنتی در کینگ آی تی  از تگ‌ها به عنوان کلمات کلیدی که به جستجوپذیری بهتر سوالات کمک می‌کنند استفاده می‌شود. یک استفاده دیگر تگ‌ها این است که کاربران کینگ آی تی  می‌توانند تگ‌های مورد علاقه خود را مشخص کنند تا هر وقت سوالی در زمینه آن تگ‌ها پرسیده شد، سوال برای آن‌ها ایمیل شود.

امتیازات : کینگ آی تی  به عنوان یک سایت مبتنی بر مشارکت کاربران به ازای فعالیت و مشارکت کاربران به آن‌ها امتیاز اعطاء می‌کند. امتیازاتی که کاربران کینگ آی تی  به ازای رای گرفتن در سوالات و جواب‌ها یا انتخاب شدن جواب‌هایشان به عنوان جواب بهتر دریافت می‌کنند به آن‌ها کمک می‌کند تا از امکانات بیشتری از سایت استفاده کنند به عنوان مثال کاربرانی که امتیازی بیش از 700 داشته باشند می‌توانند تگ‌های سوالات دیگران را ویرایش کنند.
در هر حال حاضر کينگ آي تي  در نسخه آزمايشي به سر مي‌برد و نياز به کمک و همراهي کاربران بيشتري دارد تا با ايجاد بستري مناسب بتواند کمکي به هدفمند و مجتمع کردن پرسش و پاسخ‌هاي فارسي‌زبانان در حوزه فناوري اطلاعات و در نتيجه بهتر ديده شدن محتواي فارسي در سطح وب انجام داده باشد. براي کمک به توسعه کينگ آي تي مي‌توانيد آن را در وبلاگ‌ها و شبکه‌هاي اجتماعي به دوستانتان معرفي کنيد تا شاهد رشد و موفقيت هرچه بيشتر کينگ آي تي  براي فارسي‌زبانان باشيم.

علاقمندان می توانند برای استفاده از امکانات این سایت به نشانی www.kingit.ir مراجعه نمایند.

 

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 8 دیدگاه
  1. موافقم از نظر رابط کاربری بسیار ضعیف هستش
   حداقل مثل بخش پرسش و پاسخ سایت کلوب عمل میکرد نتیجه بهتری داشت

 1. سلام من الا ن چند ماهی هست نمیتوانم وار فیس بوکم بشوم ازم سوال امنیتی میپرسد این سوالرا‎What was the last name of your first grade teacher?‎ومن یادم نیست باید چکار کنم چجور وارد فیس بوکم بشم ممنون جوابما بدهید

  1. شما باید سوالتون رو در سایت معرفی شده مطرح کنید.

 2. سلام من یه مشکلی دارم گوشی رو روشن میکنم این پیام میاد
  attention!android sestem updaitng now . do not reboot or turn off the device during update .please try again later

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *