درس یازدهم-گروه ها

درس یازدهم-گروه ها
 • 1392/5/16
 • خدادادی طاقانکی
 • 31

a_groups_intro

با توجه به استقبال بسیار زیاد خوانندگان از آموزش های مختلف در زمینه شبکه اجتماعی فیس بوک، سری مقالات آموزشی در باره فیس بوک آماده و منتشر کرده ایم که می توانید از طریق لینک های زیر به آنها دسترسی داشته و آنها را مطالعه و استفاده نمایید.

درس اول : درباره فیس بوک ، آموزش ورود و ساخت اکانت ، معرفی صفحات و بخش های مختلف ، انجام تنظیمات اولیه ( لینک به مطلب )

درس دوم : درباره حریم خصوصی ، اصول اولیه حریم شخصی در فیس بوک ، اپلیکیشن ها و بازی ها ، راهنمای عملی تنظیمات حریم خصوصی ، تگ ها چگونه کار می کنند؟ ( لینک به مطلب )

درس سوم : تنظیمات حریم خصوصی برای تبلیغات ، استفاده از لیست ها برای سفارشی سازی حریم شخصی ، بلاک کردن اشخاص و اپلیکیشن ها در فیس بوک ( لینک به مطلب )

درس چهارم : اضافه کردن اطلاعات به پروفایل ، کنترل پروفایل از دید دیگر کاربران ، درک مفهوم لایک و علاقمندی ها ( لینک به مطلب )

درس پنجم : یافتن دوستان در فیس بوک ( لینک به مطلب )

درس ششم : اشتراک مطالب در فیس بوک ، ارسال پست استاتوس ، اشتراک گذاری برروی تایم لاین دوستان ، انواع دیگر مطالب در فیس بوک ، تایم لاین ، ارسال رخدادهای گذشته به تایم لاین ، Activity Log  ، اشتراک گذاری توسط اپلیکیشن ها و پلاگین های اجتماعی ( لینک به مطلب )

درس هفتم : آشنایی با News Feed ، مدیریت نیوز فید ، اشتراک و لغو اشتراک مطالب مختلف ، لایک ها و نیوز فید ( لینک به مطلب )

درس هشتم : نکاتی درباره اشتراک گذاری تصاویر و ویدئو در فیس بوک ، آپلود تصویر در فیس بوک ، ساخت آلبوم تصاویر جدید ، ویرایش آلبوم ، آپلود ویدئو ، حذف تصاویر، ویدئوها و آلبوم تصاویر ( لینک به مطلب )

درس نهم : چت در فیس بوک ، نحوه آفلاین کردن خود ، حذف چت های انجام شده ، ویدئو چت ( لینک به مطلب )

درس دهم : ارسال پیام ، خواندن پیام های دریافتی ، امکانات بخش پیام ها ، معرفی بخش های مختلف اینباکس ( لینک به مطلب )

درس یازدهم : گروه ها ، ایجاد گروه جدید ، معرفی بخش های مختلف گروه ها ( لینک به مطلب )

گروه ها در فیس بوک برای اشتراک گذاری اطلاعات و مطالب با یک گروه خاص از کاربران تشکیل شده اند. در گروه ها با ارسال هر مطلب تنها اعضای آن گروه با خبر شده می می توانند به مطالب پاسخ دهند. در این درس خواهید آموخت چگونه گروهی جدید در فیس بوک بسازید. همچنین اطلاعاتی در باره مدیریت و ارسال پست های مختلف به گروه ها خواهید آموخت.

برای ساخت گروهی جدید در فیس بوک :

1 – در صفحه اصلی فیس بوک و از منوی سمت چپ بر روی Create Group … کلیک کنید.

13_group_click

2 – پنجره ساخت گروه جدید باز خواهد شد. در بخش Group Name نام انتخابیتان را برای گروه وارد کنید.

3 – در کادر members نام دوستانی که می خواهید در گروه حضور داشته باشند را تایپ کنید. شما تنها اجازه اضافه کردن کاربرانی که در حال حاضر درون لیست دوستانتان هستند را دارید.

13_group_members

4 – حریم خصوصی گروه تان را با توجه به هدف ایجاد آن انتخاب کنید و بر روی Create کلیک کنید. در اینجا 3 انتخاب حریم خصوصی برای گروه وجود دارد :

Open : همه می توانند گروه، کاربران گروه، و پست های ارسال شده در گروه را مشاهده کنند.

Closed : همه می توانند گروه و اعضای گروه را مشاهده کنند اما تنها اعضای گروه می توانند پست های ارسالی در گروه را مشاهده کنند.

Secret : تنها اعضای گروه می توانند گروه و هر اطلاعاتی درون آن وجود دارد را مشاهده کنند. کاربرانی که عضو این گروه نباشند حتی نمی توانند متوجه وجود چنین گروهی شوند.

13_group_privacy

5 – در انتها از شما برای انتخاب یک آیکن برای گروه سوال خواهد شد. آیکن مورد نظرتان را انتخاب کرده و بر روی Okay کلیک کنید. اگر علاقه ای به انتخاب آیکن ندارید بر روی skip this step کلیک کنید.

13_group_icon

6 – گروه شما ساخته شده و آماده فعالیت های شما و دوستانتان خواهد بود.

اکنون گروه شما ساخته شده است و می توانید به ارسال مطالب مختلف در آن بپردازید، همچنین با اعضای گروه چت کنید، و یا رخدادهای مخصوص گروه را ایجاد کنید و … امکان اضافه یا کم کردن اعضای گروه در هر زمانی در دسترس شما قرار دارد.

با وارد شدن به گروه تصویری مانند زیر نمایش داده خواهد شد که هر بخش را بطور مجزا توضیح خواهیم داد.

BACKGROUND

تصویر کاور یا اعضای گروه : در بالای صفحه گروه می توانید تصویر کاور را مشاهده کنید. در صورتی که برای گروه عکس کاور در نظر نگرفته باشید تصاویر اعضای گروه در این محل نمایش داده می شود.

About : در این قسمت می توانید به توضیحاتی در باره گروه دسترسی داشته باشید. همچنین از این بخش می توانید به لیست کامل اعضای گروه دسترسی داشته باشید. از صفحه About و لیست اعضای گروه می توانید اعضای جدیدی را وارد کرده و یا از اعضای قدیمی کم کنید و حتی کاربر یا کاربرانی را از عضو به مدیر گروه تغییر دسترسی دهید. مدیران گروه امکان تغییرات در گروه و امکان آیکن را نیز دارا می باشند.

about3

Events : از صفحه Events می توانید رخداد های مربوط به گروه را مشاهده و مدیریت کنید. بطور پیش فرض همه اعضای گروه به رخداد های ساخته شده دعوت خواهند شد.

Photos : در این جا می توانید به تصاویری که به گروه ارسال شده است دسترسی داشته باشید. همچنین می توانید بطور مستقیم از این بخش به ارسال عکس و ویدئو به گروه بپردازید.

Files : در صفحه فایل های گروه می توانید فایل های موجود را مشاهده و ویرایش و یا حذف نمایید، همچنین فایل های جدید ایجاد کنید.

files

Notifications : از این بخش می توانید اطلاعیه گروه را روشن یا خاموش کنید. با روشن بودن اطلاعیه یک گروه پست های ارسالی و فعالیت های انجام شده توسط کاربران در گروه اطلاعیه ای در فیس بوک و ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس درصورتی که گروهی پست های بیشماری ارسال کرده و اینباکس شما پر از اطلاعیه های مربوط به آن گروه است به جای خروج از گروه اطلاعیه های آن را خاموش کنید.

notifications

تنظیمات گروه : علامت چرخ دنده در سمت راست و زیر تصویر کاور برای انجام تنظیمات و مدیریت گروه به کار می رود. با کلیک بر روی آن منویی باز خواهد شد که می توانید از طریق آن به مدیریت بخش های مختلف دسترسی داشته و فعالیت های مورد نظرتان را انجام دهید.

settings

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 31 دیدگاه
 1. سلام استاد. ببخشید! یک سوال فنی از حضورتون داشتم.
  ؟ چطوری میشه لایک های پیجمون رو به صورتی دستی کاهش بدیم. من یک پیجی دارم که لایک های اون به طور غیر واقعی در حال افزایشه!!(متاسفانه سفارش لایک داده بودم)

  ازون غیر واقعی تر اینه که تو پیجم نوشته هزار و خورده ای نفر ازین پیج سخن میگویند! در صورتی که من در پیجم یک کامنت هم ندارم! چی کار کنم استاد! میخوام هر دوی این آمارها رو کاهش بدم. تو رو خدا کمکم کنید.

 2. سلام.
  ۱=راستش یه گروه ساختم اما وقتی تو سرچ میخوام پیداش کنم مینویسه همچین گروهی وجود نداره…
  ۲=برچسب ها رو با چی از هم جدا کنم؟!؟!
  ۳=بعضی از دوستامو توش اد کردم اما نمیتونن وارد گروه بشن..میگن صفحه نصفه باز میشه…
  اگه ممکنه جواب سوال هامو برام ایمیل کنین…
  از لطف شما مسرورم

  1. سلام علیکم.
   من یک پیچ دارم با ۱۰ ادمین دختر و پسر !
   چطور میتوانم همه ادمین ها را زیر اسم گروه بیارم ؟ یعنی دیگه وقتی یکی از ادمین ها پست و یا لایف داره کسی نفهمه کی بود و اسم فسبوک اش چی است کلان اسم پیچ باشه روی صفحه همه ادمین ها . لطفا برایم رهنمای کنید با تشکر کوچیکتان مصطفی

 3. سلام خسته نباشد
  من چندوقته یه گروه دارم اما یه روز به صورت اتفاقی گروه را از حالت باز به حالت پنهان درآوردم و هر کاری میکنم از این حالت در نمیاد و باز نمیشه اصلا گزینه ای غیر از پنهان نداره الان حدود 20 روز است که میگذرد همن آشو همون کاسست چکار کنم که گروهم باز بشه یا حداقل بسته
  ممنونم

  1. ما هم همین مشکل رو داریم الان 5 ماهه فک کنم باید گروه رو حذف کنیم و دوباره ایجاد کنیم

  2. تعداد گروهتون رو به کمتر از 250 نفر برسونید میتونید مشکل رو به اعضا بگین تا برا یه روز از گروه برن تنظیمات رو عوض کنین و دوباره به گروه دعوت کنین

 4. با سلام وبا تشکر از ارائه اطلاعات بسیار ارزنده ومفید جنابعالی
  من کلیه مراحل ثبت نام را انجام داده ام و از طرف فیس بوک پیام را دریافت نموده ام ولی هر گاه که می خواهم وارد فیس بوک بشوم دوباره مراحل اولیه را از من می خواهد لطفاً راهنمائیم کنید متشکرم
  مثل :

  ‎Someone May Have Logged Into Your Account‎.

  ‎In order to keep your information secure, we’ve locked your account. Before we can unlock it, please verify your identity and change your password.‎

  ‎Your account will remain hidden until you complete this process.‎

  ادامه

 5. با عرض سلام .میشه لطف کنید به من بنده بفرمایید راهی هست وارد صفحه گروهی فیس بوک بشم و همه چیزو ببینم بدون اینکه عضو گروه باشم؟ و نمیخوام ادمین گروه متوجه بشه.ودیگه اینکه میتونم پسورد فیس بوک کسیو پیدا کنم؟ ممنون.منتظرم

 6. سلام
  من یه گروهی تو فیس بوک ساختم الان ، که یکی از دوستانم رو هم ادمین کردم.
  اما چون گروه از قوانینش پیروی نمیکنه می خوام حذفش کنم.
  میشه راهنماییم کنید چه طور می تونم حذفش کنم؟
  مرسی

 7. سلام ممنون میشم راهنمایی کنید
  من یک گروه ساختم در فیسبوک کلوز گروپ روزدم و الان میخام اوپن کنم گروپ رو چیکار باید بکنم ممنون

 8. سلام من یک گروهی ساختم تعدادش کمه ادد کردم همه رو توگروهم اما هیچ کس دیگ عضو نمی کنه چی کار کنم راستی ادمین برای گروه هست پیام بده

 9. سلام ی سوال دارم .خواهشا جوابمو بدین لطفا.چطوری میتونم از شبکه های اجتماعی فیس بوک گوگل پلاس یوتیوب دانلود کنم؟چه ویدئو چه آهنگ لطفااااااا راهنماییم کنید ممنون میشم

 10. سلام .ممنون میشم که به سوال من جواب بدین .من میخوام یه گروه بسازم .اما پیغام بلوک شدن میده این پیغامو ‎You have been temporarily blocked from performing
  this action.If you think you’re seeing this by mistake, please ‎let us know

  میشه راهنمایی کنین خیلی واجبه.ممنون میشم.‎

  1. با سلام و احترام؛

   اگر سؤالتون رو در تالار پرسش و پاسخ گویا آی تی مطرح کنید خیلی سریع تر جواب خواهید گرفت.

   موفق باشید.

 11. چگونه میتونم از اضافه کردن من به گروه جلوگیری کنم یعنی کسی نتونه منو به گروه اضافه کنه.

  1. باید بعد کلیک روی joined گزینه ی leave group رو انتخاب کنی و گزینه ی زیر رو تیک بزنی
   Prevent other members from adding you back to this group

 12. سلام
  چطور میشه یه عضو گروه رو از گروه بلاک کرد؟
  اخراج کردن رو بلدم ولی منظورم اینه که دیگه عضو مورد نظر نتونه به هیچ وجه به گروه دسترسی داشته باشه و مثل بلاک کردن اشخاص پیغام عدم دسترسی نمایش داده بشه!
  با تشکر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *