نگاهی به بازی Asphalt 8: Airborne

نگاهی به بازی Asphalt 8: Airborne
 • 1392/6/4
 • امیر امام جمعه
 • 45

شاید بتوان آسفالت را موفق ترین سری شرکت Gameloft نام نهاد. این مجموعه که چند سالی است که برای پلتفرم های همراه عرضه می شود ، توانسته است محبوبیت بسیاری را در میان کاربران بدست آورد. نسخه قبلی این سری یعنی Asphalt 7 : Heat یکی از بهترین بازی های اتومبیل رانی در سال گذشته ارزیابی شد به همین دلیل تصمیم گرفته ایم نگاهی به نسخه جدید این بازی بیاندازیم.

1

در نسخه جدید این سری یعنی Airborne از همه قابلیت هایی که در نسخه های قبلی وجود داشته است بهره مند می شوید و علاوه بر آنها به خودرو های جدید نیز دسترسی خواهید داشت. هم چنین همان طور که انتظار می رود شاهد بهبود های گرافیکی و تغییرات جدید در گیم پلی بازی هستیم. اما آیا تمامی این موارد موجب پدید آمدن یک بازی فوق العاده خواهند شد؟ در ادامه این مطلب با ما باشید.

در حال حاضر این بازی برای هر دو سیستم عامل محبوب همراه یعنی iOS و اندروید در دسترس است. اگر چه نسخه iOS بازی یک روز زود تر نسبت به نسخه اندروید عرضه شد. حجم آن به ترتیب بر روی iOS و اندروید 884 مگابایت و 1.53 گیگابایت می باشد. اگر قصد دانلود نسخه رسمی بازی را نیز دارید باید مبلغ 0.99 دلار را پرداخت کنید.

2

Airborne نیز دارای ویژگی هایی است که موجب می شود هر فرد علاقه مند به بازی های رالی به سوی این سری جذب شود. یکی از مهم ترین قسمت های بازی سرعت های بسیار بالا به همراه اتومبیل های شیک و گران قیمت است. در طول بازی می توانید به دو نوع مختلف barrel roll و flat spin به ایفای نقش بپردازید.

در حالت barrel roll شما باید از یک ارتفاع ماشین خود را برانید. این امر موجب معلق ماندن خودرو در هوا خواهد شد و بسته به میزان ارتفاع و حتی زاویه پرش حرکاتی انجام خواهد شد و به شما امتیاز تعلق می گیرد. اما در حالت flat spin باید هم زمان با پرش از یک سکو drift نیز انجام دهید.

حالات هایی که در بالا از آنها صحبت کردیم شاید یکی از مهم ترین تغییرات بازی باشند. در طی بازی کاربر می تواند به صورت تک نفره یا چند نفره به بازی بپردازد. برای حالت چند نفره استفاده از شبکه اینترنت و ترجیحا Wi-Fi مورد نیاز است.

3

در مسابقات تکی می توانید نوع خودرو و جاده را مشخص کنید و سپس به مسابقه بپردازید. این حالت از بازی فقط به انتخاب خودرو های جدید تر محدود می گردد. اما در سوی دیگر حالت Career یا حرفه ای قرار دارد که در هشت فصل مختلف خلاصه می شود. در طول هر مسابقه با توجه به عملکرد شما تعدادی ستاره دریافت خواهید کرد. برای گذر از یک فصل و رفتن به فصل بعدی به تعدادی مشخصی از ستاره ها نیاز پیدا خواهید کرد.

در طول هر مسابقه می توانید تا حداکثر پنج ستاره را دریافت کنید. سه ستاره اول مربوط به جایگاه کسب شده در آن مسابقه می گردد که به ترتیب رده اول ، دوم و سوم ستاره بیشتری دریافت خواهید کرد. دو ستاره دیگر مربوط به انجام حرکات خاصی مثل پرش ها و یا سالم ماندن خودرو در طول مسابقه می گردد. با انجام دادن هر یک از این حرکت ها یک ستاره به شما تعلق می گیرد.

4

البته لازم نیست هر پنج ستاره یک مسابقه را بدست آورید. به طور مثال کافی است در طی بازی نفر اول از خط پایان عبور کنید تا سه ستاره را کسب نمایید. پس از آن می توانید دوباره آن مرحله را بازی کنید ولی این بازی هدف شما اول شدن نیست بلکه نیاز به انجام حرکات خاص دارد. سه ستاره ای که در قبل کسب کرده اید ذخیره خواهند شد و در صورت دست یابی به ستاره های جدید ، آنها نیز به موارد قبلی افزوده می گردند. حتی اگر نفر اول تا سوم نیز در طول بازی نشوید باز هم می توانید دو ستاره مخصوص را دریافت کنید.

البته بردن مسابقات و گرفتن ستاره ها همانند گفتنش چندان آسان نیست. بیشتر بازی های اتومبیل رانی از ابتدا به انتها سطح بازی را افزایش می دهند که برای نمونه می توان به نسخه قبلی از خود سری بازی های آسفالت و یا بازی Most Wanted (نسخه اندروید) اشاره کرد. اما سازندگان تصمیم گرفته اند در نسخه جدید از همان ابتدا و فصل اول مراحل سخت را پیش روی بازیکن قرار دهند. این امر به نوعی تغییر چارچوب هایی است که تاکنون در این سبک از بازی ها شاهد بوده ایم و به نحوی نوعی نوآوری محسوب می گردد.

به طور کلی باید گفت که Airborne بازی چندان آسانی نیست و مطابق با راه و روش نسخه های قبلی ساخته نشده است. در همان فصل اول بازی با مراحلی مواجه خواهید شد که باید چندین و چند بار تکرار شوند تا موفق به کسب تمامی ستاره ها شوید. البته شاید برخی از کاربران این مقدار از سختی بازی را به دلیل بدانند و به همین دلیل تمایلی برای ادامه نداشته باشند.

5

در طول بازی متوجه خواهید شد که برنده شدن در یک مسابقه فقط به سرعت و دقت بیشتر محدود نمی شود. اگر چه  خودرو های جدیدتر و گران قیمت تر ، امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار می دهند اما گاهی اوقات مشاهده می کنید که باز هم موفق به برنده شدن نمی شوید. دلیل آن استفاده رقبای شما از میان بر های موجود در طول مسیر است. بر خلاف نسخه قبلی ، میان بر ها در نسخه جدید در نقشه نمایش داده نمی شوند و خود شما باید آنها را کشف کنید. استفاده از این راه ها تاثیر بسزایی در برد شما خواهد داشت.

البته در بسیاری از موارد باخت بازیکن کمی مشکوک به نظر می رسد. ممکن است که همه خودرو های موجود در مسابقه یکسان باشند اما خودرو هایی که توسط هوش مصنوعی کنترل می شوند به طور عجیبی سرعت بیشتری دارند. به همین دلیل در همان چند ثانیه اول بازی فاصله بسیار بیشتری از شما خواهند گرفت و تقریبا دیدن آنها حتی بر روی نقشه نیز غیر ممکن می شود.

بنا بر دلایلی که در قسمت بالا ذکر کردیم ، ممکن است مسابقات تک نفره کمی کسل کننده شوند. در این حالت مسابقات چند نفره حال و هوای بهتری دارند. زیرا تمامی خودرو ها در یک نوع و رده یکسان به همراه بازیکن های حقیقی کنترل می شوند. در این حالت شرایط بازی کمی عادلانه تر می شود و بردن بازیکن به مهارت بیشتر خود بستگی خواهد داشت.

6

برای اولین بار ممکن است در طی بازی کمی سر در گم شوید زیرا کلید های ترمز و گاز بازی نمایان نمی شوند. این کلید ها پس از حدود 1 ثانیه بر روی صفحه قرار خواهند گرفت. هم چنین کلید مربوط به کنترل نیترو نیز در کنار گاز و هم چنین ترمز قرار گرفته است و به همین دلیل دسترسی به آنها بسیار آسان می باشد.

همانند نسخه قبلی در این نسخه نیز تنوع بسیار زیادی از خودرو ها وجود دارد. این تنوعی به نوعی است که در طی بازی فرصت استفاده از بسیاری خودرو ها را نخواهید داشت. حتی پس از ساعت ها بازی مقدار پول شما برای خرید خودرو های جدید بسیار کم است و فرصتی برای خرید ماشین هایی مثل فراری و یا لامبورگینی پیدا نمی کنید.

7

البته برای گذر از این مشکل می توانید از قابلیت خرید موجود در بازی استفاده کنید. در این حالت با پرداخت پول واقعی برخی از امکانات بازی را در اختیار می گیرید. به طور مثال اگر ستاره کافی برای رفتن به فصل بعدی را ندارید می توانید با پرداخت مبلغی وارد فصل بعد شوید. این قابلیت برای خرید خودرو ها نیز موجود است. بسته پنج تایی خودرو ها که به صورت پیش فرض انتخاب شده اند برای شما 10 دلار هزینه خواهد داشت. این مبلغ برای ده خودرو نیز به 20 دلار افزایش پیدا می کند. اگر قصد داشته باشید هفت تا از بهترین خودرو های موجود در بازی را خریداری کنید باید مبلغ 100 دلار را پرداخت کنید که در نوع خود بسیار زیاد می باشد. البته بسته هایی از خودرو های ضعیف تر نیز با قیمت های 2 یا 5 دلاری در دسترس می باشد.

8

یکی از استراتژی های به کار رفته در این بازی سخت تر کردن مراحل است. بدین ترتیب کاربر مجبور به پرداخت مبلغی برای آزاد کردن مراحل یا خودرو ها خواهد شد که سود بیشتری را نصیب سازنده ها می کند. هم چنین مشکل اصلی این است که شما مبلغ 1 دلار را نیز در ابتدای بازی برای نصب خود آن پرداخت کرده اید.

بدون شک گرافیک سری بازی های آسفالت در نوع خود بی نظیر می باشد و یکی از دلایل مهم محبوبیت آن نیز است. اما مشکل اصلی این بازی فریم ریت یا تعداد تصویر بر ثانیه بازی می باشد. به دلیل برخی از مشکلاتی نرم افزاری و عدم هماهنگی ها ممکن است حتی بر روی دستگاه های بسیار پیشرفته مثل HTC One دچار مشکل افت فریم و لگ در بازی شوید. اما نگران نباشید این مشکل تنها برای شما نیست و ربطی نیز به ضعف سخت افزاری دستگاه شما ندارد.

9

به طور مثال بازی به صورت خودکار برخی از قابلیت های خود را بر روی دستگاه های رده پایین تر مثل iPad Mini غیر فعال می کند. به همین دلیل گرافیک بازی بیشتر شبیه نسخه قبلی می شود. البته شاید مسئله گرافیک بر روی iPad 4 و یا iPhone 8 دیده نشود.

در گوشی های اندرویدی خود کاربر می تواند گرافیک بازی را بر روی سه حالت خیلی کم ، کم ، متوسط و زیاد قرار دهد. تریلر ها و دمو های بازی که چندی قبل منتشر شدند بر روی حالت زیاد تصویر برداری شده اند و تمامی جلوه های گرافیکی در این حالت فعال است. البته حتی HTC One نیز با پردازنده Snapdragon 600 نیز نتوانست بازی را به صورت روان اجرا کند. البته قرار دادن گرافیک بر روی حالت متوسط نیز آن را چندان روان نمی کند.

مشکلات گرافیکی جزئی دیگری نیز در بازی دیده می شود. به طور مثال در بعضی مراحل با سرعت گرفتن شاهد لگ بیشتر خواهید بود. هم چنین در سرعت های بسیار بالا حال و هوای متناسب به کاربر منتقل نمی شود. ممکن است در بعضی موارد حس کنید که استفاده از نیترو سرعت خودرو را چندان افزایش نداده است و تنها عدد کیلومتر سنج را افزایش می دهد.

در قسمت صدا و جلوه های صوتی نمی توان ایراد چندانی بر این بازی گرفت. موسیقی الکترونیک اصلی ترین قسمت بازی است که به همراه جلوه هایی جذاب همراه شده است. البته شاید جلوه های موجود برای خودرو های الکتریکی چندان جالب نباشد و با حالت واقعی آنها بسیار متفاوت است. بدون شک صدا در این نسخه نسبت به نسخه قبلی پیشرفت بسیاری کرده است.

لینک دانلود رسمی : iOS | Android

منبع : www.blog.gsmarena.com

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 45 دیدگاه
 1. دوست عزیز اگه روی htc 0ne لگ داشته به خاطر ساپورت نکردن open gl 3 هستش که هر وقت آپدیت بشه به 4.3 درست می شه چون من با آندروید 4.3 غیر رسمی 1 میلی ثانیه هم لگ ندارم و فوق العاده زیبا تر می شه بازی

 2. من روی htc one با اندرویید 4.1 نصب کردم هلو اجرا شد!
  تنها بازی ای که رویhtc one بالا نمیادmost wanted هست!

 3. ببخشید
  من مشکل دارم ایا بازی اسفالت هشت روی sony experia neo l قابل اجرا هست
  وقتی دیتا ان را در محل مورد نظر کپی میکنم بازی وقتی که می خواهد بالابیاورد به یک دفعه از بازی خارج می شود.

  1. شما بهتره نسخه ای که دیتا تو خود بازی دانلود میشه رو نصب کن،من اینجوری نصب کردم والان دارم بازی میکنم

 4. سلام…خواهش میکنم راهنماییم کنید ک چطور میشود ماشین ها رو خرید…من هرچی میخوام خرید کنم نمیشه…میخوام تمام مراحلش رو بازکنم اما خرید درون برنامه انجام نمیشه…ممنون…به ایمیلم ارسال کنیدلطفا

  1. مرحله هارو تک تک بگذرون پول لازم بهت میده واسه خرید
   فقط باید کله ستاره هارو بگیری تا پوله بیشتر بهت بدن

 5. اقا دقیقن بگین barrel rolls یعنی چی؟؟
  من چکاری باید بکنم تا ستاره این رو بگیرم.فقط همین ستارهام مونده تموم شه راحت شم
  هرکاری میکنم بعضی وقتا ستارش رو بهم میده و دقیقن نمیدونم چکاری باید انجام بدم

  1. سلام /باید توسط رمپ های پرشی به صورت منحنی هست ( ارتفاع چپ و راست رمپ فرق داره ) پرید و چرخید .

  2. با سلام barral roll یه سری سکو ها هستند قرمز رنگه وقتی از روش رد میشی ماشنینت میچرخه ♽بعد میاد رو زمین flat spin هم اینحور فقط سکوش صافه باید روش رفتی ترمز بزنی بنظرم سخت ترینش perfect run هست خیلی سخته

 6. سلام.خسته نباشید.من ستاره های زیادی گرفتم.ولی هنوز level1 هستم.میخواستم ببینم چطوری level بالا میره.باتشکر

  1. سلام.خسته نباشید.من ستاره های زیادی گرفتم.ولی هنوز level1 هستم.میخواستم ببینم چطوری level بالا میره.باتشکر

 7. سلام من گوشیم Sony Xperia Z2 هستش
  میخواستم بپرسم ک این بازی روی گوشیم به صورت خیلی روان اجرا میشه ؟؟؟ لطفا جواب بدید

  1. من گوشیم سونی اکسپرسا (سی۴ )میخواستم بدونم توش خوب کار میکنه لطفا جواب بدید

 8. سلام من بتزی رو با دیتا دانلود کردم ولی وقتی وارد بازی شدم میگه بازی اماده است و باید اوکی کنیم وقتی اوکی رو میزنم میپره بیرون و ارور unfortunately asphalt 8 has stopped میده

 9. سلام بازی رو دان کردم ولی وقتی اجرا نمیکنم صفحه سیاه میشه و روی لود میمونه

 10. سلام میخاستم بدونم بدون خرید ماشین میتونم با گذروندن مراحل ماشین ها رو باز کنم چون خیلی گرونن

 11. ممظور بازی از flat rolles چیه؟؟
  ستاره این رو اصلا نمیتونم بگیرم اگه میشه جواب بدین
  امیدوارم درست نوشته باشمش

 12. flat rolles=یعنی از روی سکو های پرش قبل از پریدن ترمز بگیر تا ماشین شروع به سر خوردن کنه در حین سورخوردن برو رو سکو دور خودش میچرخه
  barrel rollers=یک سری سکو های خاص انحنا دار هستند باید به دقت رو اونا بری ماشین دور خودش میچرخه از روی سکو های معمولی هم این حرکتا میشه زد ولی باید دوتا چرخ ماشینتا بدی رو سکو دوتا دیگه رو زمین
  no wreck=در طول مسابقه هرگز تصادف نکنید بطوری که تخریب بشید
  drift=یک بار روی ترمز کلیک کرده گوشیه خودتونو به چپ راست بچخونید تا دریفت تداوم داشته باشه

 13. سلام
  لطفا به من بقرمایید که perfect nitro triggered به چه معنی ست و برای گرفتن ستاره آن چه باید بکینم ؟

  1. perfeft run یعنی رانندگی صحیح.یعنی تو بیست ثانیه نباید با چیزی برخورد کنی.هر بیست ثانیه اگه برخوردی یا تصادفی نداشته باشی یه دونه میگیری.ولی من نمیدونم perfect nitro triggered یعنی چه.هر چی سرچ کردم پیداش نکردم؟

  2. نیترو رو یه بار بزن بعد یک ثانیه دوباره این کار پرفکت نیروئه و سرعتتو یهو زیاد میکنه

 14. سلام من بازیو با دیتاش دانلو د کردم بازی هم میاد بالا اما میخوام انلاین بازی کنم. میگه بیاید۷۲۲میگ دانلود کنید خوب من از کجا میتونم اینو دانلود کنم هر چا میرم این۷۲۲میگو مزاشتن چطور انلاین بای کنم

 15. درود آیا نسخه مود شده این بازی خوب هست یا نه ، مشکل گرافیکی و … داره یا نه؟ سپاس

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *