Hugo Barra یکی از مدیران Android گوگل را به قصد شرکت چینی Xiaomi ترک می کند.

Hugo Barra یکی از مدیران Android گوگل را به قصد شرکت چینی Xiaomi ترک می کند.
  • 1392/6/8
  • بهرام مرتاضی
  • 1

Xiaomi-looking-beyond-China-Hugo-Barra-to-be-VP-of-Xiaomi-Global

یکی از اعضای رده بالای تیم مدیریتی Android این شرکت را ترک می کند تا جایگاهی در شرکت تازه تاسیس شده چینی Xiaomi کسب کند. Hugo Barra که هم اکنون نایب رئیس مدیریت محصولات Android است و این تصمیم را پریروز بعد از ظهر از طریق صفحه +Google اش اعلام کرد.

2013-08-29-image-2

Barra نزدیک به پنج سال و نیم با غول جستجوی دنیا همراه بوده است و قریب به سه سال است که با تیم Android فعالیت می کند. به گفته خودش این گروه بهترین گروهی بوده است که وی در طول مدت کاری خود داشته است اما اکنون زمان آن فرارسیده است که وی به مرحله جدید شغلی در زندگی خود  برسد.

در چند هفته گدشته، Barra اعلام کرده بود قصد ملحق شدن به Xiaomi با عنوان نایب رئیس کلی این شرکت  و کمک به آنها برای توسعه محصولات بزرگ و تجاری بین المللی دارد. او به صورت کلی Android را ترک نمی کند و قصد دارد همکاری خود را برای Drive Android در زمان فعالیت در Xiaomi ادامه دهد.

شما ممکن است تا به حال نام Xiaomi را نشنیده باشید به این دلیل که این شرکت در حال حاضر گوشی های زیادی خارج از چین نمی فروشد اما آنها تلاششان را شروع کرده اند و خیلی زود به نتیجه خواهند رسید. آنها در سه ماهه گدشته در فروش محصولات از Apple پیشی گرفتند وحتی عنوان بیشترین فروش را Galaxy 4S سامسونگ در نیمه اول سال میلادی با گوشی Mi 2S گرفتند.

به گفته مدیر عامل این شرکت Lei Jun این شرکت هفته گذشته سرمایه 10 میلیارد دلاری را فراهم کرده است. وی شرکتش را اینگونه توصیف می کند : «ما کمی شبیه Apple هستیم، اما خیلی به Amazon شبیه هستیم با خصوصیاتی از Google»

Xiaomi_logo.svgXiaomi Logo

منبع خبر

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *