مایکروسافت قیمت ویندوز 8.1 را اعلام کرد

مایکروسافت قیمت ویندوز 8.1 را اعلام کرد
  • 1392/6/27
  • علیرضا
  • 3

Microsoft-Announces-Windows-8-1-Pricing-383855-2

شرکت مایکروسافت قیمت نسخه های مختلف ویندوز 8.1 را اعلام کرد. این بزرگترین بروز رسانی برای ویندوز هشت می باشد که تغییرات اساسی را با خود به همراه آورده و قرار است روز 18 اکتبر سال جاری به صورت رسمی عرضه شود.

البته کسانی که کاربر فعلی ویندوز 8 ( به صورت قانونی ) هستند می توانند به صورت رایگان ویندوز 8.1 را ردیافت کرده و نصب کنند. اما کسانی که مایل به نصب جداگانه این نسخه می باشند باید آن را خریداری کرده و به صورت پکیج دی وی دی یا از طریق وب دریافت کنند.

در هر صورت قیمت ویندوز 8.1 از 120 دلار شروع می شود و در نسخه Pro در بازار ایالات متحده آمریکا 200 دلار قیمت خواهد داشت. شرکت مایکروسافت به این نکته اشاره می کند که قیمت ها در بازارهای مختلف ممکن است تفاوت هایی داشته باشند. همانطور که می بینید، قیمت گذاری بسیار شبیه به ویندوز هشت می باشد و مایکروسافت معتقد است که با انجام این کار قصد دارد تا این نسخه از ویندوز را برای تمامی کاربران ممکن فراهم کند.

همچنین مایکروسافت به کاربران فعلی ویندوز هفت امکان ارتقا به صورت ساده از طریق گزینه Upgrade را خواهد داد و با انجام این کار تمامی فایل های شان نیز به ویندوز 8.1 منتقل خواهد شد. البته مایکروسافت به این نکته اشاره می کند که کاربران ویندوز هفت بعد از ارتقا با برنامه های دسکتاپی شان را مجددا نصب کنند. اما کاربران ویندوز ویستا و ایکس پی تمامی فایل ها، تنظیمات و برنامه های خود را از دست خواهند داد و بنابراین لازم است که از آنها پشتیبان گیری کنند.

مایکروسافت ادامه می دهد: ویندوز 8.1 برای نصب روی دستگاه های اجرا کننده ویندوز ایکس پی و ویستا طراحی نشده است. هرچند کاربرانی که بخواهند از ویندوز ایکس پی و ویستا به ویندوز 8.1 ارتقا پیدا کنند باید دی وی دی ویندوز 8.1 را خریداری کرده و نصب کنند.

کاربرانی که دستگاه های مبتنی بر ویندوز 8.1 را خریداری کرده باشند نیز می توانند با پرداخت 100 دلار به نسخه Pro ارتقا پیدا کنند. به منظور فعال سازی مدیا سنتر نیز هزینه ای 10 دلاری را باید متقبل شوید.

پی نوشت: با تمامی این اوصاف، قیمت ویندوز 8.1 در تمامی نسخه ها در بازار ایران همچنان 2500 تومان خواهد بود 🙂

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 3 دیدگاه
  1. “با تمامی این اوصاف، قیمت ویندوز ۸٫۱ در تمامی نسخه ها در بازار ایران همچنان ۲۵۰۰ تومان خواهد بود”
    زیاد گفتی .میتونی 1500 تومان هم بگیری.

  2. من یه فروشگاه میشناسم 1000 تومن میدی رو فلش برات می ریزه 🙂 مایکروسافت باید بیاد از ما یاد بگیره اینطوری استفاده از ویندوز برای همه فراهم می کنیم 😉

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *