تیم کوک مایکروسافت را متهم به کپی برداری از اپل کرد!

تیم کوک مایکروسافت را متهم به کپی برداری از اپل کرد!
  • 1392/6/28
  • علیرضا
  • 1

Tim-Cook-Accuses-Microsoft-of-Copying-Apple-s-Strategy-Bloomberg-384458-2

مایکروسافت به هیچ وجه دوست ندارد که بازی را به سایر رقبا که اکنون بسیار هم قدرتمند هستند ببازد. زیرا زمانی مایکروسافت برای خود کسی بوده و گرچه هنوز هم شرکت بسیار معظیم و بزرگی هست اما دیگر کسی مثل سابق روی محصولات آن حساب نمی کند و حالا اپل و گوگل هستند که در دنیا یکه تازی می کنند. یکی با سیستم عامل قدرتمندش که دستگاه هایش را سایر شرکت ها می سازند و دیگری هم شرکتی است که هم سیستم عامل و هم دستگاه را به صورت انحصاری در اختیار خود دارد.

اما چند ماه قبل بود که استیو بالمر استراتژی جدید مایکروسافت را تعریف کرد: دستگاه ها و سرویس ها! حالا مدیر عامل اپل یعنی تیم کوک مایکروسافت را به کپی برداری از استراتژی شرکت تحت مدیریتش متهم می کند. تیم کوک در مصاحبه با بلومبرگ گفته است که مایکروسافت دقیقا در حال کپی برداری از استراتژی اپل است و برای پیشبرد اهداف خود، نوکیا را خریده تا اثبات کند که هنوز زنده است.

در حقیقت مایکروسافت هنوز در تلاش است تا چیزهای جدیدی را وارد بازار کند و تیم کوک معتقد است که تنها راهی که می تواند شرکتی را در این بازار شلوغ زنده نگه دارد، نوآوری است. یا باید نوآوری داشت یا مرد! وی می گوید که همه در حال نگاه کردن به استراتژی اپل هستند تا ایده های جدید را مشاهده کرده و سهمی از بازار را بدست بیاورند.

تیم کوک ادامه می دهد: << همه در حال تلاش برای اتخاذ استراتژی اپل هستند. ما برای اعتبار سنجی استراتژی ما به دیگران نگاه نمی کنیم. من فکر می کنم که این نشان دهنده کپی کردن دیگران از استراتژی می باشد که توسط مردم به رسمیت شناخته شده است. همچنین تفکر من این است که نوکیا نمونه ای است که به ما یادآوری می کند که همیشه باید نوآوری داشته باشیم و در غیر اینصورت خواهیم مرد.>>

البته این اولین باری نیست که مایکروسافت به دنبال کردن گام ها و در کل استراتژی اپل متهم می شود. در واقع خرید نوکیا به مایکروسافت این اجازه را می دهد تا محصولات بیشتری را روانه بازار کرده و همچنین افزایش فروش را در بخش از صعنتی که هنوز آن را نشناخته تجربه کند. یعنی صنعت موبایل و تلفن های همراه!

برخی می گویند که مایکروسافت به شکل ناراحت کننده ای نتوانسته یک نام برای خود در صعنت گوشی های هوشمند و تبلت ها دست و پا کند و تحلیلگران نیز ادعا می کنند که مایکروسافت دیر به این مهمانی ملحق شده است. پس قطعا شانسی برای شکست دادن شرکت هایی مثل اپل، گوگل و یا سامسونگ نخواهد داشت.

البته مایکروسافت سرمایه گذاری میلیون ها دلاری خود را در این بخش ادامه می دهد و برای خود را برای ارایه موج عظیمی از محصولات تازه اش آماده خواهد کرد تا بتواند سهمی از بازار را در اختیار بگیرد.

علاوه بر همه اینها، ویندوز 8.1 نیز در ماه اکتبر روانه بازار خواهد شد و مایکروسافت خود را برای بروز رسانی بزرگ پلتفرم موبایل و همچنین تبلت هایی که از ویندوز استفاده می کنند آماده خواهد کرد. تبلت های Surface RT و Pro نیز به زودی بروز رسانی خواهند شد. این در حالیست که سرفیس های کوچک تر باید با آیپد مینی 2 و نکسوس هفت 2013 رقابت کند.

نظر شما چیست؟ به نظر شما مایکروسافت می تواند سهم خود را چنگ اپل، گوگل و سامسونگ در آورد؟

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *