گیگابایت قدرتمندترین کارت های گرافیکی AMD را معرفی کرد

گیگابایت قدرتمندترین کارت های گرافیکی AMD را معرفی کرد
  • 1392/7/27
  • علیرضا
  • 1

Pic

شرکت گیگابایت کارت های گرافیکی جدید خود مبتنی بر پردازنده گرافیکی قدرتمند سری جدید AMD را معرفی کرد. این سری که R9 نامگذاری شده است جزو رده محصولات حرفه ای high-end شرکت AMD محسوب می گردد و تا کنون این شرکت دو مدل R9 280X و R9 270X را در اختیار تولید کننده های کارت گرافیک قرار داده است. گیگابایت طبق روال همیشگی خود، به قدرت پایه کارت های گرافیکی بسنده نکرده و نسخه اورکلاک شده آن ها را تولید کرده و در اختیار کاربران حرفه ای از جمله گیمرها قرار داده است. این دو کارت گرافیک GV-R928XOC-3GD و GV-R927XOC-2GD نام دارند و برخی خصوصیات مانند GPU اورکلاک شده و حافظه 3 و 2 گیگابایتی را می توان از نام آنها برداشت کرد.
از جمله مهمترین مشخصات این کارت ها می توان به 2048 پردازنده جریانی GCN و 3 گیگابایت حافظه پرسرعت GDDR5 با رابط 384 بیتی برای کارت R928XOC-3GD، و 1280 پردازنده جریانی GCN و 2 گیگابایت حافظه پرسرعت GDDR5 با رابط 256 بیتی برای کارت R927XOC-2GD اشاره کرد. اما یکی از مهمترین خصوصیات منحصر به فرد این دو کارت گرافیکی، سیستم خنک کننده WINDFORCE 3X انحصاری گیگابایت می باشد که در طراحی آن از ترکیب 3 فن 8 میلی متری زاویه دار، لوله های خنک کننده مسی، پره های آلومینیومی و فن آوری انحصاری Triangle Cool گیگابایت استفاده شده است. این سیستم خنک کننده کارایی بسیار بالایی دارد و به کامل ترین شکل ممکن حرارت را از نواحی مهم کارت گرافیک دفع می کند، و در عین حال صدای تولید شده توسط آن حتی در سنگین ترین بارگذاری ها نیز بسیار ناچیز می باشد.
همچنین گیمرهای حرفه ای می توانند با استفاده از نرم افزار انحصاری OC GURU ll گیگابایت به تمامی تنظیمات مهم از جمله میزان کلاک GPU، حافظه، سرعت فن، ولتاژ، نحوه تقسیم توان و پشتیبانی های آنلاین، دسترسی آسانی داشته باشند و کارایی کارت گرافیک خود را افزایش دهند.

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. سلام
    می خواستم یه گیم نت بزنم و بجای 7 سیستم مجزا با مانیتور از یک سیستم که 6 یا 7 گرافیک میخوره استفاده کنم و 6 مانیتور استفاده کنم می خواستم منو راهنمایی کنی .
    شرمنده ایمیل بدی !!!!!!!!!!!!!!!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *