متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

انتقال اطلاعات به وسیله لامپ های LED توسط محققان چینی

12345 (بدون نظر)
Loading...
82

محققان دانشگاه Fudan چین به تازگی اعلام کرده اند که موفق به انتقال اطلاعات با سرعت ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه توسط لامپ های LED شده اند. این فناوری جدید که با نام Li-fi شناخته می شود عملکردی مشابه با وای فای دارد و فقط از لامپ به جای فرستنده های رادیویی استفاده می کند. انتظار می رود که بتوان از این فناوری در سرعت های بسیار بالاتر استفاده کرد. البته هنوز برنامه های مربوط به پروژه Li-fi در حال توسعه می باشد.

li-fi-580x228

مفهوم Li-fi برای اولین بار توسط پروفسور Harald Haas از دانشگاه ادینبورگ انگلستان مطرح شد. در ماه آگوست سال ۲۰۱۱ TED Talk برای اولین بار دستگاهی را در معرض نمایش قرار داد که قادر بود اطلاعات را با سرعت ۱۰ مگابیت بر ثانیه از این طریق جا به جا کند. اساس کار این فناوری مربوط به پخش پرتوهای نور به جای امواج می باشد. گیرنده های نوری و یا حتی دوربین های موجود بر روی گوشی های هوشمند و تبلت ها می توانند این پرتوها را به اطلاعات ترجمه کنند. هزینه و کارایی این فناوری در صورت توسعه بسیار بیشتر از گزینه های کنونی خواهد بود.

slashgear.com

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محققان دانشگاه Fudan چین به تازگی اعلام کرده اند که موفق به انتقال اطلاعات با سرعت ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه توسط لامپ های LED شده اند. […]