لاگین کردن به صورت خودکار در ویندوز 8 با استفاده از اکانت مایکروسافت

لاگین کردن به صورت خودکار در ویندوز 8 با استفاده از اکانت مایکروسافت
  • 1392/8/16
  • علیرضا
  • 5

windows 8

در ویندوز 8 کاربران می توانند به دو روش وارد حساب کاربری شان شوند. اولی استفاده از حساب کاربری محلی ( Local Account ) و دومی هم استفاده از حساب کاربری مایکروسافت ( Microsoft Account ) می باشد. هر دو روش مزایا و معایب دارند که در این بحث کاری با آنها نداریم. ولی به صورت کلی استفاده از حساب کاربری محلی هیچ ارتباطی با مایکروسافت برقرار نخواهد کرد. اما در صورت استفاده از یک حساب کاربری مایکروسافتی می توانید تمامی تنظیماتی که در ویندوز 8 اعمال می کنید را با حساب کاربری تان همسان سازی کنید. در این صورت اگر از دستگاه های دیگر مبتنی بر ویندوز 8 نیز استفاده کنید این تنظیمات روی آنها نیز اعمال خواهد شد.

اگر تا به حال از روش دوم یعنی استفاده از اکانت مایکروسافتی برای لاگین به ویندوز 8 استفاده کرده باشید حتما می دانید که هر بار که قصد ورود به ویندوز را داشته باشید باید کلمه عبورتان را وارد کنید. این در حالی است که فیلد نام کاربری به صورت اتوماتیک توسط سیستم عامل پر می شود. در صورتی که تنها کاربر کامپیوترتان هستید شاید بخواهید سرعت لاگین کردن تان به ویندوز را افزایش دهید و به قولی این پروسه را اتوماتیک کنید.

نکته مهم: شاید استفاده از روش لاگین اتوماتیک کار را بسیار راحت کند ولی باید توجه داشته باشید که مسائل امنیتی هم در این بین فراموش نشوند. در صورتی که این قابلیت را فعال کنید هر کسی می تواند به وارد ویندوز شود. بهتر است دستگاه را در اختیار کسی قرار ندهید و یا برای اطمینان کامل تمام هارد درایو خود را رمزنگاری کنید. به عنوان مثال با استفاده از ابزارهایی مثل True Crypt یا Disk Cryptor.

فعال سازی لاگین اتوماتیک به ویندوز 8 با استفاده از حساب کاربری مایکروسافت

automatic-logon-windows-8-with-microsoft-account

برای فعال سازی این روش باید مراحل زیر را انجام دهید.

1- کلید ویندوز را بفشارید تا به صفحه استارت بروید.

2- کلمه regedit را تایپ کرده و اولین آیتم را انتخاب کنید تا بخش رجیستری ویندوز باز شود.

3- حالا مسیر زیر را از طریق بخش سمت چپ طی کنید:

HKEY_Local_MachineSoftwareMicrosoftWindows NTCurrent VersionWinlogon

4- اولین گزینه ای که باید تغییر دهید آیتم AutoAdminLogon می باشد که در بخش سمت راست قرار دارد. به صورت پیشفرض مقدار این آیتم روی 0 تنظیم شده است که به معنای غیر فعال بودن قابلیت لاگین اتوماتیک است. پس روی آن دوبار کلیک کرده مقدار آن را به 1 تغییر دهید.

5- آیتم بعدی DefaultUserName خواهد بود. مطمئن شوید که مقدار این آیتم برابر با نام کاربری شما در مایکروسافت است. این آیتم به صورت MicrosoftAccountusername می باشد.

نکته: به جای عبارت username نام کاربری خود را قرار دهید.

6- حالا باید به دنبال آیتم DefaultPassword بگردید. در صورتی که این آیتم را پیدا نکردید در قسمت سمت راست یک بار راست کلیک کرده و گزینه New > String را انتخاب نمایید و نام آن را DefaultPassword بگذارید.

7- روی آیتم DefaultPassword دو بار کلیک کرده و کلمه عبور اکانت مایکروسافتی تان را در آن وارد کنید. توجه داشته باشید که کلمه عبور شما به صورت متن خام در این بخش قرار می گیرد و این می تواند از لحاظ امنیتی نادرست باشد. البته اگر کاربر حرفه ای و آشنا به این مسائل در محیط اطراف تان ندارید زیاد جای نگرانی نخواهد بود.

8- وقتی کارتان تمام شد ویندوز را ریستارت کنید.

در صورتی که همه کارها را به درستی انجام داده باشید پس از ریستارت کردن ویندوز دیگر صفحه لاگین را مشاهده نخواهید کرد و یکسره وارد ویندوز خواهید شد.

در صورتی که باز هم صفحه لاگین را مشاهده کردید باید به رجیستری برگردید و مراحل به دقت چک کنید تا مشکل بوجود آمده مشخص شود.

جمع بندی

در صورتی که هارد درایو خود را به صورت کامل رمزنگاری نکرده اید، استفاده از این روش خیلی مناسب و امن نخواهد بود. پس بهتر است ابتدا به تدابیر امنیتی فکر کنید و سپس این قابلیت را فعال نمایید.

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 5 دیدگاه
  1. البته ناگفته نماند که فقط با دومین Live.com میشه به ویندوز 8 لاگین کرد.دومین outlook.com رو نمیشه باهاش لاگین کرد.اینو من خیلی وقت پیش تو answers.microsoft.com گفتم ولی جوابی نگرفتم در این رابطه که چرا نمیشه با Outlook.com لاگین کرد.

    1. پسوند (دومين) live و outlock رو نميدونم ولي با hotmail ميشه لاگين كرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *