۷ ( به اضافه ۱ ) ویژگی جدید در iOS 7.1

۷ ( به اضافه ۱ ) ویژگی جدید در iOS 7.1
  • 1392/12/20
  • بهراد جاود
  • 0

حالا دیگر بالاخره iOS 7.1 از راه رسیده و طبق رسم همیشگی اپل با سرعت بسیار زیادی در حال نصب شدن روی صدها میلیون آیفون، آیپاد تاچ و آیپد در سرتاسر جهان است. قطعا این یک به روز رسانی جزئی است و نباید انتظار ویژگی های انقلابی را از آن داشته باشید، اما در عین حال تغییرات جذابی را در رابط کاربری جدید فلت و مدرن iOS ایجاد کرده است.

iOS 7.1

این تغییرات که در جزئیات این سیستم عامل مشاهده می شود با مسیری که اپل در طراحی iOS 7 می پیماید هماهنگی کامل دارد. درست است که این به روز رسانی شامل رفع برخی باگ ها و مشکلات در iOS می باشد، ولی حرف اصلی را در این به روز رسانی تغییرات در جزئیات می زند.

با گزینه های شخصی سازی جدید، اپل کنترل بیشتری در اختیار کاربران سیستم عامل iOS قرار داده است، هر چند از نظر آزادی عمل هنوز iOS با اندروید فاصله زیادی دارد. در ادامه ۷ ( به اضافه ۱ ) ویژگی جدید و قابل توجه در این به روز رسانی را به شما معرفی می کنیم:

۱- CarPlay

iOS7.1

نسخه 7.1 از سیستم عامل iOS ویژگی جدید CarPlay اپل را به آیدیوایس شما می آورد که می تواند آیفون شما را مستقیما به صفحه نمایش داخلی خودروی شما متصل کند ( مدل های مختلفی از ماشین ها از این ویژگی پشتیبانی می کنند ). از این طریق شما می توانید به شکلی بسیار ایمن تر و بدون نیاز به اینکه به آیفون خود نگاه کنید از آن استفاده کنید. برخی از ویژگی های آیفون در این حالت به خاطر حفظ ایمنی راننده در دسترس نیستند ولی برخی دیگر که ممکن است پشت فرمان ماشین به آنها احتیاج پیدا کنید با آیکن های بزرگ روی صفحه نمایش ماشین قابل دسترس هستند، در نتیجه احتمال اینکه حواستان از رانندگی پرت شود خیلی کم است ( هر چند باز هم به خودتان بستگی دارد ).

۲- عبارت Slide to Unlock یک هایلایت جدید دارد، اسلاید Power Off هم ظاهر جدیدی پیدا کرده است.

iOS7.1

۳- امکانات جدید Accessibility

iOS7.1

به Settings > General > Accessibility بروید تا با ویژگی های جدید این بخش در iOS 7.1 آشنا شوید. اولین ویژگی جدید Button Shapes نام دارد که دکمه ها را واضح تر می کند ( در عکس زیر مقایسه کنید که دکمه ها در حالتی که این ویژگی فعال است یعنی عکس سمت چپ چه تفاوتی با حالت غیرفعال در سمت راست دارند ).  ویژگی جدید بعدی هم این امکان را فراهم می کند که وضوح باتری در محیط های مختلف را تغییر دهید.

۴- HDR اتوماتیک ( در آیفون 5s )

iOS7.1

در iOS 7.1 عکسبرداری HDR حالت اتوماتیک پیدا کرده که در این حالت آیفون خودش تشخیص می دهد چه زمانی لازم است حالت HDR فعال شود و شما دیگر لازم نیست با تنظیمات کلنجار بروید.

۵- امکانات جدید در صفحه شماره گیری

iOS7.1

وقتی می خواهید در آیفون خود شماره بگیرید به تغییرات اعمال شده در آیکن ها توجه کنید، این آیکن ها از تغییرات iOS 7.1 هستند. علاوه بر این حالا می توانید با تپ کردن روی آیکن کوچک Add Contact مستقیما از صفحه شماره گیری، از دفترچه تلفن آیفون خود شماره مورد نظر خود را پیدا کنید.

۶- انیمیشن ها کمی سریعتر شده اند

iOS7.1

در مجموع اپل کمی به انیمیشن ها در سیستم عامل سرعت بخشیده است.

۷- کیبوردها روشن تر و کلید کیبوردها واضح تر شده اند

iOS7.1

کیبوردها هم یکی از همان تغییراتی است که در این به روز رسانی قابل مشاهده است. اکنون کیبوردها روشن تر و کلید کیبوردها واضح تر شده اند. دکمه شیفت هم کمی متحول شده است. کیبورد قدیمی در عکس سمت راست و کیبورد جدید در عکس سمت چپ نمایان است، خودتان مقایسه کنید. همه تغییرات در جزئیات خلاصه شده است.

۸- آیکن های کمی متفاوت – با رنگ سبز جدید

iOS7.1

آیکن های سبز رنگ حالا کمی تیره تر شده اند. می توانید تغییرات را در عکس سمت راست مشاهده کنید.

مرجع: PhoneArena.com

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *