با این 6 افزونه، یه بالا رفتن بهره وری گوگل درایو در مرورگر کروم کمک کنید!

با این 6 افزونه، یه بالا رفتن بهره وری گوگل درایو در مرورگر کروم کمک کنید!
  • 1393/3/3
  • سهیل دارائی
  • 0

همان طور که می دانید، سرویس ابری گوگل درایو به کاربران اجازه آپلود اسناد، مدارک، تصاویر و دیگر فایل هایشان را می دهد. حتی می توان به سرویس ابری گوگل درایو به شکل یک انبار و مخزن آنلاین نگاه کرد که فایل هایی که روی هارد درایو کامپیوترمان حجم بالایی دارند و برای نگهداری آن ها فضایی نداریم، به داخل این مخزن آنلاین بفرستیم!

Capture

امروز در گویا ای تی به شما خواهیم آموخت که با کمک گرفتن از شش افزونه مخصوص گوگل کروم، به راحتی آب خوردن از کار با محیط گوگل درایو لذت ببرید.

1 ) افزونه ” Fogpad

Capture

اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که می خواهید روی اسناد و مدارک شخصی و مهم خود پسورد بگذارید تا امنیت آن ها حفظ گردد، پیشنهاد ما استفاده از این افزونه است. شما به یاری افزونه Fogpad ، می توانید اسناد و مدارک مهم خود را به صورت رمزنگاری شده درآورید و آن ها را ذخیره نمایید.

2 ) افزونه ” Save to Google Drive

Capture

همان گونه که از نام این افزونه مشخص است، شما با یاری گرفتن از افزونه ” Save to Google Drive ” قادر خواهید بود تا لینک ها و تصاویر مورد نظرتان را مستقیما داخل اکانت گوگل درایوتان ذخیره سازید.آن قدر کار با این افزونه ساده است که در توضیح نحوه کار با آن تنها باید اذعان کرد که پس از مواجه شدن با لینک یا تصویر مورد نظر خود، فقط کافیست روی آن راست کیلیک نمایید و از منوی باز شده، گزینه “Save Image to Google Drive” را انتخاب فرمایید.

3 ) افزونه ” Save Text to Google Drive

Capture

افزونه ” Save Text to Google Drive ” نیز همانند افزونه قبل که معرفی شد، به ذخیره محتوای موجود در اینترنت روی گوگل درایو کمک می کند.این افزونه به شما کمک می کند تا متون (Text) انتخابی خود را مستقیما وارد اکانت گوگل درایوتان کنید.

4 ) افزونه ” Shortcuts for Google

Capture

این افزونه راهیست برای تنبل شدن همه ما! چرا که با قابلیت هایی که در اختیار ما می گذارد به جای گشتن به دنبال لینک های ورودی به خدمات مختلف گوگل مثل حساب جیمیل، حساب گوگل درایو، تقویم، YouTube وPicasa در یک چشم بر هم زدن در قالب نمایش یک میان بر روی مرورگر شما، لینک ورودی به تمامی حساب ها و خدمات گوگل را برای شما نمایان می کند.

5 ) افزونه ” Pixlr Editor

Capture

بدون اغراق باید اذعان کرد که با کمک این افزونه شما یک ویرایشگر تصویر حرفه ای در اختیار خواهید داشت. این افزونه به شما اجازه خواهد داد تا تصویر مورد نظر را در محیط مرورگر کروم، ویرایش کنید.برخی از قابلیت های مهم این افزونه کارا، عبارتند از : بریدن تصویر، شارپ کردن تصویرو اضافه کردن فیلترهای مخصوص به تصویر همانند تاری و … .

6 ) افزونه ” Black Menu for Google

Capture

این افزونه پس از نصب در مرورگر گوگل کروم شما، درکنار صفحه نمایش پاپ آپی باز می نماید که داخل آن لیستی از تمامی محصولات و خدمات گوگل است. برجسته ترین کمکی که این افزونه می کند این است که دیگر شما نیازی ندارید که زبانه های (تب های) مختلف برای سرچ کردن در گوگل، مترجم گوگل، اکانت جیمیل و دیگر محصولات و خدمات گوگل باز نمایید! شما به راحتی می تواند در داخل محیط گرافیکی این افزونه تمامی این کارها را یک جا انجام دهید.

» نکته : جهت دریافت افزونه های معرفی شده، تنها کافیست روی نام آن ها کیلیک فرمایید «

» منبع : mashable «

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *