متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

ذخیره‌ی پست‌ها، عکس‌ها و ویدیو‌های مختلف فیس‌بوک

12345 (1 نظر - میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...
1,151

فیس‌بوک بدون شک پرکاربر‌ترین شبکه اجتماعی جهان است که میلیون‌ها کاربر را به خود جذب کرده است. یکی از ویژگی‌هایی که کمبود آن در فیس‌بوک ویندوز و موبایل احساس می‌شد، ذخیره‌ی لینک‌ها، عکس‌ها، پست‌ها و ویدیوهای آن برای دسترسی به آن‌ها در هفته ٬ ماه و حتی سال آینده است. حتی گاهی وقت‌ها ممکن است بخواهید به یک صفحه‌ی قدیمی سر بزنید اما نام آن را فراموش کرده باشید.

A view of Facebook's logo May 10, 2012 i

خوشبختانه فیس‌بوک پس از مدت‌ها این مشکل را با قرار دادن یک گزینه جدید به نام Save حل کرده است. این ویژگی به شما امکان ذخیره یک مکان ٬ مطلب ٬ عکس و فیلم و… از صفحه خبرهایتان را می‌دهد.  دکمه‌ی Save مطابق شکل در سمت راست و بالای مطلب قرار گرفته است و به شما امکان ذخیره کردن را می‌دهد. این گزینه برای کاربران ویندوز ٬ اندروید و ios قرار داده شده است و به مرور برای تمام کاربران قابل دسترسی می‌باشد.

1در ویندوز برای ذخیره مطلب مورد نظر کار سختی در پیش ندارید. کافی است بر روی گزینه‌ی موجود در بالا و سمت راست کلیک کنید و بر گزینه‌ی Save کلیک کنید (مطابق شکل بالا). همچنین می‌توانید برای پاک کردن یک مطلب از لیست بوک مارک‌های خود ٬ دوباره به همین مسیر رفته و بر روسی گزینه‌ی Unsave کلیک نمایید (مطابق شکل زیر).

2همچنین برای مشاهده تمام مطالبی که از طریق این روش ذخیره کرده‌اید می‌توانید وارد بخش Favorites شده و بر روی گزینه‌ی Saved links کلیک کنید. بدین ترتیب لیستی از تمامی مطالبی که در فیس بوک ذخیره کرده‌اید ٬ نمایان می‌شود. خوشبختانه تمامی مطالب دسته‌بندی شده اند؛ مثل عکس‌ها٬فیلم‌ها٬مکان‌هاو…

3ذخیره لینک‌ها و مطالب در اندروید و ios

ذخیره کردن فایل‌ها در موبایل مشابه با وب می‌باشد؛ بدین صورت که بر روی فلش کنار مطلب کلیک کرده و در آن گزینه Save را انتخاب می‌کنید. در صورتی که بخواهید آن مطلب را از حالت ذخیره خارج کنید نیز می‌توانید از همین طریق و با استفاده از گزینه Unsave آن را حذف نمایید. برای مشاهده لیست موارد ذخیره شده نیز کافیست وارد بخش بیشتر شوید و به دنبال گزینه Saved بگردید (مطابق شکل).

fb-ios-save

fb-ios-saved-posts

در اینجا نیز تمامی مطالب ذخیره شده به صورت کاملا مرتب دسته‌بندی شده‌اند. با انتخاب آن‌ها ٬ می‌توانید گزینه‌های اضافه کردن به آرشیو ٬ به اشتراک‌گذاری‌ آن‌ها و مشاهده آن‌ها دسترسی داشته باشید.

fb-share-post

فیس‌بوک این امکان را برای برخی از کاربران فعال کرده است و اگر شما هنوز به آن دسترسی ندارید به زودی برایتان فعال خواهد شد. همچنین برخی از صفحات خاص نیز این ویژگی را ندارند و شاید به خاطر دلابل امنیتی و خصوصی این امکان را قرار نداده‌اند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فیس‌بوک بدون شک پرکاربر‌ترین شبکه اجتماعی جهان است که میلیون‌ها کاربر را به خود جذب کرده است. یکی از ویژگی‌هایی که کمبود آن در فیس‌بوک […]