9 ترفند جهت بهبود کیفیت عکس‌هایی از خودتان می‌گیرید

9 ترفند جهت بهبود کیفیت عکس‌هایی از خودتان می‌گیرید
  • 1393/5/20
  • پرهام مارزلو
  • 1

بسیاری از اوقات کسی در اطراف جهت گرفتن عکس از ما نیست و مجبوریم این کار را خودمان انجام دهیم؛ این درحالی است که بسیاری از کاربران از عکس‌هایی که خودشان از چهره خود می‌گیرند راضی نیستند! مطمئنا شما نیز با این مشکل روبرو هستید. اما آیا راه حل و یا ترفندی جهت بهبود کیفیت و زیباتر شدن این نوع عکس‌ها وجود دارد؟ آیا فقط برای حل این مشکل باید از دیگران بخواهیم که از ما عکس بگیرند؟

در این بخش قصد داریم 9 ترفند جهت افزایش کیفیت و زیباتر کردن عکس‌هایی که از خود می‌گیریم (Selfie Photos) را برای شما عزیزان قرار دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید تا دیگر تصاویری زیباتر از خود در اینستاگرام و دیگر شبکه‌ها قرار دهید.

2211. میزان نور در محیط

میزان نور در یک عکس می‌تواند آن را به یک تصویر معمولی و یا یک نامزد جهت دریافت جایزه تبدیل کند و به عنوان یکی از اساسی‌ترین موارد به حساب می‌آید. پس بهتر است تصاویر خود را در محیط‌های روشن بگیرید.مواظب باشید منبع نور شدید و زننده‌ای در محیط پشتی کادر تصویر نباشد.

همچنین یکی از اشتباهات رایج در عکس‌برداری از خود، قرار گرفتن منبع نور در پشت سر افراد می‌باشد (مطابق شکل)، پس دقت کنید که منبع تامین‌کننده نور محیط در مقابل روی شما قرار داشته باشد.

Light-matters2. به دوربین نگاه کنید، نه به صفحه نمایش

در عکس‌گرفتن به کمک دوربین جلو حتما دقت داشته باشید که دقیقا به دوربین نگاه کنید، اگر نور فلاش دوربین شما را اذیت می‌کند آنرا خاموش کرده و در محیطی پرنور و روشن عکس‌ را بگیرید. با نگاه کردن به صفحه نمایش در هنگام عکس گرفتن انگار دارید به پایین نگاه می‌کنید و این مورد به هیچ‌ وجه عکس را زیبا نمی‌کند.

Look-at-the-camera-not-at-your-screen3. خلاق باشید، عجیب و غریب باشید!

چرا فقط یک عکس معمولی از خود می‌گیرد؟ آن هم نه یک بار بلکه بسیار زیاد! سعی کنید در عکس گرفتن از خود خلاق باشید، محیط‌های جالب و غیرمنتظره را جهت عکس گرفتن استفاده کنید و همچنین افکت‌ها و شکل‌های مختلف را در آن قرار دهید. به نظر بسیاری از افراد چنین عکس‌های جالب و جذاب‌تر از یک عکس معمولی و خشک می‌باشند. مطابق تصویرهای زیر:

Be-creative-be-silly

4. مه‌آلود و تار بودن محیط پشتی می‌تواند جذاب باشد!

یکی از راه‌های جذاب و متفاوت کردن عکس‌ها، تار کردن بخش‌هایی از آن (بخصوص محیط عقب) می‌باشد. بسیاری از کاربران از این ترفند جهت زیبایی عکس‌هایشان استفاده می‌کنند و همچنین این قابلیت در بیشتر اپلیکیشن های ویرایش عکس و اینستاگرام قرار گرفته است.

با اینکار عملا توجه بیننده را به صورت خود و یا قسمت خاصی از تصویر متمرکز می‌کنید. بسیاری از اسمارت‌فون های جدید نیز این قابلیت را در بخش عکس‌برداری خود قرار داده‌اند اما متاسفانه فقط برای دوربین پشت قابل استفاده می‌باشد.

Background-blur-can-be-awesome

5. لرزش دست را به حداقل برسانید، از تایمر استفاده کنید

دوربین‌ها و عکس‌ها با لرزش دست رابطه خوبی ندارند و معمولا این لرزش کیفیت عکس را پایین می‌آورد. حرکت‌های ناخواسته دست اغلب بخش‌های از تصویر را تار می‌کند. حتی اگر لرزش دست شما بسیار کم باشد، عمل تاچ بر روی دکمه‌ی عکس‌برداری این لرزش را بوجود می‌آورد.

بهترین پیشنهاد ما جهت از از بین بردن این مشکل، استفاده از تایمر می‌باشد که اکثر دوربین‌ها این مورد را در خود جای داده‌اند. تایمر دو ثانیه‌ای به نظر ایده‌آل می‌آید.

Eliminate-shakiness-use-a-timer6. ترجیحا از دوربین اصلی استفاده کنید

عکس گرفتن از خود با استفاده از دوربین پشتی دوربین کمی عجیب به نظر می‌رسد، چرا که شما نه خود را می‌بینید و دکمه‌ی شاتر دوربین را!

اما بدیهی است که دوربین جلو عکس با کیفیت‌ بهتری را از شما می‌گیرد و این ارزشش را دارد. اگر گوشی شما یک دکمه‌ی سخت‌افزاری برای عکس‌ گرفتن دارد حتما از آن استفاده کنید و در غیر این صورت ممکن است دکمه های ولوم گوشی این کار را انجام دهند.

Use-your-main-camera-if-possible7. لنز دوربین را تمییز نگه دارید

یکی از مواردی که باید قبل از عکس‌برداری مورد توجه قرار گیرد، تمییز بودن لنز دوربین می‌باشد. به نفل از یکی از کارشناسان دوربین تمییز از دوربین کثیف خوشحال‌تر است! مطابق تصویر زیر همیشه کثیف بودن لنز می‌تواند کیفیت تصویر گرفته شده را تا حد زیادی پایین آورد.

A-clean-camera-is-a-happy-camera8. از افکت‌های زیاد در تصویر استفاده نکنید

افکت‌ها و فیلترهای مخصوص ویرایش عکس در صورتی که به اندازه و متاسب قرار داده شوند، بسیار خوب و جالب می‌باشند. قبل از اضافه کردن این افکت‌ها از خود بپرسید که آیا واقعا ضروری است یا خیر؛ چرا باید یک عکس خوب را با قرار دادن افکت‌ها و فیلتر‌های نامناسب خراب کنیم در حالی که خودش زیبا و جذاب به نظر می‌رسد؟ پس حتما این موضوع را نیز در نظر داشته باشید.

Dont-use-too-much-filters-and-editing9. از اپلیکیشن‌های مخصوص تصویربرداری از خود استفاده نمایید

آخرین نکته‌ای را که در این بخش به شما متذکر می‌شویم، استفاده از برنامه‌های جهت عکس‌برداری از خود(Selfie Photo) می‌باشد. این برنامه‌ها در فروشگاه‌های مختلف و برای پلتفرم های متفاوت قرار گرفته‌اند و ما نیز در ادامه نام چند برنامه منتخب را برای شما عزیزان قرار داده‌ایم. این برنامه‌ها عبارتند از : Bright Camera، Selfie Cam، Selfie Studio، Dual Cam و FrontBack.

Try-a-camera-app-made-for-selfies

 لینک منبع مطلب

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *