رهایی از خطای The following plug-in has crashed: Shockwave Flash

رهایی از خطای The following plug-in has crashed: Shockwave Flash
  • 1393/5/22
  • Jeff Mosawy
  • 2

اگر که کاربر مرورگر Google Chrome هستید، ممکن است با خطای کرش کردن پلاگین Shockwave Flash که مربوط به فلش‌پلیر است مواجه شده‌اید. در این مقاله قصد داریم که راه‌حل این مشکل را برای شما توضیح دهیم.

Shockwave-Flash-crash-Chrome-fix-solution

مرورگر Google Chrome برخلاف دیگر مرورگرها، نسخه‌ای از فلش پلیر را بصورت داخلی در هسته خود دارد. چنانچه شما از مرورگر دیگری نیز استفاده کنید که از شما دانلود فلش‌پلیر را خواسته باشد، این دو نسخه از فلش پلیر در مرورگر گوگل کروم با یکدیگر تداخل پیدا خواهند کرد.

برای بررسی تنظیمات Google Chrome، عبارت about:plugins را در نوار آدرس وارد کرده و سپس Enter را بفشارید. صفحه‌ای برای شما به نمایش درخواهد آمد که اطلاعاتی را درباره تمامی پلاگین‌های موجود در اختیارتان قرار می‌دهد.

به‌دنبال پلاگین‌هایی با عناوینی مثل Adobe Flash Player یا Shockwave Flash باشید؛ اگر از چنین عبارت‌هایی دو یا بیشتر دیدید، یعنی اینکه شما بیش از یک نسخه از Flash Player بر روی مرورگرتان نصب است.

در قسمت بالا سمت راست صفحه، عبارتی با نام ‘Details’ را می‌بینید. روی آن کلیک کنید تا جزئیات هر پلاگین برای شما نمایش داده شود.

نام فایل هریک از پلاگین‌ها در کنار آدرس آن‌ها (location) نشان داده می‌شود. به این اطلاعات نگاه کنید. خواهید دید که یکی از پلاگین‌ها در آدرسی شبیه به آدرس مقابل وجود دارد: AppData\Local\Google\Chrome

این پلاگین دقیقاً همانی است که همراه با مرورگر Google Chrome نصب می‌شود. دیگر پلاگین‌ها که با آدرس ‘C:\Windows’ شروع می‌شوند، پلاگین‌هایی است که توسط شما بعداً نصب شده‌است.

در هرصورت، دقت نمایید که اگر هر دو پلاگین دارای عبارت Disable دارند، پس بدین معنی است که هر دو پلاگین فعال هستند و این دقیقاً عامل بوجود آمدن خطای فوق است.

Flash_crash_Chrome_solution_thumb

برای اینکه این مشکل حل شود…

می‌بایست که تنها یک پلاگین فعال باشد و مابقی را Disable کنید. اگر تصمیم گرفتید که نسخه‌ای را که خودتان نصب کرده‌اید را فعال بگذارید، دقت نمایید که حتماً از آخرین نسخه استفاده کنید و در صورت وجود بروزرسانی، حتماً آن را به آخرین نسخه ارتقا دهید.

اگر مشکل همچنان پابرجا بود، پلاگین فعال فعلی را غیرفعال کرده و دیگری را فعال نمایید. در این صورت، مشکل پلاگین می‌بایست بصورت کامل مرتفع گردد.

منبع مقاله

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *