مصاحبه وزیر ارتباطات در رابطه با فیلترینگ، اعطای مجوز نسل سه و سرعت پایین اینترنت!

مصاحبه وزیر ارتباطات در رابطه با فیلترینگ، اعطای مجوز نسل سه و سرعت پایین اینترنت!
  • 1393/6/2
  • حدیث دلبرد
  • 1

به گزارش ایتنا، گفتگویی با محمود واعظی، وزیر ارتباطات صورت داده شد تا درباره‌ی مسائل کنونی این حوزه از جمله فیلترینگ، اعطای مجوز نسل سه، سرعت پایین اینترنت و… توضیحاتی دهند.

وزیر ارتباطات در ارتباط با سرعت پایین اینترنت در کشور اظهار کرد: تلاش‌های زیادی برای راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات صورت گرفته تا در کنار محتوای خارجی، محتوای داخلی نیز داشته باشیم.

download

پهنای باند از سال گذشته تا به امسال افزایش دو و نیم برابری داشته است و میزان آن از 500 گیگ به 1200 گیگ رسیده است. امیدواریم با ادامه این روند و مشارکت مردم تا نیمه دوم سال 94 مشکلات اینترنتی را برطرف سازیم.

وی درباره اعطای مجوز نسل سه به اپراتور همراه اول اعلام کرد: تنها 10 درصد از ادامه مذاکرات باقی مانده است. مجوز نسل سه به دو اپراتور واگذار می‌شود و وزارت ارتباطات نمی‌تواند بر خلاف مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، عمل نماید.

واعظی گفت: در ارتباط با بحث فیلترینگ با سه دانشگاه و پژوهشگاه قراردادهایی بسته شده و این موضوع در حال پیگیری است. موضوع دیگر، مضر بودن برخی امواج برای سلامتی است که مدتی‌ست ذهن مردم را مشغول کرده است. سازمان تنظیم مقررات با همکاری سازمان انرژی اتمی به بررسی این موضوع پرداخته‌اند. طبق تحقیقات صورت گرفته، امواج فرستنده‌های مخابراتی هیچ ضرری ندارد. همچنین تاثیر پارازیت بر روی گیرنده ماهواره نیز بررسی شده است.

/پایان/

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. سلام
    میخواستم بدونم آیا امواج وایرلس ( wifi , bluetooth ) ضرر دارند ؟ اگر بله به چه صورت و چه نوع
    لطفا اگر اطلاعات کاملی دارید پاسخ این کامنت را بدید و اگر ممکن است همراه با ذکر منبع
    ممنون .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *