WhatsApp یا Hangouts؟ کدام‌یک؟

WhatsApp یا Hangouts؟ کدام‌یک؟
  • 1393/9/25
  • مریم موید
  • 4

از دوران چت با یاهو مسنجر و اس ام اس بازی با گوشی، تا به امروز، همواره پیام‌رساندن یکی از بخش‌های مهم هر صبح و شب ما بوده است. چه برای کارهای ضروری و چه برای سرگرمی و در ارتباط بودن با دوستان؛ به برنامه‌های پیام‌رسان نیاز خواهیم داشت. تا جایی که هر برنامه‌ای را هم از روی دستگاه خود پاک‌کنیم این‌ها را پاک نمی‌کنیم! حذف این قبیل برنامه‌ها یعنی قطع ارتباط با محیط بیرون!

به همین منظور امروز بر آن شدیم تا دو برنامه شاخص در این زمینه را باهم مقایسه کنیم و ببینیم کدام‌یک بر دیگری برتری دارد؟ WhatsApp و Hangouts از گوگل.
هر دو این برنامه‌ها طرفداران خود را داشته و آمار میلیونی دانلود آن‌ها گواه محبوبیتشان است. ظاهراً رقابت بسیار نزدیک است! به نظر شما کدام‌یک لیاقت برتر بودن را دارد؟ با ما تا انتها این مطلب همراه باشید. در پایان انتخاب به عهده شما است.

– WhatsApp Messenger

WhatsApp یا Hangouts؟ کدام‌یک؟

 

 

باور می‌کنید؟ این برنامه پیام‌رسان چیزی نزدیک به 500000000 تا 1000000000 بار بر روی دستگاه‌های اندروید نصب‌شده است! یک‌بار دیگر صفرها را بشمارید! قابلیت کار با سیستم‌عامل‌های مختلف و با سیستم WiFi، Edge و یا 3G؛ این برنامه را به ابزاری انعطاف‌پذیر تبدیل کرده است. قابلیت چت گروهی این برنامه به شما امکان آن را می‌دهد که صفحه گفتگویی مشترک با برخی افراد داشته باشید.
چقدر زود روزگار منتظر نشستن در کافی‌نت‌ها برای آنلاین شدن عزیزی در آن سر دنیا به سر آمد! حالا هر زمان اراده کنید بدون هیچ هزینه‌ای با تمامی دوستان و آشنایان خود در سراسر دنیا در تماس خواهید بود.
هر زمان که به دلیلی به اینترنت متصل نبودید، تمام پیام‌های شما نگه‌داشته شده و به‌محض برقراری اتصال به دست شما می‌رسند. نگران نباشید! هیچ پیامی از قلم نمی‌افتد.
نمی‌دانید کدام‌یک از دوستان و آشنایان از این برنامه استفاده می‌کنند؟ واتس اپ لیست تمامی مخاطبینی که این برنامه را دارند به شما نشان خواهد داد. اگر دوست شما در این لیست نیست؛ به‌راحتی او را به این برنامه دعوت کنید.

WhatsApp یا Hangouts؟ کدام‌یک؟

– Hangouts

WhatsApp یا Hangouts؟ کدام‌یک؟

Hangoutsهم یکی از بهترین‌ها است در میان برنامه‌های پیام‌رسان. چند سال پیش این برنامه توسط گوگل جایگزین گوگل تاک شد، که حقیقتاً جایگزین برازنده‌ای است! این پیام‌رسان ‌هم مانند واتس اپ همیشه درش به روی پیام‌های جدید باز است، پس اینجا هم نگرانی‌ای از بابت ندیدن و یا از دست دادن هیچ موردی وجود نخواهد داشت. اگر دستگاه خود را خاموش‌کنید و یا به اینترنت دسترسی نداشته باشید تمام پیام‌های شما محفوظ می‌ماند و به‌محض برقراری ارتباط به دستتان خواهد رسید. همانند واتس اپ در اینجا هم می‌توانید به هرکدام از مخاطبین که این برنامه را بر روی دستگاه خود دارند پیام متنی، تصویر و یا ویدئو ارسال کنید.
ویژگی بسیار خوبی که این برنامه دارد اما واتس اپ ندارد؛ امکان برقراری تماس ویدئویی است. آن‌هم نه‌فقط تماس ویدئویی دونفره؛ تا 10 نفر می‌توانند هم‌زمان باهم در تماس باشند!
هیچ‌کدام از این دو، قابلیت تغییر استتوس به “offline” و یا “invisible” را ندارند ولی در هر دو آن‌ها، در بخش استتوس می‌توانید شکلک بگذارید.
از قابلیت‌های دیگر Hangouts می‌توان به ارائه نقشه و یا قابلیت ادغام پیام‌ها اشاره کرد. به این معنا که می‌توانید SMS های خود را هم در این برنامه دریافت کنید.

WhatsApp یا Hangouts؟ کدام‌یک؟

ویژگی‌های وسوسه‌انگیز Hangouts را در یک کفه ترازو گذاشته و محبوبیت و دانلود تقریباً 1 میلیاردی واتس اپ را در کفه‌ای دیگر! داوری با شما! کدام‌یک را پیروز این میدان میدانید؟ ما را در بخش نظرات مطلع کنید.

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 4 دیدگاه
  1. تلگرام را نصب کنید آنوقت متوجه میشید که دوران واتساپ به پایان رسیده است.

  2. به نظر من باید هردو رو نصب کنیم هرکدوم کارایی خودش رو داره
    بازم نظر بدین ببینیم چطور میشه کدوم بهتره

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *