PS4 یا Xbox One: پانزده عنوان مورد انتظار سال 2015 پلتفرم PlayStaiton 4

PS4 یا Xbox One: پانزده عنوان مورد انتظار سال 2015 پلتفرم PlayStaiton 4
  • 1393/10/11
  • نادر عظیمی
  • 1

روز ها، هفته ها، ماه ها و سال ها می گذرند و بشریت هر ساله در بسیاری از رشته ها به موفقعیت های چشمگیری دست میبابد. دیگر وارد سال 2015 میلادی شدیم و 2014 را در گوشه ای ذهنمان دفن کرده ایم. سالی که با همه ی خوبی ها و بدی هایش، به پایان رسید. خوبی هایش را هیچگاه فراموش نخواهیم کرد؛ به خصوص ما بازیباز ها. بدی هایش را نیز سعی می کنیم در قفسه ای از جنس بتون نگه داریم تا در مواقع لازم نتوانیم از دیوارَش رد شویم. در کنار تمامی این موارد، سال 2014 میلادی اولین سال عرضه دو پلتفرم PlayStation 4 و Xbox One بود. هر دو پلتفرم توانستند بهترین ها را ایجاد کنند و بازیبازان را به خوبی وارد نسل هشتم بازی های ویدئویی کنند. اما چیزی که بسیار اهمیت دارد، سال دوم می باشد. سالی که دیگر اکثریت سازندگان به خوبی با پلتفرم هایشان انس گرفته و دیگر جایز الخطا نیستند! در ادامه نگاهی مختصر داشتیم بر 15 عنوان مورد انتظاری که در سال 2015 میلادی منتشر خواهند شد. با گویا آی تی همراه باشید.

until-dawn15 – زندگی یا مرگ!-Until Dawn

یکی از عناوینی که برای سال 2015، انتظار فراوانی از آن می رود Until Dawn می باشد. عنوانی که می خواهد سال 2015 میلادی را وحشتناک تر از قبل کند. داستان این عنوان درباره هشت دوست می باشد که برای گرفتن سالگرد رفیقشان به محل کشته شدن آن می روند. در بدو ورود با مسائل دلهره آوری رو به رو می شوند و بعد از چندی به سرنوشت دوستشان مبتلا می شوند! به یک نکته اشاره نکردم؛ در این داستان شما فرد هشتم هستید! بله؛ هر لحظه ممکن است شما نیز مانند دوست گرامیتان به آن عالم بروید! از من می شنوید، یک جفت چشم و گوش نیز باید در این عنوان اجاره کنید!

 

Alienation14- بکش، بکش و باز هم بِکُش- Alienation

در هر نقطه از دنیا کسانی هستند که از کشتن لذت بی نهایتی می برند. یک پیشنهاد خوب برای این افراد دارم که در چند عبارت مختصر خلاصه میشه « Alienation مشکلتو از بیخ حل می کنه»!. یکی از عناوینی که جنون و عوامل دیگر ( بهتر می بینم بهش اشاره نکنم! ) را می تواند در شما افزایش بدهد Alienation نام دارد. عنوانی که در GamesCom 2014 معرفی شد و سال آینده می خواهد به طور انحصاری برای PS4 به انتشار برسد. این عنوان در ژانر شوتر می باشد. دوربین دید شما نیز از بالای سر قهرمانان است. بدون شک کشتن یک سری جانور! می تواند به بهترین شکل ممکن به روح شما جلا دهد-پایان پیشنهاد!

13Final Fantasy XV– باز هم فاینال فانتزی! – Final Fantasy XV

دیگر برایمان عادت شده که هر ساله یک نسخه جدید از فرانچز محبوب Final Fantasy را بر روی پلتفرم های مختلف تجربه کنیم و طبق این روال نفرت بر انگیز! سال آینده نیز باید منتظر عرضه نسخه دیگر از این عنوان باشیم. طبق روال هر نسخه در Final Fantasy XV نیز تغییرات عمده ای در تکنولوژی بکار رفته برای بازیسازی صورت گرفته که به واقعی گرایانه تر کردن بازی کمک شایانی می کند. به احترام سِن و سال این عنوان، آن را سیزدهیم بازی مورد انتظار سال آینده در نظر گرفتیم!

12- کوچیک، اما دنیایی بزرگ!- Kingdom Hearts 3

در یک کلام «عاشق»! بله من عاشق این سبک بازی ها هستم. نه؛ به هیچ وجه من یه پسر -10 ساله نیستم، بلکه می دانم تو نیز عاشق این سبک از بازی ها هستی. سبکی که در کمال کوچیکی، شما را با دنیایی بزرگ و سرگرم کننده رو به رو می کنم. آنچنان می تواند شما را پای کنسول هایتان بشاند که قول می دهم آخرین اثر آقای “شینجی میکامی” هم نتوانسته این چنین شما را میخکوب کند! در این عنوان شما باید به جنگ موجودات بی رحم بروید و در کنارش کار های سرگرم کننده ای انجام دهید. Kingdom Hearts 3 توسط Square Enix در دست ساخت می باشد که سال آینده به بازار جهانی عرضه خواهد شد.

11- بعد از دو دهه  – Shadow of the Beast

سال 1989 استودیوی Reflections Interactive عنوانی با نام Shadow of the Beast را به صورت انحصاری برای کنسول Amiga منتشر کرد که بعد از آن به ترتیب در سال های 1990 و 1992 نسخه دوم و سوم آن اینبار برای تمامی پلتفرم های وقت از جمله Commodore Amiga, Atari ST, Amstrad CPC, Commodore 64, ZX Spectrum, SNES, Sega Mega Drive/Genesis, Sega Master System, Atari Lynx, FM-Towns, PC-Engine TurboCD منتشر شد. حال بعد از دو دهه از عرضه نسخه اول، سونی در GamesCom 2014 با یک تریلر عجیب، از نسخه بازسازی این عنوان رونمایی کرد. حال باید دید که سونی می تواند از پس دو دهه خاطره بازیبازان بر بیاید و یا با یک شکست عظیم روبه رو خواهد شد.

10-بازگشت – Ratchet & Clank Remastered

یکی از انحصاری های سونی عنوان Ratchet & Clank می باشد که سال آینده نسخه بازسازی شده آن با عنوان Ratchet & Clank Remastered به صورت انحصاری برای PlayStation 4 منتشر می شود. همانطور که از نام این عنوان بر می آید، داستان بازی درباره دو شخصیت با نام های Ratchet ( یک شخصیت مانند یک گربه که یک روبات است ) و Clank می باشد. محیط این عنوان علمی تخیلی می باشد و برای کسانی که عاشق سلاح های جدید هستند، بسیار لذت بخش خواهد بود.

Battlefeild HardLine

9- سارق! جالبه نــه؟- Battlefield HardLine

چندی پیش بود که نسخه جدید فرانچز محبوب Battlefield با عنوان HardLine معرفی شد و چندی بعد از معرفی شدن، نسخه آزمایشی (BETA) این عنوان فعال شد. به طور حتم می پرسید که یک عنوان جنگی، چه نیازی به نسخه آزمایشی دارد؟! در همین پرسش چندین اشتباه وجود دارد، اولین اشتباه در ژانر است. شاید جالب باشد بدانید که این عنوان دیگر در سبک جنگ، جنگ تا پیروزی نیست! بلکه یک تفاوت 360 درجه ای پیدا کرده. اینبار باید شما و چندتن از دوستانتان به سراغ بانک ها بروید و در کمال خونسردی، مبالغ ناقابلی را بدزدید و به شکم مبارک خود کارت به کارت کنید. بله؛ دیگر خبری از جنگ و کشتار نیست، بلکه پای پول در میان است. نکته ی جالب دیگر درباره این عنوان، به کار بردن جدیدترین سلاح های دزدی می باشد. در کل باید منتظر ماند و دید که آیا DICE می تواند به خوبی نسخه های پیشین، به بهترین شکل ممکن پول ها را به جیب بزند یا اینکه توسط پلیس های گرانقدر دستگیر و مابقی عمر خود را در زندان تلف می کند.

8- و باز هم Just Cause | Just Cause 3

می توان گفت عنوان Just Cause 3 خوشحال کننده خبریست که طی چند ماه گذشته به گوش بازیبازان رسیده است. عنوانی که انتظارات فراوانی از آن می رود. اطلاعات زیادی از این عنوان منتشر نشده.

7- بی نهایت، بی نهایت تر از بی نهایت ها – No Man’s Sky

به شخصه علاقه بسیاری به اینگونه بازی ها دارم. سبکی که شما را وارد دنیا های بی نهایت می کند. یکی از عناوینی که می خواهد سال آینده برای PlayStation 4 به عرضه برسد No Man’s Sky می باشد. عنوانی که در آن جدا از ورود شما به یک دنیای وسیع، به فضا هم سفر می کنید. سفری که سراسر از شگفتی است. شاید جالب باشد بدانید که دنیا های هر شخص ( هر بازیباز ) با دنیای یک شخص دیگر متفاوت است. زمانی این موضوع برای شما جالب تر می شود که بدانید حدود 5 میلیارد سال طول خواهد کشید تا شما تمامی سیارات و دنیای No Man’s Sky را کشف کنید. شاید از خود سوال کنید که چطور سازنده توانسته  5 میلیارد سال را در یک بازی جا دهد. جواب این سوال بسیار آسان است؛ زیرا تمام این عنوان از معادلات ریاضی پیروی می کند. به همین دلیل هر کهشکان با کهشکان های بازیباز دیگر متفاوت است. بی صبرانه منتظر عرضه این عنوان هستم تا وارد یک دنیای بی نهایت بشوم، شما چطور؟

6- نفر بعدی؟ | Mortal Kombat X

و باز هم یک Mortal Kombat دیگر. MK را می توان یکی از پرطرفدار ترین و اولین عنوانی دانست که در سبک خود توانست غوغایی برپا کند. حال بعد چند سال از عرضه آخرین نسخه، می خواهد باری دیگر وارد بازی های ویدئویی شود و شما را به مبارزه دعوت کند. گرافیک این نسخه بسیار بهینه تر شده است. از سوی دیگر در Mortal Kombat X می توانیم کنترل چند تن از خاطره انگیز ترین شخصیت های دنیای «بِزَن بِزَن(!)» Mortal Kombat را در دست بگیرم. در کل می توان برای  Mortal Kombat X آینده روشنی تصور کرد.

batman-arkham-knight-alkazar

5- پایان دنیای آرکام | Batman: Arkham Knight

برای کسانی که با سری عناوین Batman: Arkham بزرگ شده اند بسیار سخت است که باور کنند دیگر به پایان خط رسیده اند. پایانی که توسط استودیوی می خواهد به بهترین شکل ممکن ساخته شود. در نمایش E3 2014 سونی و طی تریلر های سریالی این عنوان که چندی است در حال انتشار می باشد، می توانیم با تحولات عظیم این عنوان رو به رو شویم. دیگر Batman از آن چه که فکرش را می کنید پخته تر شده. اما همواره دشمنانی برای یک کرکتر مثبت وجود دارند. دشمنی که اینبار سر سخت تر از آن چیزیست که فکرش را می کنید. اگر یکی از طرفداران پروپا قرص کمیک استوری ها باشید می دانید آن کیست. بله درست حدس زدید «مَتَرسَــگ». شخصیتی که آن را با چهره ای متلاشی شده در نمایش E3 2014 مشاهده کردیم. اما «مترسگ» اینبار تنها نیست! بلکه همکاری دارد که بتمن به ندرت توانسته از آن بگذرد، شخصیتی که چند بار در نمایش ها و یا در تصاویر به بیرون درز پیدا کرده بازی با آن رو به رو شدیم. شخصیتی که سال (میلادی) آینده می خواهد اولین حضور خود را در دنیای Game تجربه کند. هنوز اطلاعات کاملی از این دشمن منتشر نشده اما به نظر می رسد نام آن بی ربط با عنوان این سری از بتمن نیست. اگر در تصاویر منتشر شده از سوی مجله Game Informer دقت کنید، در میابید که شباهت عمده ای بین مدل لباس شخصیت بی نام با Batman وجود دارد. یک جورایی می توان گفت آن ها دو قلو هستند. دو قلو هایی که یکی از آن ها به سمت مبارزه با ظالمان رفته و دیگری به سمت همکاری با ظالمان. در کل تمامی موارد ذکر شده در انتها به یک کلمه ختم می شود؛ «پایان»

4-اینبار هیولاها را بکشید! یا هیولاها شما را می کشند! | Evolve

یکی از استودیو هایی که بی شک تمامی بازیباز ها با آن آشنا هستند Turtle Rock می باشد. برای آن دسته از کسانی که نمی دانند به چه علت با این استودیو آشنا هستند (!)، اشاره مستقیم به عنوان Left 4 Dead (1,2) می کنم. بله، قرار است بار دیگر شما به همراه چند تن از دوستانتان راهی مبارزه شوید، اما اینبار دیگر شما با زامبی ها مبارزه نمی کنید؛ بلکه قرار است با یک هیولای چند ده متری مبارزه ای جانانه انجام دهید. یک بُعد دیگری نیز وجود دارد! شما می توانید در این عنوان هیولا شوید و با چهار بازمانده اثرات حمله شدید فضایی ها، به جنگ بپردازید. در کل می توان این عنوان را نیز جزو بهترین های 2015 قرار داد و به خصوص بر روی این پلتفرم. سازندگان اطلاعات تکمیلی از این عنوان را هنوز منتشر نکرده اند اما طبق دمو های منتشر شده، باید منتظر یک تغییر بزرگ در این ژانر باشیم.

the-order-1886-12

3-لندن در دست های شوالیه های پیر با بدنی جوان | The Order 1886

یکی از انحصاری های PlayStation 4 که انتظار فراوانی برای انتشار آن در سال 2015 می رود The Order 1886 نام دارد. عنوانی که هایپ سازی های متعددی از آن شده و انتظارات طرفداران این پلتفرم را چنان بالا برده که یک اشتباه از سازندگان موجب به وجود آمدن یک موج منفی می شود ( نمونه هایی از این اتفاقات را در تولد بیست سالگی PlayStation دیدم). اما داستان این بازی از چه قرار است. بگذارید تحلیل و تفسیر را از همان ابتدا شروع کنم. بین قرن هفتم و هشتم، یک مشکل ژنتیکی باعث شد قشری از انسان ها به حیواناتی تبدیل شوند که نام آنها را «دورگه» گذاشتند. دورگه ها در اصل موجوداتی نیمه انسان-حیوان بودند. این قشر از انسان ها توانستند بیش از ده قرن انسان ها را وادار به انجام کار های پلیدی کنند. موجی از ظلمت بر روی زمین حاکم بود. بیایید بار دیگر داستان را از اول ببرسی کنیم. بعد از شروع شدن جنگ، محفلی توسط آرتور بنام Order تشکیل شد. این گروه شوالیه ها را جمع می کرد و به مبارزه با ” دو رگه ها ” می فرستاد. شکست های پیاپی برای این محفل قدرت تیم را کم می کرد، اما آنها توانستند به یک برگ برنده دست پیدا کنند. نام آن «آب سیاه» ( Black Water ) می باشد. مایعی که باعث تسریع در خوب شدن جراحات و به پشتوانه آن، باعث افزایش طول عمر می شود. Order با شکست های پیاپی منحل شد، اما حال به انقلاب صنعتی رسیده ایم. انقلابی که باعث شده انسان ها به تجهیزات مفید تر و پیش رفته تری دست بیابند. این امر باعث شد تا Order باری دیگر زنده شود و به مبارزه با دو رگه ها بپردازد. داستان بازی قرار است شما را با سال هایی رو به رو کند که در تاریخ به هیچ وجه به آن ها اشاره نشده. باید منتظر ماند و دید که استودیوی Ready At Dawn چگونه می تواند از پس انتظارات بر آید.

2-بازگشت قهرمان داستان ما | Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

دیگر فردی را نمی توان پیدا کرد که با عنوان Metal Gear آشنا نباشد. عنوانی که انتشار آن به اواسط به روی کار آمد دستگاه ای گیمینگ – 35 سال پیش – بر می گردد. اما حال «کوجیما» و تیم قدرتمندش می خواهند با یک ساخته زیبا، تحولی در این فرانچز انجام دهد. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain را می توان به یک «انتقام بزرگ» تشبیه کرد. انتقامی که حال قرار است توسط بزرگ ترین شخصیت های بازی های ویدئویی ( اسنیک ) صورت بگیرد. همه چیز مانند تمام داستان های انتقامی، با یک توطئه بزرگ شروع می شود. می توانم بگویم ویژگی ( بعد از گرافیک ) که باعث قوی بودن این بازی در تمام نسخه های خود می شود، داستان پیچیده و خوش ساخت آن می باشد. Metal Gear Solid V: the Phantom Pain در کنار یک گرافیک بی نظیر، از داستان نیز بهره می برد. داستان این عنوان از جایی شروع می شود که از سوی آژانس انرژی اتمی بازرسی برای تایید عدم وجود سلاح اتمی، فرستاده می شود. در کنار آن نیز به اسنیک خبر می رسد که «پاز» در زندانی در منطقه کوبا اسیر شده است. وی برای نجات پاز از دست Skull Face راهی کوبا می شود. بعد از آنکه وی می تواند پاز را از کمپ امگا نجات دهد، با یک توطئه بزرگ رو به رو می شود. توطئه که باعث می شود دو دوست، به دو دشمن تبدیل شوند. از همینجاست که داستان این نسخه در Ground Zeros به پایان و به پشتوانه آن The Phantom Pain شروع می شود.

uncharted-4-a-thiefs-end

1-آخرین سرقت | Uncharted 4: A Thiefs End

باور یک مسئله بسیار سخت است. باور اتمام بازی که توانسته در هر قسمت خود بهترین ها را برای جامع بازیباز ها رقم بزند. بله؛ Uncharted دیگر به آخرین قسمت خود رسیده است. وقتی به پایان رسیدن Uncharted فکر می کنم، ذهنم مستقیم به یکی از ناراحت کننده ترین پایان ها منحرف می شود. اتمام Uncharted برای من همانند پایان یک سریال شاخص مانند Breaking Bad می ماند. سریال هایی که چندین سال شما را میخکوب خود می کنند، اما زمانی که به پایان می رسند، هیچگونه نمی توانید خود را متقاعد کنید که چندین سال از عمرتان، به کلمه «کات» وابسته بوده است. چنین چیزی در Uncharted 4: A Thiefs End نیز در حال به وقوع پیوستن است. دیگر «ناتان دریک» به فکر مسائل بیهوده نیست، او خود را در جزیره ای تبعید کرده است که مستقیماً به یک گنج بزرگ وصل است. برخلاف نسخه پیشین ( Uncharted 3 )، اینبار شما در یک جزیره خوش آب و هوا قرار دارید. اما طبق یک قانون نا نوشته، پشت هر خوبی یک بدی نیز وجود دارد. بله؛ در این نسخه شما دقیقاً در دل دشمن هستید. اطلاعات تکمیلی از این نسخه منتشر نشده، اما طبق گیم پلی های پخش شده می توانیم دریابیم که «ناتی داگ» می خواهد آخرین اثر خود را به بهترین شکل ممکن به پایان برساند. ناتی داگی که پیش از این نشان داد که سال ها جلوتر از عرصه بازی های ویدئویی قرار دارد و همواره توانسته با عرضه عناوین بیاد ماندنی مانند The Last of US تغییری در عرصه بای های ویدئویی صورت بدهد؛ اینبار به دنبال یه افتخار بزرگ تر است. در کل، به نظر بنده تا به این لحظه مورد انتظارترین بازی سال 2015 برای پلتفرم PlayStation 4، همین Uncharted 4: A Thiefs End می باشد. نظر شما چیست؟

امیدوارم از قسمت دوم پرونده « PlayStation 4 یا Xbox One » راضی باشید. در قسمت بعدی به عناوین مورد انتظار پلتفرم Xbox One در سال 2015 (میلادی) می پردازیم.

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. با سلام دو سوال داشتم
    ۱٫ps4 یا x box one
    ۲٫ایا ps4 بعد از بازی کردن طولانی میسوزه….x1 چطور؟
    لطفا جوابم رو بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *