اخرین جزئیات از مرورگر جدید مایکروسافت

اخرین جزئیات از مرورگر جدید مایکروسافت
  • 1393/10/20
  • نادر عظیمی
  • 4
مایکروسافت قرار است مرورگر تازه همراه با ویندوز ۱۰ ارائه دهد که احتمال میرود مجهز شده به صوتی کورتانا،و پشتیبانی نگارش دیجیتال و فناوری زبانه های گروه و … باشد .
اسپارتان از متور تازه ای به نام Trident  بهره میبرد و متور جاوا اسکریپت ان به نام Chakra  کاملا بروز اوری شده است. این شرکت اسرار دار که اسپارتان تفاوتی اساسی با مرورگر IE دارد . از دیگر ویژگی های اسپارتان میتوان به حجم کم و سبک ان اشاره نمود که مایکروسافت امید دارد با این ویژگی ها بتواند با مرورگر های گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس  وارد رقابت شود.

با توجه به این که به اسپارتان دستیار صوتی کورتانا اضافه شده است دریافت فرامین صوتی توسط این مرورگر ممکن میشود.این مرورگر در نسخه رومیزی ویندوز ۱۰ و نسخه همراه این ویندوز موسوم به ویندوز فون در دسترس خواهد بود.

قابلیت پشتیبانی از نگارش دیجیتال یا digital inking مرورگر مذکور به کاربران ویندوز ۱۰ امکان می دهد تا با استفاده از ابزار قلم، بر روی یک صفحه وب مطالبی را یادداشت کنند و این مجموعه مطالب را برای دوست یا همکارشان ارسال کنند. این صفحات وب را می توان در سرویس کلود وان درایو هم ذخیره سازی کرد . بی شک تغیرات این مرورگر  میتواند خاطره بد و سابقه خراب مایکروسافت در ساخت مرورگر اینترنتی را پاک کند . نظر شما چیست؟

منبع : cnet

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 4 دیدگاه
  1. سلام
    ظاهرا که مایکروسافت داره واسه IE یه کارایی میکنه! البته باید دید اسپارتان چی ازآب در میاد..

    نظرم روی ویندوز 10 هم مثبته؛ اونم ظاهرا داره خیلی بهتر میشه نسبت به ویندوزای قبلیش

    دستتون درد نکنه بخاطر مطلب خوبتون

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *