چگونه در ویندوز ۸/۱ رمزعبور وای فای خود را بیابیم؟

چگونه در ویندوز ۸/۱ رمزعبور وای فای خود را بیابیم؟
  • 1393/10/28
  • مجتبی
  • 0

امروزه استفاده از شبکه های وای فای برای اتصال به اینترنت در سراسر دنیا به شکل فراگیری توسط کاربران صورت می پذیرد. در سیستم عامل ویندوز با قابلیت به خاطر سپاری رمزعبور شبکه های وای فای که به آنها متصل شده اید، نیازی نیست تا هر بار رمزعبور را وارد کنید. اما اگر این ویژگی را فعال نکنید یا شخص دیگری بخواهد از شبکه وای فای شما استفاده کند چه؟ در این صورت درست است که رایانه شما به دلیی اینکه قبلا به شبکه متصل شده رمزعبور را به صورت پیشفرض وارد می کند ولی اگر این رمزعبور را فراموش کنید به غیر از خودتان دیگر کسی نمی تواند از شبکه وای فای شما استفاده کند و این یک مشکل است.

خوشبختانه یک راه حل آسان برای دستیابی به رمزعبور شبکه های وای فای که قبلا به آنها متصل شده اید وجود دارد. ما می خواهیم در این مطلب نحوه مشاهده رمزعبور شبکه های وای فای در ویندوز ۸/۱ را به شما آموزش دهیم.

در ادامه مطلب با گویا آی تی همراه باشید.

مرحله اول:

اطمینان حاصل کنید که به شبکه وای فای مورد نظر متصل شده اید. برای این منظور در مرورگر کروم به بخش Settings رفته و بر روی آیکون شبکه کلیک کنید. حال شبکه مورد نظرتان را یافته و به آن متصل شوید. اگر قبلا به شبکه مورد نظر متصل شده باشید، به صورت خودکار در این مرحله باز هم به آن متصل خواهید شد.

مرحله دوم:

در دسکتاپ ویندوز به بخش Settings رفته و سپس Control Panel را کلیک کنید.

مرحله سوم:

در زیر قسمت Network and Internet بر روی View network status and tasks کلیک نمایید.

مرحله چهارم:

در این مرحله باید نام شبکه ی وای فای که در حال حاضر به آن متصل هستید وجود داشته باشد. بر روی آن کلیک کنید تا پنجره Wi-Fi Status باز شود. حالا بر روی Wireless Properties کلیک کنید.

مرحله پنجم:

در پنجره ی جدید که باز می گردد بر روی سربرگ Security کلیک کنید و در این قسمت همانطور که مشاهده خواهید نمود، رمزعبور وای فای به صورت دایره های توپر مشکی رنگی مشخص است. برای مشاهده رمزعبور تیک چک باکس Show characters را فعال کنید. تبریک می گوییم! این رمزعبور وای فای شماست و حالا می توانید آن را به کسانی که می خواهید به شبکه شما متصل شوند بدهید.

بهتر است که رمزعبور شبکه وای فای خود را در جایی یادداشت کنید. در غیر اینصورت اگر آن را فراموش کنید محبورید مراحل بالا را مجددا تکرار کنید!

Untitled-22

[منبع: CNET]

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *