متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

نحوه نگارش محتوای تخصصی در وب – قسمت دوم

12345 (بدون نظر)
Loading...
80

در بخش اول آموزش نحوه نگارش محتوای تخصصی در فضای مجازی به ۳ مورد اشاره کردیم و امروز ۳ مورد بعدی را به شما خواهیم گفت .با تمرین بر روی این موارد به تدریج متوجه پیشرفت خود در نگارش محتوای سایت خواهید شد:

 • تنظیم متن کنش گرا

از امکانات فضای وب نهایت استفاده را ببرید متن را به صورت کنش گرا تنظیم کنید ازمنظر نظرمخاطبان بنویسید، در متن از مخاطبان بخواهید شما را از نظر شان مطلع کنند و در صورتی که در نگارش کامنت ها شما را مخاطب قرار داده و سوال کردند حتما پاسخ آنها را بدهید.

متن های کاربردی و پربازدید در طی زمان نیاز به نگارش نکات جدید و به روز رسانی هستند حتما این نکته را فراموش نکنید و به مرور زمان مطالب خودتان را بازنویسی و به روز رسانی کنید.

 • لینک ها را دریابید

در نگارش متن های تخصصی به هایپرلینک ها توجه کنید ، حتما اصطلاحات علمی ، واژه های بیگانه و عباراتی که نیاز به توضیح بیشتری دارند را به کمک هایپرلینک برای مخاطب توضیح دهید و تفسیر کنید.

مفهوم اساسی وب ایجاد ارتباطات گسترده در محیط مجازی است. این موضوع درباره نحوه مدیریت محتوا در وب بسیار حیاتی است. محتوا در وب باید بر اساس طبقه بندی های مشخص و برقراری لینک به مفاهیم کلمه های موجود در وب همراه باشد. هرگز نباید سایت یا صفحه ای از سایت را به بن بستی برای خوانندگان تبدیل کرد. با ایجاد لینک های توضیحی و تشریحی می توانید مسیر حرکت خوانندگان را در سایت بر اساس اطلاعات مورد نیاز آنها مدیریت کنید.

Hyperlink

 • ربات ها را فراموش نکنید

اگرچه تمام محتوای ارایه شده در وب برای مخاطب و خوانندگان تهیه می شود اما ضمن اینکه مطالب را برای انسان ها می نویسید باید طوری بنویسید که ربات های موتورهای جستجو بتوانند مطالب شما را به سرعت ایندکس کرده و درموتورهای جستجو رتبه مقاله و سایت شما را ارتقا دهند.

در این راستا در متن باید از واژه های کلیدی سایت استفاده کنید البته نه به شکلی که مخاطب را دلزده و از خواندن ادامه مطلب بازدارد.

بلکه سعی کنید با کمک واژه های مترادف و به کار بردن صحیح واژه ها متن را برای مخاطب بنویسید و برای ربات ها قابل بازیابی نمایید.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
3 دیدگاه
 1. رضا می‌گوید

  با تشکر مقاله بسیار کاربردی بود

 2. محمود می‌گوید

  سلام مطالب خیلی خوبی دارین من واقعا استفاده میکنم ممنون از تلاشتون موفق باشید

 3. شهرام می‌گوید

  خیلی مختصر و مفید بود ممنون از زحمتتون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در بخش اول آموزش نحوه نگارش محتوای تخصصی در فضای مجازی به ۳ مورد اشاره کردیم و امروز ۳ مورد بعدی را به شما خواهیم […]