آشنایی با بازی کندی کراش(استرتژی‌ها)

آشنایی با بازی کندی کراش(استرتژی‌ها)
  • 1393/11/11
  • سید عبدالوهاب‎ تقوی
  • 41

کندی کراش در هر جا دیده می­‌شود، این بازیی است که به شدت فراگیر شده است. برخی آن را برای اتلاف زمان بازی می­‌کنند و برای برخی دیگر این چالشی است برای رقابت با دوستان خود.

52CandyCrush

در قسمت نخست با بازی کندی کراش آشنا شدیم . در اینجا می­‌خواهیم با استراتژی­‌هایی برای بهتر بازی کردن با این گیم آشنا شویم. ابتدا مقداری درباره بازی صحبت می­‌کنیم.

موقع شروع هر بازی شما صفحه‌ای در جلو خود می­‌بینید که پوشیده از آب نبات است متوجه می­‌شوید که چگونه آب نبات‌ها در مکان­‌های مشخصی چیده­ شده­‌اند و زمینه ناحیه اشغال شده خاکستری است. شما تنها می‌توانید آب نبات‌های آن نواحی را حرکت دهید ( یعنی شما نمی توانید آب نبات‌ها را از روی حفره هایی که ممکن است در بازی موجود باشد حرکت دهید).

شما همچنین پاداش­‌هایتان و امتیاز هدف در هر مرحله از بازی را در بالا مشاهده خواهید کرد. زیر یا در کنار برد بازی شما تعداد حرکات را با یک شماره می­‌بینید. این شماره ، تعداد حرکت‌هایی است که شما اجازه دارید قبل از اتمام آن مرحله انجام دهید. هر مرحله هنگام رسیدن شما به یک امتیاز خاص به پایان نمی­‌رسد بلکه هنگامی به انتها می­‌رسد که شما تعداد حرکات تعیین شده را انجام داده باشید یا به هدف آن مرحله برسید.

شما همچنین یک میله پیشرفت امتیاز خواهید دید. هر زمان آب نبات‌ها را ناپدید کنید ،امتیاز خواهید گرفت. اگر امتیازات کافی را در هر مرحله به دست نیاورید ، یک “جان” از دست می دهید. از دست دادن 5 “جان” مجبورتان می کند یا منتظر بمانید تا “جان” شما برگردد یا تنظیمات را تغییر دهید.

برای انجام بازی باید هر سه تا آب نبات یا تعدادی بیشتری را با هم در یک ردیف افقی یا عمودی قرار بدهیم تا ناپدید شوند آنگاه آب نبات‌های بالای آنها به پایین می­‌آیند. اگر آب نبات­‌های بیشتر از سه تا را با هم در یک ردیف قرار دهیم به ترکیب جدیدی از آب نبات‌ها می­‌رسیم.

اگر 4 تا از آب نبات­‌های مشابه را باهم در یک ردیف قرار دهید ، آب نباتی ویژه درست می شود که اگر در یک ردیف با سه یا تعدادی بیشتر از آب نبات­‌های سازنده اش قرار بگیرد ردیف کاملی از آب نبات‌ها را از بین می‌برد.

اگر 5 تا از آب نبات‌های مشابه یا تعداد بیشتری از آنها به شکل T یا L قرار بگیرند شما یک آب نبات بسته بندی شده خواهید داشت که با ترکیب با آب نبات‌های مولد آن باعث می­شود مربعی از آب نبات­‌های اطراف را منفجر کند و سپس یک بلوک سه در سه از آب نبات‌های اطراف آنها منفجر خواهد شد.

اگر شما 5 تا از آب نبات­های مشابه را درون یک ردیف منفرد قرار دهید یک بمب رنگی خواهید داشت که اگر آن را با آب نباتی دیگر جابجا کنید تمام آب نبات‌های به رنگ همان ردیف را منفجر خواهد کرد. انتخاب رنگ آب نبات‌هایی که می خواهیم با هم منفجر شوند انتخابی است.

56CandyCrush

شما می توانید دو تا آب نبات ویژه را با هم در یک ردیف جابجا کنید که آثار متفاوتی بر جا می گذارد. ترکیب برخی از این آب نبات‌ها باعث نابودی تعداد زیادی آب نبات می شود.

شما می توانید چند تا کمک ( booster ) در شروع هر بازی به دست آورید. می توانید با استفاده از پول واقعی booster های بیشتری به دست آورید. هنگامی که نمی‌توانید ادامه دهید یا کلافه می­‌شوید ، این می‌تواند به شما کمک کند یک مرحله را ببرید. مراقب باشید که چگونه از آنها استفاده می‌کنید ، چون ممکن است شما ندانید کی به یکی از آنها احتیاج خواهید داشت.

53CandyCrush

booster هایی وجود دارند که به تعداد حرکات مجاز شما برای اتمام هر مرحله یا به تعداد آب نبات‌های چکشی ( که می­‌توانید با آنها هر آب نبات دلخواه را حذف کنید) ، یا آب نبات‌هایی که می توانند آرایش برد بازی را عوض کنند اضافه می­‌کنند. هتگامی که آنها را به دست می‌­آورید آنها باید توضیح داده شوند اگر چه تقریبا تمام آنها را باید بخرید.

هر سطح بازی مجموعه ای از اهداف را خواهد داشت. که می­ تواند رسیدن به مقدار امتیاز خاصی باشد ، یا اهداف دیگری چون فرستادن برخی آیتم ها به پایین و خارج برد را شامل شود.

ممکن است برد مربوط به هر مرحله از بازی و اهداف آنها متفاوت باشد. بازی به 15 سطح که دارای بخش های مختلف می­باشد تقسیم شده است. برای رفتن به برخی سطوح باید بلیط ( ticket ) داشته باشید. این بلیط­‌ها را یا باید از دوستانتان که کندی کراش بازی می­کنند دریافت کنید یا باید آنها را بخرید.

استراتژی­‌هایی برای بهتر بازی کردن

اگر برخی موزاییک­ها مانند بمب­‌ها یا شکلات­‌ها درون بازی باشد آنها را ابتدا حذف کنید. زیرا مانع پیشرفت شما در بازی می­‌شوند یا باعث می­‌شوند ببازید. شکلات­‌ها می‌توانند تکثیر شوند و باعث اختلال در بازی ­شوند. درون بمب‌­ها شماره‌­هایی به کوچکی 3 تا شماره­‌هایی به بزرگی 50 وجود دارد. مادامی که بمب­‌ها حذف نشوند ، با هر حرکت در بازی یکی از این شماره­‌ها کم می­‌شود تا به صفر برسند. در این صورت بمب منفجر می­‌شود و می­‌بازید.

در خیلی از مراحل بازی ، برد بازی مستطیل کامل نیست یا دارای برخی شکاف‌­هایی درون خود است که باید برای آنها چاره‌­ای اندیشید. زیرا این شکاف­‌ها ، ایجاد مجموعه­‌های چندتایی که با هم ناپدید می ­شوند را مشکل می‌­سازند.

به مجرد آن که با بازی به خوبی آشنا شوید قادر خواهید بود بگویید کی یک برد بازی برای کامل شدن مشکل است. شما می‌توانید با استفاده از booster ها از بازی خارج شوید یا اگر هیچ حرکتی انجام نداده­‌اید از بازی خارج شوید.

بهترین استراتژی برای بازی آن است که از دوستانتان بخواهید آنها نیز کندی کراش بازی کنند. این بازی یک بازی اجتماعی است و دوستان می­توانند به شما booster بدهند ، بلیط برای رفتن به مراحل بالاتر بدهند یا مزایای دیگری خواهد داشت.

54CandyCrush

معمولا اگر برای مدتی در بازی وقفه ایجاد کنید و حرکتی انجام ندهید خود بازی به شما حرکتی را پیشنهاد می­‌دهد. این حرکت­‌های پیشنهادی معمولا تصادفی اتخاب شده‌­اند و بهترین کار نادیده گرفتن آنهاست. ولی اگر تنها می­‌خواهید امتیاز بگیرید یا زمان شما رو به کاهش است از این حرکت­‌ها استفاده کنید.

در برخی مراحل بازی اگر از پایین برد شروع کنید بهتر است زیرا آب نبات­‌های بالایی پایین می­‌افتند و این شاید پتانسیل آن را داشته باشد که آبشاری از مجموعه­‌های چند تایی ایجاد و نابود شوند بدون آن که از تعداد حرکات مجاز شما کم شود.

برخی آب نبات­‌های ویژه که آخرین جابجایی حرکت برای ایجاد آنها افقی است افقی منفجر می­‌شوند و یک ردیف را از بین می‌­برند یا اگر عمودی ایجاد شوند یک ستون عمودی را می­‌توانند از بین ببرند.

تهدیدات بازی را درجه­‌بندی کنید. ممکن است این راه ­حل خوبی باشد که ابتدا بمب­‌های با شماره کمتر سپس بمب­‌های با شماره بالاتر و در آخر بلوک­‌ها را از بین ببرید.

هنگامی که شما در مراحلی از بازی باید ساختارهایی ژله­‌ای را حذف کنید بهتر است نگران لبه­‌های آنها باشید به ویژه گوشه­‌ها و پایین­‌های آنها. زیرا ترکیبات اندکی وجود دارند که آنها را حدف کنند و از این رو به سختی حذف می­شوند. اگر نتوانید آن را حذف کنید به دنبال حرکتی راحت­‌تر باشید.

یک برنامه داشته باشید. هر بار که یک سطح جدید از بازی را شروع می­‌کنید به سخت­‌ترین المان آن نگاه کنید و فکر کنید که چگونه می‌­توانید آن چالش را حل کنید تا از “جان” های شما کم نشود. شما ممکن است حتی یک آب نبات ویژه داشته باشید و آن را نبینید ؛ پس بهتر است گاهی اوقات در بازی خود وقفه­‌ای بیاندازید و پس از تفکر حرکت کنید.

هر بار که با شکلات مواجه شدید آنها را از بین ببرید تا بعدی درست نشود. با این روش می‌­توانید تمام برد را از آن پاک کنید. شکلات اگر بتواند از ایجاد آب نبات­‌های ویژه جلوگیری می­‌کند.

هر جا که بتوانید از شکلات­‌هایی که عدد +5 روی آنها نوشته شده است برای ایجاد مجموعه­‌های سه یا چندتایی استفاده کنید. در مراحلی که شما باید در زمان معینی کاری انجام دهید ؛ این کار به زمان شما 5 ثانیه اضافه می­کند.

اگر شما “جان” های‌تان را از دست داده‌­اید و از فیس­بوک استفاده نمی‌کنید و نمی­‌خواهید منتظر زمان بمانید تا “جان” های شما برگردند اینجا حقه­‌ای دیگر وجود دارد که می‌­توانید انجام دهید می‌­توانید ساعت دستگاه خود را 2 ساعت جلو بکشید و 4 “جان” جدید دریافت کنید. می­‌توانید بعدا زمان را برگردانید و موقع خواب دستگاه خود را برنامه ریزی کنید که “جان” ­های از دست داده شده را دوباره بگیرد. مراقب باشید اگر می‌­خواهید نصف شب بازی کنید و زمان ساعت شما 12 ساعتی است زمان را از PM به AM برگردانید.

برای فریب دادن زمان ، شما می توانید یک کار دیگر انجام دهید. از مسیر تنظیم زمان و تاریخ دستگاه خود ، تنظیمات تاریخ را از تنطیم خودکار خارج کنید و به تاریخ یک روز اضافه کنید. سپس به بازی بروید و ببینید که 5 “جان” به شما داده شده است قبل از ادامه بازی به تنظیمات تاریخ برگردید و این بار زمان و تاریخ را بر زمان خودکار تنطیم کنید. از این طریق نمی­‌خواهد نگران جبران زمان باشید.

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 41 دیدگاه
  1. دوستان پیگی بانک من مشکل داره پر شده نمیدونم چجوری استفادش کنم میشه کمکم کنید من این بازیو تو کامپیوتر بازی میکنم

  2. سلام من مرحله ۱۰۳۷هستم و پیگی بانکم پره.میشه راهنماییم کنید چطوری میتونم شمش های داخل پیگی بانکو استفاده کنم

  3. دوستان میشه بگید اون ساعت میاد ک عقربه داره اونو چجوری از بین ببرم؟؟؟؟من مرحله ۱۴۳۱ هستم

  4. سلام من مرحله ۱۵۳ هستم. اون دوتا گوی رنگی ک‌نشون میده یعنی‌من باید چیکار کنم‌تااین‌مرحله رد شه.‌لطفا راهنمایی کنین

  5. سلام من مرحله۹۵۰هستم هروقت بازیم قفل میشه گوشیمو خاموش و روشن میکنم ۳ساعت بهم وقت بازی میده دیگه هم قفل نمیشه امتحان کنید با حاله

  6. سلام مرحله ۱۳۶ یکی حالت پنج رنگی دوبار یکی ی حابت دیگه رو میشه یکی از یه حالت که میخواد نمیدونم چیع چطور میشه بگین چطور میشع؟

  7. سلام من نمیتونم وارد کندی شاپ بشم شمش هام برای خرید کاملِ.. چی کار باید کنم؟ کسی میدونه؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *