متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

چرا بشقاب مردان زودتر از زنان خالی میشود؟

12345 (بدون نظر)
Loading...
50

بر اساس تجربه یا به طور غریزی دیده شده است که بشقاب آقایان زودتر از خانم ها خالی می شود و یا به نحوی مردان در این کار سریعتراند.

خانلرزاده می گوید: انسانها به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند، دسته ی اول کسانی هستند که به سرعت غذا می خورند و وحشت زده می شوند و اما دسته ی دوم کسانی هستند که از افرادی که آرام غذا می خورند به شدت خسته می شوند.

به گزارش آی تی گویا، احتمال زیادی وجود دارد که مردان در دسته ی دوم باشند و پژوهشگران کره ی جنوبی به این امر بار علمی می دهند و می گویند به همین دلیل بشقاب مردان سریعتر از زنان خالی میشود.

سوجین پارک و وین_سون شین می گوید: در کره ی جنوبی به آرواره های ۴۸ دانشجوی زن ومرد الکترود هایی وصل کردند و به هرکدام ۱۵۰ گرم برنج پخته شده دادند تا بخورند.

پژوهشگران با کمک الکترود ها توانستند فعالیت ماهیچه ها، میزان بازشدن دهان، میزان جویدن هر لقمه در دقیقه و مجموع کل لقمه ها در هر وعده ی غذایی ثبت کنند.

پژوهشگران بعد از ثبت داده ها متوجه شدند، مقدار غذای جویده شده در هر جنسیتی متفاوت و اندازه ی لقمه وجویدن آن به طور کلی در مردان سریعتر از زنان می باشد.

نکته ی مهمتر که این دو گروه را از هم جدا می کند، این است که زنان بیشتر لقمه هایشان را می جوند، درنتیجه با وجود اینکه شیوه ی جویدن دو گروه به یک شکل بود اما جویدن در زنان بیشتر طول کشید.

اما پارک وشین می گوید: قبل از نتیجه گیری بهتر است پژوهش های بیشتری در مورد عادت غذایی زنان و مردان انجام شود.

قبلا در ژاپن پژوهشی انجام شد که نشان داد تفاوت چندانی در چگونگی جویدن آدامس  زنان و مردان وجود ندارد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بر اساس تجربه یا به طور غریزی دیده شده است که بشقاب آقایان زودتر از خانم ها خالی می شود و یا به نحوی مردان […]