متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

باکتری ها برای یکدیگر مواد غذایی ارسال و دریافت می کنند.

12345 (بدون نظر)
Loading...
58

به گزارش گویا آی تی، زیست شناسان متوجه ی تعدادی از باکتری ها به نام E.coli شدند که موقع گرسنگی از باکتری های دیگر تقاضای غذا می کنند و باکتری های مجاور از طریق ریز لوله برایشان غذا می فرستند!

این اکتشاف جدید را موقعی زیست شناسان متوجه شدند که به تبادل غذایی جالب باکتری ها پی برده بودند و چیزی که تصور می شود این است که وقتی باکتری B گرسنه می شود، باکتری A غذا را در محیط آبی خود ریخته و باکتری B از آن استفاده می کند، اما در این میان سارقی وجود دارد به اسم باکتری C  که مواد غذایی مورد نیاز باکتری B را می دزدد، اما در استراتژی باکتری E.coli چنین سرقتی وجود ندارد.

زیست شناسان آلمانی دریافتند که عملکرد سیستم باکتری E.coli  به این صورت است که انتقال مواد غذایی را از طریق ریز لوله انجام می دهد و باکتری ها این کار را برای زنده ماندن انجام می دهند. دانشمندان زیست شناسی از اینکه باکتری ها بتوانند برای یکدیگر غذا ارسال و دریافت کنند و باکتری دیگر هم به این امر واکنش نشان دهد، متحیرند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به گزارش گویا آی تی، زیست شناسان متوجه ی تعدادی از باکتری ها به نام E.coli شدند که موقع گرسنگی از باکتری های دیگر تقاضای غذا […]