لباسی که با حرکات بدن برق تولید می کند

لباسی که با حرکات بدن برق تولید می کند
  • 1393/12/14
  • فرشته سعیدی
  • 0

به گزارش گویا آی تی، محققان برای تولید لباسی تلاش می کنند که می تواند با کمک حرکات بدن از خود برق تولید کند. این لباس می تواند از کوچکترین حرکات بدن مثل جریان خون، قدم برداشتن و ضربان قلب به طرز شگفت آوری انرژی دریافت و ذخیره کند و این بخاطر تلاش محققان کره ی جنوبی در عرصه ی فناوری های نوظهور است.

یکی از ویژگی های فیزوالکتریک، طراحی و تولید ژنراتورهایی در ابعاد نانویی است که انرژی جنبشی را به الکتریسیته تبدیل می کند و محققان از این نوآوری در تولید نسل جدید لباس ها استفاده می کنند. این لباس از الیافی تشکیل شده است که به چنین ریزژنراتورهایی مجهز می باشد، به صورتی که بعد از پوشیده شدن توسط فردی، برق تولید می کند که به این وسیله می تواند تمام حسگر ها و تجهیزات الکترونیکی نصب شده در دستگاه همراه بدن را شارژ کند.

ژنراتور های مورد نظر با اتکا به فعالیت های کم و زیاد بدن عمل می کند و به همان میزان برق تولید می کند. محققان برای بهبود عملکرد لباس هوشمند به تولید نانوژنراتورهای قابل پوشیدن، قدرتمند و کاملا قابل انعطاف می پردازند. این ابتکار عمل توسط محققان کره ی جنوبی ارائه گردید که توانستند از بافت آغشته به نانو ذرات نقره استفاده کنند تا بتوانند به افزایش بازده کاری نانوژنراتورها تا حدود زیادی کمک کنند و تلاش می کنند با کمک نمایشگر LED و LCD  و تامین برق مورد نظر آنها، لباس های هوشمند را هوشمند تر کنند.

[منبع:mehrnews]

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *