۹ پروژه چوبی زیبا برای دفتر کار خانگی شما

۹ پروژه چوبی زیبا برای دفتر کار خانگی شما
  • 1393/12/28
  • مهرداد فراهانی
  • 2

طراحی یک دفتر کار عالی، می تواند خستگی ناشی از کار را کاهش دهد. شما به طور کامل می تواند دفتر کار خود را تنها با چند تخته چوب و میخ و چسب بسازید. آنطور ها هم که شما فکر می کنید کار کردن با چوبی چندان سخت نیست به علاوه شما می توانید رضایت عمیقی از چیزی که با دست خود ساخته اید به دست آورید.
اگر شما یک مبتدی هستید و یا یک کهنه کار نجاری، در هر صورت ما ایده های خوبی برای شما و دفتر کارتان داریم.

میز کوتاه برای لپ تاپ

آیا تا به حال بیش از حد به کار با لپتاپ پرداخته اید؟ این یک تجربه دلپذیر نیست که کامپیوتر شما به طور مداوم گرم باشد و شما حتی نمی توانید کف دست خود را بر روی آن قرار دهید.
دلیل اصلی اینکه چرا لپ تاپ بیش از حد گرم می شود تجمع گرد و غبار در داخل آن است. هر چند تجمع گرد و غبار یک موضوع مورد انتظار برای هر دستگاهی که نیاز به گردش هوا دارد می باشد، اما اگر شما آن را روی  فرش یا کف اتاق فرار دهید گرد و غبار می تواند سریعتر از حد نرمال در آن جمع شود. بهترین راه برای به حداقل رساندن این موضوع چیست؟ بالا بردن لپ تاپ و نگه داشتن آن روی یک میز. یک میز لپ تاپ سبک و قابل حمل راه حل ایده آل برای محافظت از لپ تاپ شما است. انجام این کار ارزشش را دارد.

diy-office-woodworking-laptop-desk

استفاده از میز دو طبقه

خوشبختانه، شما می توانید با هزینه ناچیزی یک میز دو طبقه بسازید. کاربرد این میز ها برای کسانی که مدت طولانی در یکجا می نشینند بسیار زیاد می باشد. ممکن است این ایده کمی احمقانه به نظر برسد اما در واقع به خوبی عمل میکند. شما می توانید چیز هایی که فعلا درحال کار با آنها نیستید را در قسمت بالا و چیز هایی که درحال کار با آنها هستید را در قسمت پایین قرار دهید. برای ساخت این میز ابتدا باید یک میز بلند بسازید سپس یک میز کوتاه تر درست کنید و در آخر هم میز کوچکتر را روی میز بزرگتر نصب کنید.
هنگامی که این میز را ساختید، از چیدن راحت لوازم در میز و گردش کار جدید خود و همچنین راحتی کار لذت خواهید برد.

diy-office-woodworking-ikea-standing-desk

قفسه های ماژولار بر روی هم

بدون داشتن قفسه داشتن یک دفتر خانگی کامل نمی شود. قفسه ها یک راهکار خوب برای داشتن فضای مورد نیاز برای وسایل است. اما آنها میتوانند با یک ایده جالب زیباتر و کارآمدتر شوند.

این نوع خاص از قفسه با ظرافت ساخته می شود و در عین سادگی، کاربردی، مدرن، زیبا و دل ربا است. داشتن یک طراحی ماژولار میتواند زمانی که شما وسایلتان رو به افزایش است بسیار کمک کند و شما با اظافه شدن وسایلتان میتوانید قفسه ها را افزایش دهید.
با داشتن کمی پول نقد، کمی دانش فنی، و چند ساعت وقت، شما می توانید این قفسه انباشته ماژولار را که اساسا از جعبه های چوبی تشکیل شده بسازید. همچنین می توانید برای تنوع و زیبایی بیشتر هرکدام را با یک رنگ بسازید.

diy-office-woodworking-modular-stacking-shelves

 میز ارگونومیک کامپیوتر

این روزها، شما می توانید یک میز کامپیوتر جدید را با کمتر از یک صد دلار انتخاب کنید و در واقع گر شما از آن خوب مراقبت کنید چند سال برای شما کار خواهد کرد. اما اگر شما زمان زیادی دارید میتوانید این پول را در جیب خود ذخیره کنید و علاوه بر آن یک میز سفارشی و ارگونومیک برای خود بسازید.
با این حال، اگر شما می خواهید یک احساس فوق العاده از رضایت از خود را تجربه کنید و یا می خواهید به سادگی خود را به چالش بکشید بهتر است یک پروژه بزرگ برای ساخت یک میز کامپیوتر ارگونومیک شروع کنید.

این میز را میتوان با استفاده از چوب با کیفیت بالا مخصوص میز و یک سری از لوله های فلزی و پیچ بسازید. طراحی این میز در درجه اول باید ارگونومی و راحتی در نظر گرفته شود، اما همچنین باید دارای یک قفسه زیرین برای فضای اضافی باشد.

diy-office-woodworking-ergonomic-computer-desk

طبقه بندی تا سقف برای قفسه کتاب

داشتن یک قفصه بلند کتاب بسیار مفید می باشد زیرا علاوه بر زیبایی فضای زیادی برای کتاب ایجاد می کند. طراحی ظاهری این پروژه بدیهی است که به سلیقه شخصی شما بستگی دارد. اما یادتان نرود که نباید همه قفصه ها اندازه هم باشند. ارتفاع ۱ یا ۲ طبقه را برای کتاب های قطع رحلی بلندتر در نظر بگیرید.
با وجود ظاهر پر آب و تاب، روند ساخت آن واقعا آسان تر از آنچه به نظر می رسد است حتی زمانی که شما ساخت یک نردبان را هم برای آن در نظر گرفته باشید. البته ما توصیه می کنیم حتما جای یک نردبان را هم روی آن در نظر بگیرید.

diy-office-woodworking-floor-to-ceiling-bookshelf

جاکفشی دیواری ساده

به جای ریختن کفش ها در یک گوشه، بهتر است با یک جاکفشی آنها را سازماندهی کنید. طرح های زیادی برای ساخت جا کفشی وجود دارد اما اغلب پیچیده هستند و جای زیادی هم اشغال می کنند. ما یک پیشنهاد خوب داریم، بهتر است از طرح های جاکفشی دیواری استفاده کنید که هم ساده است و هم جای بسیار کمی را اشغال می کند. ساخت این نوع جاکفشی سریع و آسان است و شما می توانید آن را کاملا سفارشی و بسیار ارزان بسازید.

diy-office-woodworking-shoe-organizer

تخته یادداشت دیواری

ساخت یک تخته یادداشت ساده به نظر می رسد، اما چندان هم ساده نیست و شما باید برخی از مهارت های مهم هنگام کار با چوب را آموزش دیده باشید. اگر چه مواد ارزان هستند و سختی کار هم خیلی زیاد نیست، اما برای ساخت آن باید چند ساعت از وقت خود را اختصاص دهید.
هنگامی که ساخت آن به پایان رسید، شما یک تخته یادداشت دیواری دارید. شما می توانید چند ردیف میخ کوچک برای آویزان کردن ابزار هایتان به آن بزنید و بقیه تخته را هم با یک صفحه مغناطیسی بپوشانید تا به راحتی با پین های مغناطیسی یادداشت هایتان را روی آن قرار دهید این یک وسیله مفید برای دفتر کار خانگی شما می باشد.

diy-office-woodworking-memo-board

نگهدارنده کارت ویزیت

ارزش داشتن یک کارت ویزیت را دست کم نگیرید. ممکن است برخی فکر کنند که کارت ویزیت مربوطه به کسب و کار های بزرگ است اما اینطور نیست کارت ویزیت برای توصعه کسب و کار شما ضروری است، حال می خواهد کوچیک باشد یا بزرگ.
شما برای نگهداری کارت های ویزیت خود نیاز به یک جا کارتی خوب و مقاوم دارید. چوب بهترین وسیله برای ساخت آن است چون هم زیباست و هم بادوام. طرح های مختلفی هم می توان با آن ساخت. شما برای ساخت یک جاکارتی به یک مقدار چوب، چسب و زمان نیاز دارید.

diy-office-woodworking-business-card-holders

جالباسی چوبی

به عنوان اولین پروژه نجاری، بهتر است شما از ساخت یک جالباسی شروع کنید، چرا که ساخت آن بسیار ساده است و علاوه بر این آموزش ها و مدل های زیادی در اینترنت وجود دارد که می توانید از آنها کمک بگیرید. داشتن یک جالباسی بسیار ضروری است شما با قطعات ساده از چوب و با استفاده از چسب می توانید یک جالباسی ساده بسازید.

diy-office-woodworking-whittled-peg-rack

شما میتوانید برای ساخت این پروژه ها از ویدیو های یوتیوب کمک بگیرید همچنین می توانید از طرح ها و آموزش های این وبسایت هم کمک بگیرید.

[منبع: makeuseof]

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
  1. عالی بود من همیشه (داشتن اسب-کتابخانه- باغچه ای گلخانه ای دلخواه ….دفترکار) یکی از ارزوهام بود ولی به دلیل سفرهای خارجی متعدد در حد رویاء باقی می ماند ولی تازگی یکسالی است قید سفر مکرر را زده ام دیگر برای خودم زندگی میکنم الان طرح نمازخانه گلخانه و دفتر کار گلنگش زمین زدم بزودی براتون عکس میفرستم و از طرح و ایده شما هم استفاده خواهم کرد
    فقط متاسفانه یک سری پارتیشن و قاب عکسهای فیلمهای منگو ژاپنی برای دکوراسیون داخلی قبلا تهیه کردم که دیگه به سن و سالم نمیخوره هههههه !
    فقط یک سوال ایا یک اتاق سه ونیم در چهار با داشتن یک پنجره به بیرون جایی خوبی است یا نه؟
    لطفا از این مطالب بیشتر بگذارید با تشکر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *