متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

در حوزه فناوری اطلاعات ۵۰ هزار بنگاه اقتصادی فعال شناسایی شد

12345 (بدون نظر)
Loading...
116

به گزارش گویا آی تی، مدیر کل دفتر بررسی های فنی و اقتصادی وزارت ارتباطات و فناوری جناب مجید توکل با توجه به اینکه دفتر بررسی های فنی و اقتصادی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات در سال گذشته اصلاحاتی را مبنای فعالیت خود قرار داده است گفت: ۵۰ هزار بنگاه اقتصادی فعال شناسایی شده که هدف آن این است که میان فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی با اقتصاد ارتباط برقرار شود.

طبق گفته ی او، تهیه ی آمار و اطلاعات دقیق از وضعیت حوزه ی فناوری اطلاعات و ارتباطات در بخش های مختلف مهم ترین هدف اداره ی کل بوده است که بانک اطلاعاتی دقیق و تثبیت شده ای در این عرصه تهیه گردید. همچنین گفت: مهمترین منبع کشور برای مراجعه فرابخشی پژوهشگران، این آمار و اطلاعات است که می تواند به عنوان سالنامه ی آماری استفاده شود و چون موضوع تکنولوژی و فناوری اطلاعات و ارتباطات و اقتصاد با یکدیگر ارتباط جدا نشدنی دارد، پس از گذشت یک سال ۳۲ گزارش جامع و راهبری به موضوعات کلانی تهیه گردید که با فن و اقتصاد در آمیخته است تا بتواند یکی از اهداف مهم وزارت ICT را برای برنامه ریزی و سیاست گذاری های کلان در حوزه محقق کند.

ERP_HR

توکل تصریح کرد: طبق گزارشات شناسایی شده بر همین مبنا در حوزه ی کلان ارتباطات و فناوری اطلاعات می توان تصمیمات شفاف و بهتری گرفت. علاوه بر آن، اداره کل توانسته با حمایت از بنگاه های خصوصی و بررسی های فنی و اقتصادی در سه گروه آمار و اطلاعات، ساختار حوزه ICT را در کشور به دقت بررسی کند که بتواند اولویت های وزارت را استخراج و پروژه های جاری را کنترل نماید. به غیر از آن نزدیک به ۵۰ هزار بنگاه اقتصادی فعال در حوزه شناسایی شد که کمک زیادی برای بیزنس پلن کشور خواهد بود.

[منبع :mehrnews]

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به گزارش گویا آی تی، مدیر کل دفتر بررسی های فنی و اقتصادی وزارت ارتباطات و فناوری جناب مجید توکل با توجه به اینکه دفتر بررسی های […]