متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

ربات های حشره ای که حرکاتشان بیش از حد طبیعی است

12345 (بدون نظر)
Loading...
242

یک شرکت اتوماسیون به نام Festo که در شبیه سازی حرکات موجودات زنده معروف است، به تازگی دست به طراحی عجیبی زده است. پیشینه ی این شرکت بسیار درخشان است؛ پروانه های رباتیک که بسیار شبیه نمونه زنده خود هستند یا سوسک های کرگدنی که از سیلیکون ساخته شده اند و به تازگی هم مورچه های بیونیک که با نمونه ی زنده ی خود بسیار شباهت دارد.لازم به ذکر است که این مورچه های رباتیکی، با چاپگر های سه بعدی ساخته شده اند. رفتار این ربات ها به قدری طبیعی است که می توانند در گروه های کوچک همکاری کرده و اجسام سنگین تر را جابجا کنند؛ درست مانند مورچه های واقعی. البته نقاط ضعفی هم در این پروژه وجود دارد. به عنوان مثال: طول سر تا انتهای بدن ربات ، ۵٫۳ اینچ می باشد که اصلا از لحاظ ظاهر مانند نمونه ی واقعی خود نیست.

robot-ants-butterflies-gripper.siربات های یاد شده در جلوی سر خود دوربین هایی دارند. همچنین دارای حسگر (سنسور) های نوری در زیر شکم خود هستند تا با اشعه ی فروسرخ قادر به جهت یابی باشند. این ربات ها با آنتنی که روی آن ها تعبیه شده است، بصورت بی سیم شارژ می شوند؛ البته فقط در محدوده ی خاصی.

 [منبع:EnGadget]

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک شرکت اتوماسیون به نام Festo که در شبیه سازی حرکات موجودات زنده معروف است، به تازگی دست به طراحی عجیبی زده است. پیشینه ی […]