متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

دیابت دوران بارداری با تولد نوزاد اوتیسمی در ارتباط است

12345 (بدون نظر)
Loading...
0

به گزارش گویا آی تی، طبق مطالعاتی که محققان آمریکایی انجام دادند نشان می دهد دیابت دوران بارداری با تولد نوزاد اوتیسمی در ارتباط است که یکی از مشکلات مادران در دوران بارداری می تواند این بیماری باشد اما دیابت دوران بارداری با خطراتی مثل انجام عمل سزارین و افزایش وزن نوزاد نیز همراه است و مطالعات نشان داده که تولد نوزادان مبتلا به اوتیسم در مادرانی که خود در دوران بارداری دیابت داشته اند نسبت به مادران دیگر بیشتر است.

۱۶۴۲۴۵۹

در پاسخ به این سوال که اوتیسم چیست؟ باید گفت اوتیسم بیماری ناشناخته ای است که علائم آن قبل از سن سه سالگی آشکارمی شود که در پسران سریعتر از دختران است. این بیماری وقتی شکل می گیرد که جنین در رحم مادر مبتلا به دیابت مهمترین رشد خود را که همان رشد مغزی است طی می کند و به دلیل دیابت مادر به اوتیسم دچار می شود چون دیابت مادر باعث می شود فشار خونش بالا رود و این امر بر روی مغز نوزاد تاثیر بسیار بدی می گذارد و آینده ی او را دچار مشکل می کند.دیابت دوران بارداری به دیابتی گفته می شود که مادر تا قبل از بارداری دیابت نشده ولی بعدا به این بیماری مبتلا شده است.

[منبع:Mehrnews]

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به گزارش گویا آی تی، طبق مطالعاتی که محققان آمریکایی انجام دادند نشان می دهد دیابت دوران بارداری با تولد نوزاد اوتیسمی در ارتباط است […]