ایده جدید آئودی : ترکیب چراغ های ماتریسی با لیزر

ایده جدید آئودی : ترکیب چراغ های ماتریسی با لیزر
  • 1394/2/15
  • راضیه نائین
  • 0

شرکت آئودی نیازی به معرفی ندارد این شرکت آلمانی پیشتاز در عرصه ی خودروسازی، همیشه با ایده های جدید در خودروهای تولیدیش همگان را به تحسین وا می دارد.

به تازگی این شرکت خودروسازی از جدیدترین ایده ی خود در ماشین های آینده اش پرده برداشته است، آئودی قصد دارد در ساخت چراغ های اتومبیل های آینده اش از ترکیب دو فناوری ماتریسی و لیزر استفاده کند.

فناوری ماتریسی راه حل آئودی برای اذیت نشدن چشم رانندگان در شب است که از جلو به خودروها نزدیک می شوند. همان طور که می دانید در شب با روشن کردن چراغ ها، چشم رانندگان ماشین هایی که از روبه رو می آیند از شدت نور اذیت می شود به همین دلیل آئودی از فناوری ماتریسی برای حل این مشکل استفاده کرده است. این فناوری به گونه ای است که ال‌ای‌دی‌هایی درون شبکه‌ی ماتریسی قرار می‌گیرند و در زمان روشن بودن چراغ های خودرو، به صورت هوشمند با تشخیص نزدیک شدن خودرو از روبه رو، لامپ‌هایی را که نور آن به سمت خودروی مقابل تابیده می‌شود را خاموش کرده و تنها لامپ‌هایی را که به مسیر روبه رویی تابیده می شوند، روشن نگه می دارد. فناوری ماتریسی کمک زیادی به افزایش دید خودروها در شب می کند.

قرار است آئودی در فناوری ماتریسی لیزر را جایگزین ال ای دی کند چرا که نور لیزر در مقایسه با نور ال ای دی قوی تر بوده و در مسیر مستقیم تری می تابد.

گفتنی است آئودی با ترکیب این دو فناوری قرار است امکانات جدیدتر و پیچیده تری نیز به فناوری ماتریسی چراغ ها اضافه کند، قرار است با ترکیب این دو فناوری، آینه‌های کوچکی در داخل هر شبکه‌ی ماتریس تعبیه شود تا مسیر نور لیزری را هدایت کند و زمانی که خودرو با سرعت پایینی در حال حرکت است، منطقه‌ی وسیع‌تری مقابل خودرو روشن شود اما در زمان حرکت در بزرگراه ها و حرکت با سرعت بالا، نور مقابل را روشن تر کند.

at150281_large-1419x1000

قرار است ترکیب این دو فناوری در خودروهای آینده آئودی مورد استفاده قرار گیرد و رانندگی در شب را ایمن تر و لذت بخش تر کند.

منبع : [digitaltrends]

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *