تصادفهای خفیف در ۶ سال برای خودروهای خودران گوگل

تصادفهای خفیف در ۶ سال برای خودروهای خودران گوگل
  • 1394/2/22
  • حسین محمودزاده
  • 0

آقای Chris Urmson مدیر بخش خودروهای خودران گوگل، امروز با ارسال پستی اعلام کرد طی ۶ سال گذشته خودروهای خودران گوگل تنها ۱۱ تصادف جزئی داشته اند. وی که در پاسخ به پرسش های مطرح شده در رابطه با برنامه گوگل برای امنیت مسافران خودروهای خودران سخن می گفت، اضافه کرده است که خودروهای گوگل در هیچ یک از این تصادفات مقصر نبوده اند!. متن سخنان وی بدین شرح است:

در طی ۶ سالی که از شروع پروژه می گذرد خودروهای ما تنها ۱۱ تصادف جزئی داشته اند که هیچ کدام نیز منجر به جراحت نشده است. در طول ۱٫۷ مایل مسافتی که خودروهای ما چه به صورت خودران و چه به واسطه رانندگان احتیاط که پشت رل قرار دارند، طی کرده اند، خودروهای ما در هیچ تصادفی مقصر نبوده اند.

GoogleSelfDrivingCar2آقای Chris Urmson به جزئیات بیشتری در رابطه با تجربیاتی که آنها طی این مدت از تست خودروها آموخته اند و این که عکس العمل خودروهای خودران این شرکت در مقابله با موانع و خطراتی که از جانب سایر رانندگان متوجه آنها می شود چگونه خواهد بود، اشاره می کند. در کل وی تاکید دارد که در اکثر تصادفات رانندگی خطای انسانی عامل اساسی می باشد. وی به تجهیزات ایمنی متفاوت به کار رفته در خودروهای گوگل برای تامین امنیت سرنشینان اشاره کرده و می گوید یکی از این نکات ایمنی سنسورهای تشخیص فاصله از سایر خودروها و همچنین عابران پیاده می باشد که در فاصله ای به اندازه دو برابر زمین فوتبال عمل می کند.

با توجه به اینکه خودروهای خودران گوگل در ابتدای راه خود می باشند لذا عموم مردم نگران امنیت این خودروها هستند. اما با توجه به سخنان Chris Urmso می توان گفت گوگل در مورد تامین امنیت خودروهایش بسیار جدی است و می خواهد از تکنولوژی به شکل صحیحش استفاده کند. اما باید منتظر آینده ماند و دید آیا این خودروها می توانند جای خود را در خیابان های شهر باز کرده و اعتماد مردم را به خود جلب نمایند؟ شما چه فکر می کنید؟

منبع: [androidcentral]

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *