کارکنان این هتل ژاپنی ربات هستند و درها کلید ندارند!

کارکنان این هتل ژاپنی ربات هستند و درها کلید ندارند!
  • 1394/5/3
  • پرهام
  • 1

چه بخواهید چه نخواهید، جهان دارد به سمت هوشمندی و هوش مصنوعی می رود. روز به روز فناوری های جدیدی معرفی می شوند که نقش انسان در فعالیت های مختلف را بر عهده می گیرند. این موضوع هم خوب و هم بد است؛ خوب از این جهت که امور با هوش کامپیوتری و به صورت دقیق با کمترین ضریب اشتباه انجام می شوند، اما بد از این جهت که به دنبال دنیایی می رویم که دیگر هیچ نقشی در جریان آن نداشته باشیم و این موضوع واقعا نگران کننده است.

اخیرا یک هتل جدید در ژاپن راه اندازی شده است که تمام کارکنانش ربات ها هستند. این هتل Henn-na نام دارد که به معنی “هتل عجیب” است! مهمانان این هتل نیازی به کلید برای در اتاقشان ندارند و در با شناسایی صورت آن ها باز و بسته می شود. همچنین می توان برای کنترل وضعیت کلی اتاق از تبلت هایی خاص استفاده کرد.

henn-na-hotel-robot-staff-10

هتل Henn-na توسط آزمایشگاه کاوازویی (Kawazoe) طراحی شده است. این آزمایشگاه در موسسه علمی صنعتی دانشگاه توکیو و شرکت kajima واقع است. این هتل علاوه بر ادعای خود در فراهم سازی اقامتی راحت و خوش برای مهمانان، از لحاظ قیمت نیز به صرفه بوده و دارای محیطی دوستانه و دوست داشتنی است. همچنین مدرن بودن اکثر قسمت های هتل عجیب نیز در نوع خود خاص و جالب است.

ربات ها در پشت میز اصلی برای کمک به مهمانان در اجاره اتاق یا Check out مستقر شده اند. به گفته هتل henn-na مهمانان می توانند با این ربات های صمیمی و دوست داشتنی مکالمه ای داشته باشند؛ ربات ها در حین انجام کارهای خود این مکالمات را نیز انجام می دهند!

henn-na-hotel-robot-staff-2

علاوه بر این، ربات های باربر نیز جهت حمل وسایل و چمدان های مسافران در این هتل قرار داده شده اند که وسایل را به اتاق برده و همچنین بر می گردانند. علاوه بر این، ربات های گردگیر نیز وظیفه تمیز نگه داشتن هتل را بر عهده دارند.

مطابق شکل زیر، اشیایی تا اندازه یک کیف متوسط را می توانید به ربات بسپارید تا آن ها را در کشوهای امنی قرار دهند. هر وقت قصد باز پس گرفتن این اشیا را داشتید، ربات به راحتی آن را در کشوی مورد نظر شناسایی کرده و به شما باز می گرداند.

henn-na-hotel-robot-staff-4

این هتل شامل فناوری های جدید دیگری نیز می شود. مهمانان می توانند بدون نیاز بی کلید و تنها با شناسایی صورت وارد اتاق خود گردند. این موضوع دیگر شما را از شر حمل کردن یک کلید یا کارت که احتمال گم شدنش نیز وجود دارد، خلاص می کند. البته کارت هایی برای باز کردن در برای مهمانانی که علاقه به فناوری تشخیص صورت ندارند فراهم شده است.

henn-na-hotel-robot-staff-5

همچنین در داخل اتاق ها نیز سنسور موشن جهت تشخیص حضور افراد در اتاق تعبیه گشته است؛‌ بدین صورت برق اتاق ها به طور اتوماتیک با تشخیص حضور فرد خاموش یا روشن می شوند. همچنین نور اتاق را می توان با تبلت هایی که در هر اتاق قرار گرفته اند، کنترل کرد. البته این تبلت ها علاوه بر کنترل نور اتاق، امکانات دیگری را نیز در زمینه وضعیت کلی اتاق شامل می شوند.

henn-na-hotel-robot-staff-6

همچنین هر اتاق دارای پنل های رادیانت جهت کنترل دمای هوا است که از موج های الکترومغناطیسی جهت انتقل گرما از یک شیء به شی‌ء دیگر، بدون تاثیر در هوای بین آن دو، استفاده می کنند.

هتل Henn-na در هفدهم جولای امسال راه اندازه شد. ۷۲ اتاق در این هتل عجیب وجود دارد که این تعداد در فاز دوم بهره برداری بیشتر خواهند شد و نهایتا به ۱۴۴ اتاق خواهد رسید. اتاق ها با کف قیمت ۹ هزار ین (۷۳ دلار) به بالا برای مهمانان حاضر شده اند.

منبع: وب سایت Gizmag، از وب سایت هتل

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *