رضایتمندی ۹۲ درصدی کاربران از Windows 10 به لطف وجود Cortana

رضایتمندی ۹۲ درصدی کاربران از Windows 10 به لطف وجود Cortana
  • 1394/6/1
  • مجید جعفری
  • 1

ظاهرا مایکروسافت توانسته است موفقیت بزرگی را به لطف نسخه جدید سیستم عامل ویندوز کسب کند. آن چنان که از آمارها بر می آید تعداد کاربران رضایتمند از ویندوز ۱۰ به شدت فراتر از ناراضیان است. این آمارها توسط تحقیقات انجام شده و بررسی نظرات کاربران در رسانه اجتماعی به دست آمده است.

تحقیقات توسط موسسه Brandwatch انجام شده است. این موسسه ادعا میکند که با استفاده از روش های تجزیه تحلیل آماری تمام پست های فیسبوک، توییتر و … را برای تشخیص محبوبیت Windows 10 انجام داده است. نتایج این بررسی ها بسیار جالب و حیرت انگیز بود.

بر اساس گفته ها، نظرات ۷۰۰۰ نویسنده در فضای مجازی در این پروژه بررسی شد و نتیجه آن در یک کلام محبوبیت غیر قابل انکار Windows 10 بود. در بین کاربران، ۹۲ درصد رضایتمندی خود را اعلام کردند و تنها ۸ درصد ناراضی بودند. 

windows-10

دلیل اصلی موفقیت ویندوز به دلیل ویژگی های منحصر به فرد ویندوز ۱۰ بود. در بین این مشخصات، کورتانا به عنوان محبوب ترین ویژگی از نظر کاربران شناخته شد. از این نکته نیز نباید غافل شد که از بین ویژگی های ویندوز، منوی استارت هنوز هم در بین ناراضیان، جنجالی ترین قسمت بود. یکی از نکات جالب دیگر، تصاحب جایگاه دومی در بین ویژگی های محبوب توسط مرورگر Edge بود. 

windows-10-cortana

با توجه به نتایج، ظاهرا مایکروسافت باید آفیس را بازطراحی کنید اما در مجموع مایکروسافت با ارائه Windows 10 بار دیگر آب سردی بر رقیبان این کمپانی ریخت.

منبع:ibtimes

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. هنوز خیلی مونده که بگیم راضی هستیم یا نه چون همه نرم افزار های رو به خصوص بچه های it که نرم افزار های خاصی دارن نصب نکردن ولی فعلا رازی هستم :ِD

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *