آیا iPhone 6S و iPhone 6S Plus در برابر آب مقاوم اند؟

آیا iPhone 6S و iPhone 6S Plus در برابر آب مقاوم اند؟
  • 1394/7/5
  • مجید جعفری
  • 0

Water-test-shows-Apple-iPhone-6s-and-Apple-iPhone-6s-Plus-both-survivng-a-one-hour-dunking.jpgامروزه یکی از ویژگی های مهم گجت ها ضد آب بودن آن هاست. بسیاری از شرکت های تولید کننده از جمله سامسونگ و سونی نیز تلفن های خود را در برابر نفوذ آب مقاوم کرده اند. پیش از این نیز آزمایشی بر روی Galaxy S6 edge نشان داد که این تلفن میتواند به مدت ۳۰ دقیقه در زیر آب دوام بیاورد.

در این مقاله قصد داریم میزان مقاومت جدیدترین مدل آیفون یعنی iPhone 6S و iPhone 6S Plus را در برابر نفوذ آب بررسی کنیم. لازم به ذکر است این دو مدل از آیفون هیچ گواهی نامه ای مبنی بر ضد آب بودن یا مقاومت در برابر آب ندارند.

Untitled

پس از قرار گیری ۶S و ۶S Plus در کاسه ای از آب به مدت ۶۰ دقیقه، هم جک ۳٫۵ میلی متری هدفون و هم پورت Lightning به خوبی کار میکردند و این یک موفقیت بزرگ برای آیفون به حساب میرود. اما مشخص نیست چرا اپل از این قابلیت خانواده ۶S آیفون سخنی به میان نیاورده است.

با این همه نمیتوان ۶S و ۶S Plus را دو تلفن ضد آب نامید و همچنان بهتر است از کاورهای مخصوص حفاظت در برابر رطوبت و آب حتی در روزهای بارانی استفاده کرد. این نکته را نیز به یاد داشته باشید که اپل تا کنون هیچ تعهدی در رابطه با تعویض تلفن های آسیب دیده در شرایط مرطوب نداده است.

منبع:Phonearena

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *