متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

Cortex-A35: پردازنده جدید ARM مخصوص گجت های پوشیدنی

12345 (بدون نظر)
Loading...
91

ARMs-new-efficient-Cortex-A35-core-might-end-up-employed-inside-wearables.jpgیکی از شرکت های فعال در حوزه تولید سخت افزارهای مورد نیاز گجت های پوشیدنی ARM است. مدت زیادی از تولید پردازنده گرافیکی Mali-T470 توسط این شرکت نمی گذرد که خبر رسیده این کمپانی قصد دارد پردازنده ای با عنوان Cortex-A35 مخصوص این نوع گجت ها طراحی کند. این مدل هسته انرژی الکتریکی بسیار کمی مصرف می کند و ARM این گونه هسته ها را Ultra High Efficiency نامیده است.

ARaM-introduces-Cortex-A35-core

Cortex-A35 دارای اندازه ای ۲۵ درصد کوچک تر از A53 است و میزان مصرف انرژی آن نیز ۳۲ درصد کاهش یافته است. بنابراین به نظر می رسد A35 بتواند نه تنها برای A53 جایگزین مناسبی شود بلکه مدل های A5 و A7 را نیز از پیش رو بردارد. بر اساس آزمایشات انجام شده، A35 توانسته عملکرد A7 را ۴۰ درصد بهبود و مصرف باتری آن را ۱۰ درصد کاهش دهد.

ARM-introduces-Cortexs-A35-core ARM-introducess-Cortex-A35-core

دلیل برتری Cortex-A35 مجهز بودن آن به قطعات جدیدتری نسبت به دیگر مدل های پردازنده است. انتظار می رود اولین ساعت هوشمند و یا هر نوع گجت پوشیدنی مجهز به A35، سال ۲۰۱۶ میلادی وارد بازار شود.

منبع: Phonearena

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یکی از شرکت های فعال در حوزه تولید سخت افزارهای مورد نیاز گجت های پوشیدنی ARM است. مدت زیادی از تولید پردازنده گرافیکی Mali-T470 توسط […]