AT&T به زودی آزمایشات خود را بر روی شبکه ۵G آغاز خواهد کرد

AT&T به زودی آزمایشات خود را بر روی شبکه ۵G آغاز خواهد کرد
  • 1394/11/25
  • مجید جعفری
  • 1

AT-T-to-start-testing-a-5G-network-up-to-100-times-faster-than-current-LTE-speeds.jpgکم کم خبرها و شایعات ضد و نقیض در مورد نسل ۵ام شبکه ارتباطی در حال پا گرفتن است و آزمایشات بر روی این شبکه آغاز شده است. Verizon و AT&T جزء پیشگامان این فناوری به حساب می روند و مدتی است فعالیت های خود را بر روی این پروژه آغاز کرده اند. اگرچه Verizon پیش از AT&T دست به انجام چنین کاری زد اما دو شرکت همچنان به نتیجه نهایی و مدل قابل ساختی نرسیده اند.

گفته های AT&T حاکی از آن است که این شرکت قصد دارد شبکه ای با سرعت دانلودی مشابه با فیبرهای نوری به راه بیاندازد و این یعنی سرعی در حدود ۱ گیگابیت بر ثانیه که از LTE کنونی ۱۰۰ برابر سریع تر است. همان طور که گفته شد AT&T کار بر روی این پروژه را به کمک شرکت های اینتل و اریکسون در آزمایشگاه خود در تگزاس در تابستان سال جاری آغاز خواهد کرد. گفتنی است Verizon کمی از AT&T جلو تر رفته و نمونه ای از این شبکه ی رادیویی را در نیوجرسی راه اندازی کرده است.

Whatis5G-Infographic

چند روز پیش نیز Qualcomm از نسل جدید مودم های خود که از سرعتی در حدود ۱ گیگابیت بر ثانیه پشتیبانی می کنند رونمایی کرد که قطعا یک اتفاق بی ربط به فعالیت های دو شرکت بزرگ رادیویی آمریکا نبوده است. این مودم که بر روی چیپ های X16 قرارگرفته از نیمه دوم سال ۲۰۱۶ پای به دنیای تلفن های هوشمند خواهد گذاشت. اگرچه Qualcomm اعلام کرده این مودم تا سرعت ۲۰ گیگابیت بر ثانیه را پشتیبانی می کند اما برای اثبات این حرف تخمین زده می شود باید تا سال ۲۰۲۰ منتظر ماند تا به چنین سرعتی برسیم.

منبع:Phonearena

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *